Mercedes C180 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes C180

Mercedes C180 to model klasy C należący do linii Mercedes Benz o długiej tradycji. Od dziesięcioleci model C180 reprezentuje linię podstawową Mercedesa Klasy C dzięki małemu, czterocylindrowemu silnikowi, który ma zapewniać wydajność, płynność pracy i niewielką emisję dwutlenku węgla.

Mimo to, silnik montowany w modelu C180 jest raczej słabszy, ponieważ nie pasuje do sedana Mercedesa. Pod względem stylistycznym C180 nie różni się od modeli Mercedesa z wyższej półki, oczywiście poza modelami AMG. Wnętrze jest mniej więcej takie samo, a jedyną różnicę można znaleźć w starszych modelach, w których zastosowano manualną skrzynię biegów zamiast automatycznej.

C180 nie jest również najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa Klasy C, ponieważ wydaje się cierpieć z powodu niezliczonej ilości różnych problemów. Najczęstsze z nich dotyczą czujnika MAF, instalacji elektrycznej, układu kierowniczego i skrzyni biegów.

C180 ma tendencję do kosztowania nieco mniej w porównaniu do mocniejszych silników 4-cylindrowych, a zwłaszcza 6-cylindrowych. W związku z tym można znaleźć lepiej wyposażony model C180 z mniejszą liczbą kilometrów na zegarze za tyle samo pieniędzy, co model C350 z większym przebiegiem. Praktyczność jest zupełnie taka sama jak w każdym innym modelu Klasy C, oczywiście z wyjątkiem hybrydy.

Mercedes C180 – Układ napędowy

Jak wspomniano na początku, C180 nie jest zbyt mocny, jeśli chodzi o moc, ponieważ w najnowszej Klasie C W206 produkuje tylko do 170 KM. W związku z tym, C180 jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 l, 1,6 l lub 1,8 l, którego moc waha się od 130 KM do 170 KM, w zależności od roku produkcji.

  Porsche vs. Mercedes: Niezawodność

Wczesne modele C180 są wyposażone w manualną skrzynię biegów, natomiast ostatnie kilka modeli jest wyposażonych w skrzynię 7G-Tronic lub 9G-Tronic opracowaną przez Mercedesa. C180 był zawsze samochodem z napędem na tylne koła, co nie czyni go tak dynamicznym, gdyż nie było to zamierzeniem w przypadku Klasy C.

C180 jest w stanie osiągnąć średnio do 45MPG, co nie jest dużo lepszym wynikiem w porównaniu z C200, C220, czy nawet C350. Oznacza to, że model C180 nie jest logicznym wyborem, ponieważ brakuje mu mocy, a jednocześnie nie jest zbyt wydajny.

Nawyki jazdy odgrywają większą rolę w kwestii wydajności, niż wskaźniki MPG podane przez producenta.

Mercedes C180 – wygląd i podwozie

Mercedes Bent C180 wygląda mniej więcej tak samo jak wszystkie modele Klasy C bez pakietu AMG. Mercedes C180 W204 najlepiej prezentuje się w wersji po faceliftingu i wyposażony w pakiet Mercedes AMG. Obecnie model W204 jest już starszy, ale po faceliftingu jest do przyjęcia.

Model W205 C180 jest obecnie jedną z najpopularniejszych opcji wśród używanych samochodów luksusowych, ponieważ łączy w sobie wysoką wartość i stosunkowo nowoczesną technologię. Model W205 jest również najlepszy w wersji po faceliftingu, natomiast model sprzed faceliftingu jest dla większości osób bardziej niż wystarczający.

Obecny model W206 C180 jest rzeczywiście najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem C180, a jednocześnie ma największą moc wyjściową. C180 zawsze był wygodnym, luksusowym samochodem turystycznym, co oznacza, że nie należy oczekiwać od niego dużej dynamiki.

  Co to jest Distronic w Mercedes?

Mercedes C180 – Niezawodność i typowe problemy

C180 nie jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa Klasy C, jeśli wziąć pod uwagę większość rankingów i ankiet dotyczących niezawodności. Model C180 plasuje się na niższych pozycjach na listach kompaktowych sedanów, podobnie jak BMW serii 3 i Audi A4.

Jednak w ostatnim czasie sytuacja ta uległa zmianie i zarówno Audi, jak i BMW są do siebie podobne. Mimo to, najczęstsze problemy z C180 dotyczą czujników MAF, elektroniki, układu kierowniczego, skrzyni biegów, a czasem nawet czujników aktywnej jazdy i zwiększonego poziomu wibracji podczas jazdy.

Mercedes C180 – wartość i praktyczność

Jeśli chodzi o wartość, trudno jest odmówić C180, ponieważ oferuje on bardzo luksusową, pożądaną i przyjemną platformę po obniżonej cenie. Cena może nie jest tak niska, jak niektórzy chcieliby w przypadku nowszych generacji Mercedesa C180, ale i tak jest niższa w porównaniu z klasami C z wyższej półki.

Pod względem praktyczności C180 jest tak samo dobry, jak każda inna Klasa C, z wyjątkiem hybryd, które zazwyczaj poświęcają przestrzeń ładunkową na rzecz akumulatorów.

Sekcja FAQ

Jaki model Mercedesa C180 powinienem kupić?

Powinieneś wybrać model W204, W205 lub zupełnie nowy W206. Biorąc pod uwagę fakt, że model W206 jest poza zasięgiem większości klientów, należy skupić swoją uwagę na modelu W205. W205 jest atrakcyjną propozycją zarówno w wersji przed, jak i po modernizacji, ponieważ różnice między nimi nie są aż tak znaczące.

  Dlaczego wymiana oleju w Mercedesie jest taka droga?

Z drugiej strony, różnice pomiędzy wersjami W204 sprzed i po faceliftingu są dużo bardziej zauważalne, co oznacza, że C180 po faceliftingu jest dużo lepszy od C180 sprzed faceliftingu.

Czy Mercedes C180 jest powolny?

To zależy od tego, czym zazwyczaj jeździsz, ponieważ niektórzy uważają, że 150 KM to więcej niż wystarczająco. Szczerze mówiąc, 150 KM to wystarczająco dużo dla typowego samochodu dojeżdżającego do pracy, ponieważ nie ma potrzeby, aby ktoś jeździł szybko po mieście. Jednak Klasa C nie jest już lekkim samochodem, co oznacza, że jeśli ktoś jest zaznajomiony z samochodami o większej mocy, nie polubi C180.

Brak mocy jest najbardziej odczuwalny podczas wyprzedzania i włączania się do ruchu na autostradzie. Problemem nie jest jednak brak mocy, ale fakt, że C180 nie jest tak wydajny na autostradzie, jak niektóre modele Klasy C z wyższej półki.

Czy Mercedes C180 jest bezpieczny?

To zależy od tego, który rok modelowy wybierzesz i jak bardzo jesteś gotowy wydać pieniądze na wszystkie bajery i gwizdki bezpieczeństwa. Zrozumiałe jest, że nowa Klasa C W206 jest najbezpieczniejsza ze wszystkich, zwłaszcza gdy jest bogato wyposażona.

Oznacza to, że modele W204, 205 i W206 są rzeczywiście bezpieczne, ale jeśli chcesz, aby były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, musisz znaleźć takie, które mają wszystkie opcje bezpieczeństwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z