Mercedes C350e – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes C350e

Mercedes C350e był produkowany w latach 2015-2018 i jest obecnie naprawdę konkurencyjnym samochodem na rynku używanych samochodów luksusowych. C350e wykorzystuje 2,0 l 4-cylindrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa sparowany z silnikiem elektrycznym w celu zwiększenia wydajności, osiągów i przyjazności dla środowiska.

Stylistyka modelu W205 C350e jest mniej więcej taka sama, jak pozostałych modeli Klasy C W205, co oznacza, że wygląda on elegancko, z klasą i atrakcyjnie. Wnętrze modelu W205 dobrze się zestarzało, co oznacza, że nadal wygląda tak dobrze, jak w dniu premiery.

C350e jest również samochodem niezawodnym, choć zdarzają się w nim problemy z czujnikiem MAF, skrzynią biegów, cewką regulacyjną wałka rozrządu i elektroniką samochodową. Wszystkie te problemy występują stosunkowo często, ale nie są zbyt problematyczne, co oznacza, że ich naprawa jest w większości przypadków łatwa i tania.

Pod względem wartości, C350e oferuje bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie uległ on dość znacznej amortyzacji, co czyni go naprawdę konkurencyjnym samochodem na rynku używanych hybrydowych luksusowych sedanów. C350e jest tak samo praktyczny jak zwykły model C205, z wyjątkiem przestrzeni bagażowej, która została zmniejszona, aby pomieścić baterie.

Mercedes C350e – Układ napędowy

Jedną z głównych zalet Mercedesa C350e jest jego układ napędowy, ponieważ C350e to hybryda typu plug-in. Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l w połączeniu z silnikiem elektrycznym oferuje moc 211 KM i moment obrotowy 258 lb-ft, co czyni go mocniejszym od większości modeli Klasy C W205.

Silnik ten współpracuje z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów 7G-Tronic, która bez problemu przenosi moc na podłoże. Dzięki układowi napędowemu 4MATIC AWD, C350e jest szybki, stabilny i wydajny, co sprawia, że ta jednostka napędowa jest najlepszym wyborem w gamie W205.

  Które modele Mercedesa mają AIRMATIC?

Warto również wspomnieć, że Mercedes twierdzi, iż C350e jest w stanie osiągnąć imponujący wynik 112MPG dzięki zastosowaniu hybrydowego układu napędowego. C350 emituje mniej niż 50 gramów CO2 na 100 kilometrów, co sprawia, że jest to naprawdę przyjazny dla środowiska układ napędowy.

Można śmiało powiedzieć, że C350e łączy w sobie najlepsze cechy hybrydowego układu napędowego. C350e jest mocny, wydajny, cichy i przyjazny dla środowiska, co oznacza, że doskonale oddaje filozofię luksusu Mercedesa.

Mercedes C350e – Design i podwozie

W205 C350e podąża mniej więcej tą samą ścieżką stylistyczną, co wszystkie inne modele Klasy C W205, co oznacza, że wygląda dostojnie, z klasą i wyrafinowaniem. Dzięki zaawansowanym, wielopromieniowym reflektorom LED Mercedesa, przednia część nadwozia C350e wygląda tak nowocześnie, jak to tylko możliwe w nowoczesnych samochodach.

Wnętrze C350e zależy w dużej mierze od poziomu wyposażenia, ale nawet modele z umiarkowaną liczbą opcji wyglądają wytwornie i nowocześnie. Jakość wnętrza może nie dorównuje Audi A4 czy BMW serii 3, ale stylistyka z pewnością tak.

Podwozie C350e zostało wzmocnione, aby poradzić sobie z dodatkową masą akumulatorów i silnika elektrycznego, ale ogólny charakter jazdy pozostał niezmieniony. W C350e na pierwszym miejscu postawiono komfort, ciszę i łatwość obsługi.

Mercedes C350e – niezawodność i typowe problemy

Mercedes C350e jest samochodem niezawodnym, co oznacza, że nie sprawia zbyt wielu problemów, jeśli jest odpowiednio konserwowany. Najczęstsze problemy związane z C350e dotyczą czujników masowego przepływu powietrza, cewki regulacyjnej wałka rozrządu i skrzyni biegów.

  Czy wysoka osoba zmieści się w Mercedesie SLK?

Należy się nimi zająć jak najszybciej, aby uniknąć jeszcze droższych napraw. Inne problemy, z którymi boryka się model C350e, są związane z wadliwą elektroniką wewnętrzną i zewnętrzną, nadmiernymi wibracjami podczas jazdy oraz sporadycznymi problemami z rozrządem.

Mercedes C350e – wartość i praktyczność

Przyzwoity model C350 można dostać już za 20 tys. dolarów, a najlepsze modele kosztują ponad 30 tys. dolarów. Wszystko zależy od tego, jak dobrze są wyposażone, jaki mają przebieg i jaki jest ich ogólny stan. Późniejsze modele osiągają wyższe ceny, ale nie powinno być problemów z zakupem wcześniejszych modeli, ponieważ nie różnią się one aż tak bardzo pod względem niezawodności.

Układ napędowy C350e sprawia, że samochód jest o wiele bardziej atrakcyjny ze względu na lepszą wydajność, większą moc i przyjazność dla środowiska, ale wiąże się to z kosztami, ponieważ przestrzeń ładunkowa została znacznie zmniejszona, aby pomieścić akumulatory. Oznacza to, że C350e nie jest tak przestronny jak zwykła Klasa C.

Sekcja FAQ

Jak bezpieczny jest Mercedes C350e?

Mercedes C350e to współczesny luksusowy sedan Mercedesa, co oznacza, że jest on wyposażony we wszystkie elementy bezpieczeństwa Mercedesa. Co prawda platforma Klasy C, czyli model W205, posiada 5 gwiazdek za odporność na zderzenia, ale ogólny poziom ochrony jest związany z poziomem wyposażenia.

Oznacza to, że za wyższy poziom bezpieczeństwa trzeba zapłacić, co w mniejszym lub większym stopniu dotyczy prawie wszystkich współczesnych samochodów Mercedesa. Podsumowując, bezpieczeństwo nie jest czymś, o co należy się martwić przy zakupie Mercedesa, ponieważ wszystkie nowoczesne samochody tej marki są w stanie sprostać temu zadaniu.

  Najczęstsze problemy z Mercedes S550

Czy warto kupić Mercedesa C350e?

Mercedes C350e to naprawdę obiecujący samochód, ponieważ oferuje wszystko, czego można oczekiwać od współczesnego kompaktowego luksusowego sedana. Przy takiej wydajności, płynności i mocy, układ napędowy C350e jest jednym z najlepszych w swoim segmencie, a wygląd zewnętrzny i wnętrze wciąż pozostają w dobrym stanie.

W związku z tym, jeśli szukasz używanego kompaktowego luksusowego sedana, powinieneś rozważyć zakup C350e. Hybrydowe BMW serii 3 może dawać nieco więcej radości z jazdy, ale C350e jest bardziej zaawansowany i nowszy.

Czy hybrydy Mercedesa są tego warte?

Mercedes produkuje jedne z najbardziej konkurencyjnych samochodów hybrydowych na rynku, zarówno dlatego, że oferują one wyższy poziom wydajności, jak i dlatego, że są ciche, spokojne i komfortowe. Mercedes podejmuje wysiłki w celu hybrydyzacji wszystkich swoich nowszych samochodów w technologii łagodnej hybrydy lub jako pełnowartościowe hybrydy.

Oznacza to, że są to jedne z najlepszych hybryd na rynku, ponieważ Mercedes jest znany z wiodącej w swojej klasie inżynierii. Można śmiało powiedzieć, że hybrydy Mercedesa są naprawdę warte uwagi, zwłaszcza na rynku samochodów używanych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z