Mercedes EQC VS Tesla

Tesla od dłuższego czasu dominuje na rynku pojazdów elektrycznych na baterie. Ale dzięki linii Mercedes EQ ma teraz prawdziwego rywala, z którym musi się zmierzyć. Jednak, który z nich jest lepszy – Mercedes EQC czy Tesla Model X?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz elegancko wyglądającego i komfortowego SUV-a z doskonałymi osiągami, Mercedes EQC jest najlepszą opcją. Ale jeśli chcesz szybszego i bardziej zaawansowanego EV z dużym zasięgiem, Tesla Model X jest idealnym wyborem.

Mercedes EQC VS Tesla Model X

Wygląd

Mercedes EQC jest przystojnie zaprojektowany i wygląda bardziej atrakcyjnie niż Tesla Model X. EQC może pochwalić się dużymi reflektorami z ogromnym grillem, który przyciąga uwagę od przodu. Z drugiej strony, Model X ma pojedynczą kratę, która nie jest zbyt urzekająca i małe reflektory.

Tył Mercedesa EQC wygląda równie atrakcyjnie jak przód. Ma piękne i duże tylne światła, podczas gdy Model X ma proste tylne światła. Poza tym, Tesla Model X wygląda z tyłu jak sedan, podczas gdy Mercedes EQC wygląda z tyłu jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Co więcej, Tesla Model X wyróżnia się wyjątkowymi i pięknymi drzwiami w kształcie skrzydeł sokoła. Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes EQC jest bardziej atrakcyjny niż Tesla Model X. Ale jeśli chodzi o wnętrze, oba samochody są wyjątkowe.

Tesla Model X posiada przestronne wnętrze i dużą przestrzeń ładunkową. Może pomieścić do 7 pasażerów, co jest wyjątkowym wynikiem. 7-calowy ekran dotykowy to najbardziej atrakcyjna rzecz we wnętrzu Tesli. Niemniej jednak, spodoba Ci się również prawie niezakłócony widok na dach Tesli.

  Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Mercedes EQC również nie pozostaje w tyle. Ten niemiecki w pełni elektryczny kompaktowy SUV wyposażony jest w najwyższej klasy kabinę, która konkuruje z Teslą Model X i Jaguarem I-pace. W przeciwieństwie do Modelu X, EQC ma duży ekran i kilka przycisków sterujących. Tak więc, otrzymasz normalne doświadczenie, jak w normalnym Mercedesie.

Wydajność

Oba te samochody osiągają znakomite wyniki, a to zależy od tego, czego szukasz. Jeśli pragniesz czystej mocy, Mercedes EQC jest samochodem dla Ciebie. Ale jeśli chcesz wysokiej wydajności samochodu z długim zasięgu, to Tesla Model X jest droga do zrobienia.
Mercedes EQC działa na 65-kWh akumulator, który zapewnia wyjątkową moc 402 KM i 564 lb-ft momentu obrotowego. Z drugiej strony, Tesla Model X jest wyposażona w pakiet akumulatorów o pojemności 75 kWh, który zapewnia 328 KM i 387 lb-ft momentu obrotowego.

Wariant Tesla Model X Plaid jest jednak mocniejszy od wariantu Long Range. EQC i Model X przyspieszają od 0 do 60 mph w 4,9 sekundy. Dodatkowo, Tesla ma lepszą prędkość maksymalną 130 mph, podczas gdy EQC ma prędkość maksymalną 122 mph.

Bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oba te samochody są bardzo bezpieczne, ale Tesla jest oceniana jako najbezpieczniejszy SUV na rynku. Dzięki funkcjom takim jak Autopilot, ostrzeżenie przed kolizją boczną i asystentom szczekania awaryjnego. Mercedes EQC jest również bezpieczny dzięki takim funkcjom jak technologia PRE-SAFE i kilka innych funkcji wspomagających kierowcę.

Cena

Ponieważ oba te EV są luksusowe, są one dość drogie niż standardowy EV kompaktowy SUV. Nowy Tesla Model X idzie za około 91.000 dolarów, podczas gdy zupełnie nowy Mercedes-Benz QC idzie za około 70.000 dolarów. Należy pamiętać, że cena zależy od wykończenia i dodatków.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

FAQ

Czy Mercedes jest lepszy od Tesli?

Oba te luksusowe samochody są w sferze ich własnych. Mercedes oferuje użytkownikom luksus, komfort i doskonałe wzornictwo. Z drugiej strony, Tesla zapewnia użytkownikom wygodę, moc, zaawansowaną technologię i wydajność. Tak więc, zarówno z samochodów mają coś miłego do zaoferowania.

Jeśli chcesz najlepszy luksusowy samochód ICE, Mercedes jest najlepszym wyborem. Ale jeśli chcesz najlepszy BEV, Tesla jest drogą do zrobienia. Jednak Mercedes również dołączył do rynku BEV i wymyśla doskonałe samochody, które dadzą Tesli ostrą konkurencję.

Czy Mercedes EQC jest w pełni elektryczny?

Tak, Mercedes EQC jest w pełni elektryczny. To pierwszy w pełni elektryczny Mercedes produkowany w najnowszej rodzinie EQ. Korzystnie konkuruje z popularnymi samochodami BEV, takimi jak Tesla Model X, Audi e-Tron czy Jaguar I-pace. Mimo że jest w pełni elektryczny, nadal oferuje luksusowe wyposażenie, jak inne modele Mercedesa.

Czy EQC i Model X są siedmiomiejscowe?

Tak, są. Mimo że te dwa samochody mają 5 miejsc, można je powiększyć do 7-miejscowych. Oba te kompaktowe SUV-y są przestronne i zapewnią wystarczająco dużo miejsca dla siedmioosobowej rodziny. Tesla Model X jest nieco bardziej przestronny niż Mercedes EQC.

Co więcej, trzeci rząd Tesli Model X jest bardziej komfortowy niż trzeci rząd Mercedesa EQC. Dzięki większej kabinie.

Który EV jest lepszy – Audi e-Tron czy Jaguar I-pace?

Na rynku EV robi się większa konkurencja niż kiedykolwiek. Oprócz kompaktowych SUV-ów Mercedes EQC i Tesla Model X, Audi e-Tron i Jaguar I-pace to kolejne wyróżniające się kompaktowe SUV-y na rynku. Audi e-Tron zapewnia płynną jazdę z odrobiną klasy.

  Voiko Teslan viedä mekaanikolle?

Audi e-Tron jest również bardziej przestronne, oferując w ten sposób więcej komfortu i wyrafinowanej jazdy. Wręcz przeciwnie, Jaguar I-pace jest nieco szybszy, lepiej się prowadzi i ma wyjątkowy zasięg. W rezultacie daje więcej przyjemności z jazdy.

Czy Tesla Model X to SUV czy sedan?

Tesla Model X to w pełni elektryczny SUV z dwoma opcjami wykończenia. Posiada opcje wykończeniowe Long Range i Plaid. Ludzie zazwyczaj mylą Teslę Model X z sedanami ze względu na jej kształt. Jednak ten crossover jest większy i bardziej przestronny niż sedany.

Podsumowanie

Mercedes-Benz EQC i Tesla Model X to dwa najlepsze kompaktowe SUV-y na rynku. Mercedes EQC jest jednak lepszym samochodem dla tych, którzy szukają luksusowego EV z doskonałym wyglądem, komfortowym wnętrzem i dużym zasięgiem. Wręcz przeciwnie, Tesla Model X jest idealny dla tych, którzy chcą szybszy, zaawansowany technologicznie i niezawodny samochód.

W sumie, zarówno z tych luksusowych baterii pojazdów elektrycznych są fantastyczne w wydajności i może przewozić do siedmiu pasażerów. Mają również doskonały zasięg i działają wybitnie. Niezależnie od samochodu, który wybierzesz, będziesz w końcu z luksusowym, bezpiecznym i wysokiej wydajności samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z