Mercedes Klasy C – lata, których należy unikać

Mercedes Klasy C

Mercedes Benz C-Class jest kompaktowym luksusowym sedanem stworzonym do konkurowania z Audi A4 i BMW serii 3. Te trzy modele są jednymi z najlepiej sprzedających się sedanów premium wszech czasów, ponieważ ten segment zawsze był i nadal jest niezwykle popularny. Nawet w dzisiejszych czasach SUV-ów i crossoverów, sprzedają się one naprawdę dobrze.

Klasa C została po raz pierwszy wprowadzona w 1993 roku, co oznacza, że w przyszłym roku Klasa C będzie obchodzić swoje 30 urodziny. Wybór spośród 30 różnych lat modelowych nie jest do końca łatwy, ale większość ludzi i tak nie jest tak naprawdę zainteresowana starszymi modelami Klasy C. Jednak niektóre modele Klasy C są z pewnością lepsze od innych.

Prawdopodobnie najgorszą generacją Klasy C jest generacja z 2015 roku, ponieważ wszystkie samochody z tego roku modelowego były złe z różnych powodów, w które zamierzamy wejść wkrótce. Mercedes C-Class z 2007 roku również nie jest wszystkim tak dobrym, ponieważ była to epoka, w której Mercedes i tak nie wkładał maksimum wysiłku w samochody.

Wreszcie, 2012/13 Mercedes C-Class również musi być dodany do tej listy, ponieważ cierpi z różnych problemów, jak również. Powodem, dla którego wymieniliśmy te trzy lata modelowe jest to, że są to najmniej niezawodne lata modelowe spośród ich generacji oraz dlatego, że większość klientów nie była zachwycona ich posiadaniem.

2015 Mercedes Benz C-Class

2015 Mercedes C-Class jest czymś, co możemy nazwać „najmniej luksusowym doświadczeniem, jakie można uzyskać z luksusowego samochodu”. Kiedy po raz pierwszy wyszedł, model 2015 zrobił mnóstwo nagłówków z powodu uderzającego projektu i mnóstwa aktualizacji, które sprawiły, że Klasa C poczuła się naprawdę luksusowa i pożądana. Jednak już na początku pojawiły się słabe wyniki niezawodności i naprawdę złe wyniki zadowolenia klientów.

  Jak długo wytrzymują samochody marki Mercedes Benz?

Wiele prominentnych badań niezawodności stwierdziło, że 2015 C-Class ma od 15 do 20 różnych miejsc problemowych, z których wszystkie mogą się złamać w każdej chwili. Silnik, hamulce, elektryka i wyposażenie były najbardziej problematycznymi obszarami. Jednak to, co naprawdę zdziesiątkowało Klasę C z 2015 roku, to fakt, że samochód miał 11 różnych przypomnień.

Układ kierowniczy był zły, problemy z reflektorami, problemy z silnikiem, problemy z układem dostarczania paliwa, problemy z przegrzaniem, a lista ciągnie się w nieskończoność, C300 jest zdecydowanie najgorszym modelem 2015, a może nawet najgorszą Klasą C, jaka kiedykolwiek powstała. Taka szkoda dla samochodu, który zdołał być najlepiej sprzedającym się sedanem Mercedesa w historii.

2007 Mercedes Benz C-Class

Jeśli przewiniemy czas do 2007 roku, to również przeżyjemy podobne spotkanie z samochodem, który miał nadzieję być dobry, ale udało mu się być naprawdę złym. Był to koniec ery, w której Mercedes z jakiegoś powodu przestał robić samochody na poziomie Mercedesa. Klasa S W220 rozpoczęła erę naprawdę złych modeli Mercedesa i Klasa C z 2007 roku również należy do tej grupy.

Powodem, dla którego 2007 C-Class jest również na tej liście jest to, że wygląda nudno, brakuje przestrzeni i doświadcza garść problemów, jak również. Samochód został początkowo wycofany z rynku kilka razy z powodu tego samego problemu. Wałek wyważający silnika po prostu nie chciał pozostać na swoim miejscu. To naprawdę poważny problem i powód, dla którego tak wiele modeli Mercedes Benz C-Class z tej epoki skończyło w pożarze.

  Czy 2022 Mercedes AMG EQS warto

Brak odpowiedniej widoczności, kiepsko wykonane wyposażenie, wysokie koszty utrzymania i fakt, że większość ludzi nie była nim zachwycona sprawiły, że Klasa C z 2007 roku była jednym z najgorszych modeli Klasy C, zwłaszcza, że wiele z nich spłonęło doszczętnie z powodu pęknięcia układu paliwowego.

2012/13 Mercedes Benz C-Class

Mercedes Benz C-Class 2012/13 ma sporo miłych akcentów, takich jak design, ogólne wrażenia z jazdy i fakt, że to właśnie wtedy Mercedes stworzył najlepsze modele C-Class 63 AMG. Jednak nie wszystko było tak jasne, ponieważ samochód zdołał przetrwać przez 8 różnych wycofań, które zdziesiątkowały wyniki zadowolenia kierowców na wczesnym etapie.

Najbardziej kłopotliwe elementy Klasy C z tej epoki związane są z poduszkami powietrznymi, które były jedynym powodem wielu wycofań. Klasa C z 2012/2013 roku jest również podatna na wycieki paliwa, co również potencjalnie może skończyć się płomieniami. Najgorsze jest to, że czujniki nie są w stanie tego wychwycić.

Samochód miał również problemy z elektryką, hamulcami i niektórymi elementami wyposażenia, co sprawiło, że samochód poczuł się słabiej w porównaniu z BMW F30, a nawet z odnowionym Audi A4. Podsumowując, model 2012/13 nie jest tak zły jak modele 2015 i 2007, ale na pewno nie jest najlepszy.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa Klasy C?

Mercedes Klasy C niestety nie jest jednym z najlepszych modeli Mercedesa, jakie kiedykolwiek powstały, przynajmniej nie z perspektywy niezawodności. Jednak fakt, że Klasa C jest najlepiej sprzedającym się kompaktowym luksusowym sedanem Mercedesa oznacza, że samochód jest kochany przez wielu i dlatego powinien być brany pod uwagę.

  Które Mercedesy mają paddle shifters

Jednak upewnij się, aby zrobić wszystkie niezbędne inspekcje przed zakupem, bo po prostu nie chcesz ryzykować, jak ten samochód może być absolutnie straszne, jeśli nie są utrzymywane prawidłowo. Wykonaj swoją pracę domową, a jeśli podoba ci się samochód, będziesz w stanie znaleźć jeden w dobrym stanie i taki, który nie zrujnuje cię finansowo.

Który model Mercedes Benz C-Class jest najlepszy?

Najlepszy model Mercedes Benz C-Class jest prawdopodobnie entry-level C200, ponieważ oferuje wszystko, czego potrzebujesz od samochodu. Jest wydajny, płynny, niezawodny i może zaoferować cios, z którego większość ludzi powinna być zadowolona. Jeśli chcesz najlepszy krążownik długodystansowy, powinieneś rozważyć model C220d, ponieważ oferuje on lepszą wydajność paliwa.

Jeśli chcesz mieć najbardziej wyjątkową Klasę C, C63 AMG jest tym, co powinieneś dostać, ponieważ jest to jedyny samochód, który nadal używa V8 w tym segmencie. Jednak to wszystko zmieni się naprawdę niedługo, ponieważ samochód dostanie mały 4-cylindrowy silnik.

Który rok modelowy Mercedesa Klasy C jest najlepszy?

Najlepszym rokiem modelowym Mercedesa Klasy C jest rok modelowy 2022, ponieważ zupełnie nowa Klasa C jest niesamowita. Jest prawie tak luksusowa jak Klasa S, a jednocześnie jest prawie tak samo wygodna. To naprawdę szczytowy kompaktowy rodzinny samochód luksusowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z