Mercedes C250 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes C250

Mercedes C250 był produkowany w latach 2012-2015, co oznacza, że silnik Mercedesa 250 jest dostępny zarówno w późnej generacji W204, jak i wczesnej generacji Klasy C W205. Ten luksusowy kompaktowy sedan Mercedesa jest nadal popularny na rynku samochodów używanych na całym świecie, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć.

W modelu C250 zastosowano 4-cylindrowy silnik turbo o mocy ponad 200 KM, co sprawia, że jest on odpowiedni dla tego rozmiaru. Pod względem stylistycznym model W204 wygląda agresywnie i dystyngowanie, zwłaszcza w wersji AMG, podczas gdy modele spoza AMG wyglądają o wiele bardziej stonowanie i luksusowo, zwłaszcza w wersji sedan.

C250 nie jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa Klasy C i dlatego był dostępny tylko przez kilka lat modelowych. C250 ma tendencję do występowania problemów z silnikiem, poduszkami powietrznymi, układem elektronicznym i układem kierowniczym.

C250 stracił dość dużo wartości na przestrzeni lat, co oznacza, że wczesne W204 C250s można teraz mieć na atrakcyjny rabat, podczas gdy późniejsze modele są nadal drogie i blisko do nowej generacji. Pod względem praktyczności C250 oferuje przestrzeń, której można oczekiwać od kompaktowego sedana Mercedesa.

Mercedes C250 – Jednostka napędowa

W204 C250 wykorzystuje 1,8 l 4-cylindrowy silnik turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 204 KM i momencie obrotowym 228 lb-ft. Model W204 jest wyposażony w napęd na tylne koła i 7-biegową automatyczną skrzynię biegów 7G-Tronic. Dzięki technologii Blue Efficiency opracowanej przez Mercedesa, model W204 C250 może osiągać do 37MPG.

Późniejsze modele C250 wyposażone są w rzędowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, który oferuje moc 211 KM i moment obrotowy 258 lb-ft. Moc jest przenoszona na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów 7G-Tronic. Mercedes twierdzi, że C250 jest w stanie osiągnąć do 44MPG.

  Czy Mercedesy mają zapasowe opony?

Oba te silniki są bardzo mocne jak na podwozie Klasy C, a jednocześnie wyrafinowane, wydajne i ciche. Skrzynia 7G-Tronic jest również płynna i wydajna, co oznacza, że wrażenia z jazdy C250 są takie, jakich można oczekiwać od Mercedesa.

Mercedes C250 – Design i podwozie

W204 C250 wygląda o wiele bardziej agresywnie i budzi zaufanie, zwłaszcza jeśli jest wyposażony w pakiet AMG i jeśli ma formę coupe. W204 Coupe AMG C250 jest zdecydowanie najbardziej agresywnie wyglądającym modelem C250 spośród wszystkich, podczas gdy W204 sedan z pakietem innym niż AMG jest najbardziej stonowany.

Późniejsze modele C250 stanowią ogromny skok, jeśli chodzi o wyrafinowany design, ponieważ zawierają wiele wysokiej klasy komponentów, które zazwyczaj były zarezerwowane dla modeli Mercedesa z wyższej półki. Model W205 C250 wygląda bardziej elegancko i jest bardziej zbliżony do Klasy S niż do Klasy E, dlatego tak wiele osób go uwielbia.

C250 został zaprojektowany z myślą o komforcie na drodze, co oznacza, że powinieneś być więcej niż zadowolony z tego, jak C250 jeździ. Jeśli zdecydujesz się na pakiet AMG, od razu zauważysz bardziej skoncentrowane zawieszenie i zestrojenie podwozia, które sprawiają, że C250 jest o wiele bardziej dynamiczny i przyjemny w prowadzeniu.

Niezawodność Mercedesa C250 i potencjalne problemy

Mercedes C250 nie jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa Klasy C, ponieważ jest nękany przez kilka problemów związanych z silnikiem, takich jak problemy z napinaczem, łańcuchem rozrządu i wyciekami oleju. Wśród problemów dotyczących modelu C250 wymienia się również problemy z układem kierowniczym, układem elektrycznym i poduszkami powietrznymi.

  4MATIC a 4MOTION - różnice, zalety i wady

Problemy z poduszkami powietrznymi są dość znany problem dla modeli Mercedesa z tej epoki z powodu strasznego Takata wycofania. Niektóre problemy z C250 są znane z tego, że ich naprawa kosztuje dużo pieniędzy, co jest rzeczywiście czymś, na co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z nich.

Wartość i praktyczność Mercedesa C250

Wartość Mercedesa C250 jest bardzo zróżnicowana, co oznacza, że można go kupić już za 15 tys. dolarów, podczas gdy droższe modele C250 kosztują około 30 tys. dolarów. Te różnice cenowe są głównie związane z pakietami AMG, pakietami luksusowymi, ogólnym stanem i przebiegiem.

Pod względem praktyczności, C250 jest tym, czego można by oczekiwać od kompaktowego luksusowego sedana Mercedesa. Jest więcej niż wystarczający dla 4 dorosłych pasażerów, podczas gdy 5 osób może być trochę ciasno. Jeśli zdecydujesz się na Coupe, otrzymasz znacznie ciaśniejszą kabinę i ogólnie bardziej skoncentrowane wrażenia z jazdy.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes C250 jest bezpiecznym samochodem?

Mercedes C250 jest rzeczywiście bezpiecznym samochodem, zarówno dlatego, że zastosowano w nim zaawansowane strefy kontrolowanego zgniotu, jak i dlatego, że jest wyposażony w wiele najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć, że poziom bezpieczeństwa zależy od opcji, które wybierzesz, więc pamiętaj, aby zwracać na nie uwagę, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo.

Zarówno coupe, jak i sedan są równie bezpieczne, co oznacza, że nie należy się martwić o bezpieczeństwo żadnego z nich. Nawet najbezpieczniejszy samochód na świecie nie jest w stanie zastąpić wyznaczonego i kontrolowanego kierowcy, więc pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na drogę.

  Najczęstsze problemy z Mercedes C230

Czy warto kupić Mercedesa C250?

Mercedes C250 nie jest najbardziej niezawodnym sedanem Mercedesa, ale stanowi interesującą perspektywę, ponieważ jest dostępny w wielu różnych poziomach wykończenia oraz w wersji coupe lub sedan. Jeśli uda Ci się znaleźć egzemplarz po obniżonej cenie, z niezbyt dużą liczbą kilometrów na liczniku i z niezbędną historią serwisową, warto rozważyć jego zakup.

Jednak trzeba mieć świadomość, że C250 kosztuje dużo pieniędzy na utrzymanie i że niektóre koszty naprawy mają tendencję do przekroczenia tego segmentu samochodów. Wszystko sprowadza się do tego, jaki model bierzemy pod uwagę i czy jest on dobrze utrzymany.

Czy coupe C250 jest lepsze niż sedan?

Jak wspomniano wcześniej, C250 jest dostępny w wersji coupe lub sedan. Sedan C250 oferuje więcej miejsca siedzącego, więcej przestrzeni bagażowej i dwoje drzwi więcej. Coupe C250 jeździ nieco niżej i sprawia wrażenie bardziej skoncentrowanego i sportowego.

C250 jest rzeczywiście dostępny w formie kabrioletu i kombi, jak również, co oznacza, że powinieneś znaleźć C250, który pasuje do Twoich potrzeb idealnie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z