Mercedes E220 – wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes E220 jest silnikiem wybieranym przez większość nabywców Mercedesa Klasy E. Wszystkie nowsze modele Klasy E są wyposażone w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, występujący pod nazwą E220. Wszystkie modele E220 oferują co najmniej 190 KM te dni, który jest uważany za niedostatecznie mocny lub odpowiedni, w zależności od tego, kto pyta.

Tak czy inaczej, prawdopodobnie skorzystasz z większej wydajności związanej z silnikiem czterocylindrowym. Większość taksówkarzy decyduje się na model E220, ponieważ jest on powszechnie znany z tego, że wytrzymuje setki tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontów kapitalnych.

Model E220 jest czasami znany z wycieku oleju, a zawieszenie E220 wiąże się z kilkoma zastrzeżeniami, zwłaszcza w modelu o większym przebiegu. Przegrzanie z powodu przepracowania i potencjalnie wadliwej pompy wody jest również znany, aby E220 trochę ból głowy.

Tak czy inaczej, jeśli odpowiednio zadbasz o swoje E220, nie powinieneś się aż tak bardzo martwić. Lista wyposażenia w E220 nie jest tak znacząca, jak w niektórych wyższej klasy modelach Klasy E, ale jesteś w stanie ją uaktualnić poprzez niezliczone pakiety wyposażenia opcjonalnego Mercedesa.

Mercedes E220 – Jednostka napędowa

Nazwa Mercedes E220 odnosi się do silnika gazowego o pojemności 2.0L, który jest w stanie dostarczyć około 200KM i 300Nm momentu obrotowego. Wszystkie nowsze modele E220 wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, ale niektóre starsze modele E220 były nawet dostępne z manualem, zwłaszcza w Europie.

Silnik E220 znany jest ze swojej trwałości i wydajności, dlatego też jest powszechnie stosowany w większości taksówek w Europie. Mercedes oferuje również 220-diesel silnik, który jest jednym z najbardziej popularnych silników w Europie, zwłaszcza dla klasy C.

Tak czy inaczej, ten silnik powinien być w stanie trwać długo, jeśli wziąć odpowiednią opiekę nad nim. Większość klientów Mercedes rzeczywiście wolą 6-cylindrowy w samochodzie tak duże, jak klasy E, ale jeśli jesteś bardziej zorientowane na wartość klienta, który docenia wydajność nad grunt, E220 jest najlepszym wyborem z grupy.

  Comment réinitialiser la climatisation d'une Mercedes ?

Modele Mercedes E220 są fabrycznie wyposażone w napęd na cztery koła, ale jeśli chcesz mieć napęd na cztery koła 4MATIC AWD, możesz dopłacić średnio 2 000 dolarów.

Mercedes E220 – Design i nadwozie

Mercedes E220 jest dość podobny wyglądem do wszystkich pozostałych modeli Klasy E nie należących do grupy AMG, co oznacza, że identyfikacja modeli E220 od modeli z wyższej półki jest możliwa tylko po dźwięku i tabliczce znamionowej z tyłu. To działa na korzyść klientów E220, ponieważ w zasadzie dostajesz ten sam pakiet wizualny za mniejsze pieniądze.

W zależności od generacji Klasy E można przejść na wyższy poziom wykończenia, który obejmuje Avantgarde, Classic, Premium, Sport, Luxury, Elegance lub AMG. Większość ludzi uważa, że modele AMG wyglądają najlepiej, ponieważ zawierają bardziej agresywny i wyrafinowany wygląd w tym samym czasie.

Jak wcześniej stwierdzono, jeśli de-badge modelu E220, jest to dość trudne do poznania, czy klasa E, na którą patrzysz, jest 6-cylindrowy lub 4-cylindrowy model. Innym sposobem, aby powiedzieć, jest spojrzenie na rury wydechowe, ponieważ 6-cylindrowe modele Mercedesa mają tendencję do posiadania rur po obu stronach.

Jednak obecny trend w przemyśle motoryzacyjnym wydaje się naciskać na fałszywe układy wydechowe, co praktycznie niweczy również tę formę identyfikacji.

Mercedes E220 – Wydajność i praktyczność

Mercedes E220 jest mistrzem pod względem wartości, ponieważ oferuje najlepsze przebiegi spośród wszystkich modeli Klasy E. Jest tak jednak tylko wtedy, gdy nie forsujemy zbytnio swojej 4-cylindrowej Klasy E, ponieważ w takim przypadku 6-cylindrowa Klasa E jest w rzeczywistości bardziej ekonomiczna.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Jeśli jednak zależy Państwu na najbardziej ekonomicznym modelu Klasy E, powinni Państwo zainteresować się modelami E220 CDI z silnikiem wysokoprężnym, o ile są one dostępne w sprzedaży. Jeśli chodzi o praktyczność, to nie ma różnicy, czy zdecydujemy się na model E220, czy inny wariant Klasy E, ponieważ wszystkie są równie niezawodne.

Mercedes E220 – typowe problemy i niezawodność

Silnik Mercedesa E220 będzie służył przez długi czas, jeśli będziesz o niego odpowiednio dbał. Oznacza to konserwację samochodu i silnika, gdy tylko jest to konieczne. Jeśli to zrobisz, będziesz mógł cieszyć się swoim E220 przez długi czas.

Silniki te są czasami znane do wycieku oleju i są czasami znane do przegrzania, zwłaszcza jeśli pchać je naprawdę ciężko. Niektóre generacje klasy E są znane z oferowania wadliwej pompy wodnej, która tylko przyspiesza ten problem.

Podsumowując, E220 jest niezawodnym samochodem, ponieważ został stworzony, aby trwać. Jeśli dostępna jest odmiana 220 CDI z silnikiem wysokoprężnym, warto ją kupić, ponieważ oferuje więcej niż wersje benzynowe 220, które można znaleźć w większości modeli Klasy E, nie licząc tych nowszych.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes E220 jest wystarczający?

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwych wrażeń z jazdy Mercedesem Klasy E, powinieneś zmienić silnik na 6-cylindrowy, ponieważ silnik 6-cylindrowy sprawia wrażenie bardziej naturalnego i jest o wiele mocniejszy. Jeśli jednak nie zależy Ci na mocy i chcesz cieszyć się swoim samochodem tak często, jak to możliwe, silnik 4-cylindrowy będzie prawdopodobnie lepszym wyborem, ponieważ jest tańszy w eksploatacji.

  Częste problemy i usterki w Mercedes AIRMATIC

Nie trzeba mieć 6-cylindrowy silnik per-se, aby prawidłowo cieszyć się Mercedes, ponieważ prawdziwe doświadczenie Mercedes wymaga więcej niż to. Jeśli jesteś zorientowany na wartość, to lepiej zdecydować się na 4-cylindrowy silnik i wydać tę dodatkową gotówkę na opcjonalne wyposażenie niezbędne dla każdego modelu.

Czy Mercedes E220 nie jest zbyt mocny?

Modele Mercedesa E220 oferują zazwyczaj około 200 KM, co dla niektórych jest wystarczające, ale dla innych zbyt mało wydajne. Średniej wielkości luksusowy sedan rzeczywiście czuje się o wiele bardziej znaczący z 6-cylindrowym silnikiem, ale 6-cylindrowy silnik nie jest o wiele bardziej wydajny niż ten.

Jeśli ktoś naprawdę chce mieć mocną Klasę E, będzie musiał zdecydować się na 6-cylindrowe silniki AMG lub jeszcze lepiej na V8 AMG.

Czy wszystkie przyszłe modele Klasy E będą wyposażone w silniki 4-cylindrowe?

Przemysł motoryzacyjny zmierza ku bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości, co oznacza, że downsizing i wymuszona indukcja prawdopodobnie obejmą wszystkie nowsze modele. Nowa Klasa C jest teraz dostępna tylko z silnikami 4-cylindrowymi, nawet C63 AMG, który był znany z 8-cylindrowego silnika.

Jest mało prawdopodobne, że nowe E63 będzie używać 4-cylindrowego silnika, ale reszta zakresu będzie prawdopodobnie oparta na 4-cylindrowym silniku hybrydowym lub łagodnym silniku hybrydowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z