Mercedes Benz SLS AMG Niezawodność

Mercedes Mercedes, niemiecki producent samochodów, jest jedną z najbardziej luksusowych, premium i niezawodnych marek na rynku od ponad stu lat. Klasa SLS została stworzona we współpracy z McLarenem i jest następcą Klasy SLK. Klasa SLS występuje w wersjach coupe i roadster.

Przegląd

Klasa SLS została wprowadzona w 2010 roku i wycofana z produkcji w 2015 roku. Samochody te zostały wykonane na niską skalę i są one nadal bardzo rzadkie. Samochody mają 6,2 L doładowany silnik V8, który produkuje kolosalną ilość 622 koni mechanicznych i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w zaledwie 3,7 sekundy.

Niezawodność

Niezawodność jest krytycznym elementem przed zakupem jakiegokolwiek pojazdu przez każdego nabywcę, ponieważ pomaga jednostkom w podjęciu decyzji, czy kupić dany samochód, czy nie. Pojazdy Mercedesa są niezawodne, jednak znane są z wysokich kosztów utrzymania. Klasa SLS dość rzadko oceniana jest jako niezawodna, podobnie jak poprzednia Klasa SLR.

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa zawsze były plusem niemieckich samochodów, ponieważ produkują one całkiem bezpieczne samochody ze znaczną liczbą funkcji bezpieczeństwa. Samochody Mercedesa bardzo dobrze wypadają w testach zderzeniowych. Klasa SLS nie została poddana crash-testom, ale posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, takich jak przeciwblokujące hamulce, poduszki powietrzne, elektroniczna stabilizacja toru jazdy itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest dodatkowo istotnym czynnikiem w określaniu niezawodności pojazdu. Pojazdy marki Mercedes zazwyczaj starzeją się całkiem dobrze, co sprawia, że zachowują swoją wartość. Normalne pojazdy Mercedesa tracą na wartości około 45% po 5 latach, a klasa SLS jest rzadkim samochodem, więc jej amortyzacja nie ma większego znaczenia.

  Chevrolet Volt - niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najważniejsza cecha, która pozwala ocenić niezawodność każdego samochodu. Samochody Mercedesa są zazwyczaj dość skomplikowane, a ich utrzymanie jest bardzo kosztowne. Klasa SLS ma wysokie koszty utrzymania i napraw, wynoszące około 1000 dolarów rocznie, co jest dość wysokie w porównaniu z wieloma rywalami.

FAQ

Czy Mercedes-Benz SLS AMG to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Mercedes-Benz SLS AMG to samochód z napędem na tylne koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mercedesie-Benz SLS AMG?

Mercedes-Benz SLS AMG to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwuosobowe

Jaka jest moc Mercedesa-Benz SLS AMG i czy ma on turbo?

Mercedes-Benz SLS AMG ma 583 KM mocy i 479 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Premium Unleaded V-8 o pojemności skokowej 6.2 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Mercedesie-Benz SLS AMG?

6.1 stóp sześciennych ( 0,173 m3 )

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Mercedes-Benz SLS AMG ma przednie koła z kutego aluminium 19 X 9,5 cala i tylne koła z kutego aluminium 20 X 11 cali.

Co się stało z SLS AMG?

W 2015 roku model SLS AMG został wycofany z produkcji. Mercedes-AMG GT Black Series to znak, że Mercedes-AMG GT zbliża się do końca swojego cyklu życia. Wprowadzony w 2015 roku model AMG GT był bezpośrednim następcą kultowego roadstera SLS AMG i gullwinga.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z