Mercedes Klasy A – lata, których należy unikać

Mercedes Klasy A jest entry-level Mercedes premium hatchback / sedan wykonane dla tych, którzy chcą cieszyć się Mercedes Benz doświadczenie bez płacenia Mercedes Benz pieniądze. To z natury oznacza, że samo doświadczenie nie będzie tak wysokiej klasy, jak większość ma nadzieję, ale Klasa A to Mercedes.

Niektóre modele Mercedes Benz A-Class są gorsze od innych ze względu na problemy z niezawodnością, problemy z dostępnością i po prostu niskie wyniki zadowolenia klientów. Wydaje się, że model 2019 jest tym, który ma największą ilość skarg i największą ilość wycofań ze wszystkich modeli Mercedes Benz A-Class jeszcze.

Nie tylko model 2019 jest najgorszą Klasą A, jeśli chodzi o odwołania, ale jest to również jeden z najgorszych modeli Mercedesa w ogóle. Model 2014 wydaje się również mieć mnóstwo problemów z niezawodnością, a niektóre z nich są tak poważne, że mogą z łatwością zsumować samochód bez żadnych wcześniejszych ostrzeżeń.

Wreszcie, wszystkie starsze modele Mercedes Benz A-Class przed dwoma najnowszymi generacjami powinny być unikane, ponieważ są złe pod każdym względem. Nie tylko wyglądają źle, czują się źle w prowadzeniu i nie są nigdzie w pobliżu poziomów specjalności, których oczekujesz od Mercedesa, ale także brakuje im przestrzeni, funkcji i wszystkiego innego.

2019 Mercedes A-Class

2019 był rokiem, w którym Mercedes wyszedł z 2. generacją Klasy A, która jest dużą aktualizacją poprzedniej generacji pod każdym względem. Na początek samochód wygląda lepiej, zwłaszcza we wnętrzu, gdzie udaje mu się pokonać większość konkurentów. Dla miejsca kontekstu, poprzednia generacja Klasy A nigdy tak naprawdę nie zrobiła tego dla nikogo, jeśli chodzi o jakość wnętrza i design.

  Mercedes S63 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jednak 2019 A-Class miał więcej niż tuzin przypomnień, co jest po prostu zbyt wiele dla każdego rodzaju samochodu tam, nie mówiąc już o jednym z marki premium. Pedał hamulca był źle spawany, co stało się zagrożeniem dla bezpieczeństwa, które spowodowało wycofanie w momencie, gdy samochód wyszedł. Kamera cofania również była problematyczna, co spowodowało kolejne wycofanie.

Moduł komunikacyjny był również wadliwy i skłonił do wycofania. Inne powody, dla których klasa A z 2019 roku została wycofana, związane są z korodowaniem przedniej osi, wyciekami paliwa, wadliwymi reflektorami oraz niewłaściwie usytuowanymi i zamocowanymi przewodami odprowadzającymi wodę z klimatyzacji.

2014 Mercedes A-Class

Mercedes Klasy A z 2014 roku miał „zaledwie” pięć wycofań, co samo w sobie jest więcej niż w przypadku większości samochodów. Jednak powodów, dla których model 2014 również znalazł się na tej liście, jest znacznie więcej. Na początek, Klasa A z 2014 roku miała problemy z silnikiem, które były tak problematyczne, że mogły nawet całkowicie rozsadzić silnik. Koszty wymiany całego silnika mogą być większe niż niektóre modele 2014 A-Class kosztują w ogóle.

Samochód jest również znany z problemów z przeciąganiem, które mogą wystąpić nawet przy prędkościach autostradowych, a tym samym być naprawdę niebezpieczne. Bezpieczniki Blow, problemy z zapaleniem silnika i wadliwy panel dachowy to tylko wierzchołek góry lodowej, dlaczego zakup 2014 A-Class jest złą decyzją. Kiedy dodasz wszystkie te problemy, luksusowa część Klasy A nagle nie czuje się tak bardzo luksusowa.

  Najczęstsze problemy z Mercedes W116

Inne problemy z 2014 Mercedes A-Class są spowodowane tym, że samochód nie jest tak dobrze zbudowany jak inne samochody z tego segmentu. 2014 Audi A3 jest znacznie lepszym samochodem niż 2014 Klasa A. Jest zbudowany lepiej, trwa dłużej, czuje się bardziej luksusowo i nie cierpi z powodu tak wielu problemów jak Klasa A. Ta sama historia dotyczy zarówno VW Golfa 7, jak i BMW serii 1 z tej epoki.

1997-2012 Mercedes Benz A-Class

Aby zakończyć listę, wspomnimy również o dwóch pierwszych generacjach Klasy A, jako niespełniających oczekiwań, ponieważ naprawdę są to jedne z najdziwniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek stworzył Mercedes. Powodem, dla którego obie te generacje są złe jest to, że nie robią niczego dobrze. Na początek, nie są one naprawdę niezawodne w ogóle, co czyni je problematyczne nawet dla tak niskiej cenie.

Po drugie, nie czują się ani trochę jak Mercedes, ponieważ wyglądają ohydnie. Wnętrze ma kilka miłych akcentów tu i tam, ale nie na tyle, aby zrekompensować przerażający projekt zewnętrzny. Prowadzą się one również jak pudełka po butach, ponieważ nie są tak stabilne, ani nie czują się szczególnie komfortowo podczas jazdy.

Brakuje im miejsca do siedzenia, brakuje im miejsca w bagażniku i brakuje im miejsca do przechowywania we wnętrzu. Naprawdę nie ma nic atrakcyjnego w dwóch pierwszych generacjach Mercedes Benz A-Class. Nawet jeśli 2012 i na A-Class nie są najlepsze, mogą one nadal uruchomić koła wokół dwóch pierwszych generacji.

  Czy 2022 Mercedes AMG EQS to samochód dla krótkich kierowców

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa Benz A-Class?

Nie powinieneś kupować dwóch pierwszych generacji Klasy A, ponieważ są one do bani. Klasa A z lat 2012-2018 może być dobrym zakupem, jeśli jesteś w stanie znaleźć ją w dobrym stanie i w odpowiedniej cenie. Jeśli tak, kupując post-facelift 3 generacji Klasy A jest najlepszym zakładem, ponieważ jest nieco bardziej interesujący i nowoczesny w porównaniu do pre-facelift 3 generacji Klasy A.

Obecna generacja Klasy A (2019 i dalej) jest znacznie lepsza w porównaniu do wszystkich innych generacji Klasy A, a najlepszym z nich wszystkich jest model 2021, ponieważ cierpi na najmniejszą ilość problemów ogólnie.

Który model Mercedes Benz A-Class jest najlepszy?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli chcesz tylko codziennego kierowcy, A200 jest prawdopodobnie wystarczający dla większości ludzi. Jest wydajny, płynny, a 163 KM, które otrzymujesz, powinny wystarczyć dla większości twoich potrzeb. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej, powinieneś skupić swoją uwagę na A35 lub top-of-the-line A45 AMG, ponieważ te dwa są znacznie bardziej rozrywkowe pod każdym względem.

Czy Mercedes Benz A-Class jest dobrym samochodem rodzinnym?

Mercedes Benz A-Class jest dobrym samochodem rodzinnym, jeśli Twoja rodzina nie jest zbyt duża. W Klasie A zmieścisz cztery dorosłe osoby, ale nie będzie im wszystko szczególnie wygodnie. Jeśli Twoje dzieci są małe, Klasa A powinna poradzić sobie bez problemu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z