Mercedes GLE 350 vs GLE 450

Mercedes Klasy ML został po raz pierwszy wprowadzony na rynek pod koniec lat 90. i doczekał się trzech różnych generacji, aż został zastąpiony przez model GLE, który obecnie doczekał się drugiej generacji. Pierwszy Mercedes GLE nie był zupełnie nowym modelem, ponieważ stanowił raczej zmodernizowaną i odświeżoną wersję ML trzeciej generacji.

Obecnie, w roku 2022, można kupić GLE w kilku różnych konfiguracjach. Podstawowy model GLE350 z napędem na cztery koła wyposażony jest w czterocylindrowy silnik, który jest zbyt nudny i potencjalnie może być nawet za słaby. Model GLE 450 jest znacznie droższy, ale oferuje silnik 6-cylindrowy i napęd na cztery koła 4MATIC AWD.

Jeśli ktoś lubi GLE za jego wygląd, praktyczność i wnętrze, GLE350 powinien mu wystarczyć, zwłaszcza jeśli zdecyduje się na model 4MATIC. Jeśli jednak chcesz poczuć się jak prawdziwy luksusowy SUV Mercedesa, musisz wybrać model GLE450, który oferuje lepszy i mocniejszy silnik.

6-cylindrowy silnik w GLE450 sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego, bardziej płynnego i lepiej pasującego do tak dużego SUV-a. Jeśli jednak nie zależy Ci na silniku i po prostu chcesz mieć SUV-a Mercedesa, możesz wydać różnicę w cenie pomiędzy tymi dwoma modelami na wyposażenie dodatkowe.

2022 Mercedes GLE350 – kompromisowy luksusowy SUV średniej wielkości

Nazwanie GLE350 kompromisowym może być nieco naciągane, ale faktycznie uważam, że tak duży i dominujący luksusowy SUV powinien być wyposażony w silnik, który bardziej pasuje do tego modelu. Jednak kompromis w tym przypadku jest prosty, ponieważ Mercedes zdecydował się zaoferować GLE350 z silnikiem czterocylindrowym dla tych, którzy chcą zaoszczędzić kilka dodatkowych dolarów.

  Jaki jest najlepszy używany kabriolet Mercedesa do kupienia?

Za cenę wyjściową 53 150 dolarów GLE350 jest o wiele tańszy od GLE450. GLE350 jest wyposażony w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, o mocy 255 KM i momencie obrotowym 273 l/min. Wyposażony jest w napęd na cztery koła (RWD), ale za 2 500 dolarów więcej można doposażyć GLE350 w napęd 4MATIC.

Choć czterocylindrowy silnik 2,0 l w GLE350 jest wystarczająco mocny dla większości użytkowników, nie jest tak wyrafinowany i płynny jak jednostka sześciocylindrowa w GLE450. Można by się spodziewać, że czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l będzie bardziej wydajny niż sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,0 l montowany w GLE450, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Ten mniejszy silnik musi pracować ciężej, aby napędzać tak dużego SUV-a, jakim jest GLE. Oznacza to, że 3.0L V6 GLE nie wymaga większego wysiłku, a jednocześnie nie jest mniej wydajny.

2022 Mercedes GLE450 – Słodki punkt Mercedesa GLE

Ceny GLE450 zaczynają się od 63 950 dolarów i jest on wyposażony w turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,0 l, mocy 362 KM i momencie obrotowym 360 l/min. GLE450 jest również wyposażony w technologię mild-hybrid, co oznacza, że silnik elektryczny może wspomagać większy silnik V6 i dlatego maksymalna moc GLE450 wynosi 362 KM.

GLE450 jest również wyposażony wyłącznie w system 4MATIC, co oznacza, że nie trzeba nic dopłacać, aby otrzymać samochód z napędem AWD. Sześciocylindrowy silnik w GLE450 jest bardziej odpowiedni, ponieważ zapewnia bezwysiłkowe wrażenia z jazdy i sprawia, że samochód sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego.

Ani 4-cylindrowy silnik 2,0 l, ani 3,0 l V6 nie brzmią szczególnie interesująco, ale poziom zaawansowania obu jednostek jest zauważalny zarówno podczas jazdy, jak i postoju. SUV z relatywnie dużym silnikiem ma w sobie coś wyjątkowego, a ci, którzy zwracają na to uwagę, zawsze wybiorą GLE450.

  Które modele Mercedesa mają AIRMATIC?

Mimo, że GLE350 i GLE450 oferują podobne maksymalne możliwości holowania, GLE450 jest w stanie holować o wiele więcej bez wysiłku.

Wniosek – GLE450 to lepszy samochód dla tych, którym zależy

Porównując te dwa samochody, wydaje się, że GLE450 jest zdecydowanym zwycięzcą, ponieważ jest mocniejszy, ma napęd AWD w standardzie, jest bardziej płynny, łatwiej holuje pojazdy i jest równie wydajny. Jeśli jednak nie zależy Ci na żadnej z tych cech, GLE350 powinien Ci w zupełności wystarczyć.

Jest też kilka dodatkowych powodów, dla których GLE350 może być lepszym wyborem, ponieważ jest mniej szkodliwy dla środowiska, a to może obniżyć Twoje ogólne koszty eksploatacji w porównaniu z GLE450. Emisja CO2, jaką oferuje GLE350, jest rzeczywiście niższa niż w przypadku GLE450.

W zależności od Twojego miejsca zamieszkania, może to mieć ogromne znaczenie dla kosztów rejestracji, ubezpieczenia i podatku drogowego. Tak czy inaczej, GLE450 jest lepszym wyborem, ale tylko jeśli zależy Ci na silniku i ogólnym wrażeniu z jazdy.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes GLE350 z 2022 roku jest bardziej wydajny niż GLE450?

Mercedes ocenia oba SUV-y na podobne wartości MPG. Oznacza to, że oba powinny osiągać odpowiednio 20-25 MPG. Jednak GLE350 bez układu 4MATIC powinien być zauważalnie bardziej wydajny, jeśli nie będzie się mocno wciskać pedału gazu.

GLE450 4MATIC jest cięższy i ma większy silnik, co oznacza, że wyniki MPG w przypadku GLE450 zależą w dużej mierze od sposobu prowadzenia samochodu. Tak czy inaczej, GLE350 nie zapewnia lepszej wydajności paliwowej niż GLE450, ponieważ wynik MPG zależy bardziej od nawyków jazdy niż od podanych wyników MPG.

  Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Dlaczego Mercedes oferuje 4-cylindrowy silnik 2,0 l w Mercedesie GLE z 2022 roku?

Świat jako całość zmierza w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, co oznacza, że samochody stają się coraz bardziej wydajne, co niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i wady. Zaletą jest fakt, że nasze środowisko jest czystsze i lepiej chronione, ale wadą są samochody, które stają się coraz nudniejsze.

Dlatego też Mercedes oferuje GLE z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2,0 l, ponieważ jest to kierunek, w którym zmierzają wszystkie samochody. W miarę upływu czasu będziemy prawdopodobnie coraz częściej widywać 4-cylindrowe silniki 2.0L, nawet w większych SUV-ach.

Czy kupowanie SUV-a z silnikiem V8 Mercedesa ma jakikolwiek sens?

Ponieważ downsizing i wymuszona indukcja rozprzestrzeniają się na wszystkie samochody, zakup SUV-a Mercedesa z silnikiem V8 wydaje się trudniejszy niż kiedykolwiek. Koszty eksploatacji związane z tego typu silnikami są znacznie wyższe, ponieważ silniki te zużywają o wiele więcej paliwa i są droższe w utrzymaniu.

Jednak nikt nie kupuje V8 w 2022 r. z tego powodu, ludzie kupują je, ponieważ je kochają. Bez względu na to, jak dobry i wydajny może być czterocylindrowy silnik 2,0 l, V8 zawsze będzie czuć się lepiej, płynniej i o wiele przyjemniej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z