Mercedes Klasy E – lata, których należy unikać

Mercedes Benz E-Class to luksusowy sedan średniej wielkości stworzony dla tych, którzy chcą cieszyć się spokojnymi wrażeniami za kierownicą. Klasa E to samochód, który kładzie nacisk na technologię, komfort, bezpieczeństwo i łatwość prowadzenia. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się modeli sedanów Mercedesa wszech czasów, ponieważ został po raz pierwszy wydany w 1984 roku.

Oznacza to również, że istnieją pewne modele klasy E tam, że są rzeczywiście lepsze niż inne. W tym artykule, mamy zamiar powiedzieć, które modele klasy E należy unikać, ponieważ nie są one najbardziej niezawodne, ani większość właścicieli uważa je za na zadowalającym poziomie. Biorąc pod uwagę fakt, że samochody takie jak te kosztują sporo pieniędzy, nie dorównanie innym luksusowym sedanom jest z pewnością problemem.

Najgorszy rok modelowy Mercedes Benz E-Class to model 1995, ponieważ był tani, zawodny i naprawdę dlatego, że cierpiał z powodu wielu problemów jakościowych przez cały czas. Mercedes Klasy E 2006 jest również jednym z najgorszych modeli Klasy E, które kiedykolwiek zostały wydane, ponieważ cierpi na wiele problemów.

Dobrym pomysłem jest również unikanie klasy E z 2010 roku, ponieważ jest to również samochód, z którego większość właścicieli nie jest zadowolona. Samochód cierpi na wiele problemów i był częścią wielu różnych wycofań, z których większość była związana z problemami z poduszkami powietrznymi.

1. 1995 Mercedes Benz E-Class

Mercedes W210 z 1995 roku był pierwszym samochodem w historii, który nosił oznaczenie modelu E-Class. Model ten został po raz pierwszy wprowadzony w 1984 roku, ale nie był nazywany klasą E, ponieważ tabliczka znamionowa pojawiła się później wraz z modelem 1995. W210 jest często uważany za jeden z najgorszych modeli Mercedes Benz, który kiedykolwiek opuścił fabrykę ze względu na swoją taniość.

  BMW vs Mercedes: Statystyki i fakty

To była era, w której Mercedesowi nie udało się stworzyć dobrych samochodów, ponieważ Klasa S W220 z tamtego okresu również nie była niczym innym, jak tylko rozczarowaniem. W210 cierpiał z powodu niezliczonych problemów jakościowych, przez co samochód sprawiał wrażenie naprawdę taniego. Przełączniki wewnętrzne, elektryka, zawieszenie i silnik były najbardziej skarżonymi komponentami.

Jednak najgorszą rzeczą w W210 jest rdza, ponieważ W210 jest jednym z najmniej odpornych na rdzę modeli W210 wszech czasów. Dlatego musieliśmy umieścić go na naszej liście, ponieważ po prostu nie może konkurować z BMW 5-Series z tej epoki, nawet przez długi strzał.

2. 2006 Mercedes Benz E-Class

Ze wszystkich modeli Klasy E, które kiedykolwiek wyszły, model 2006 wydaje się być tym z największą liczbą skarg właścicieli. Co gorsza, model 2006 doświadczył większości swoich problemów przy niskich przebiegach, co czyni problemy jeszcze bardziej szkodliwymi. Wiadomo, że wałek wyrównoważający ulega przedwczesnemu uszkodzeniu, a niektórzy właściciele twierdzą, że naprawa tego problemu zajęła ponad 4 800 dolarów.

Inne wybitne problemy zgłaszane dla modelu 2006 jak związane ze zbiornikiem paliwa i kilka problemów z elektroniką samochodu. Nieszczelna uszczelka zbiornika paliwa nie jest małym problemem, ponieważ jeśli zostawisz ją bez nadzoru, może nawet spowodować, że samochód stanie w płomieniach i całkowicie go zniszczy.

Wreszcie, Klasa E 2006 nigdy nie była tak naprawdę kochana przez większość klientów, co znacznie obniżyło ogólne wyniki zadowolenia klientów z samochodu. Tak czy inaczej, jeśli zdecydujesz się kupić 2006 E-Class, można jak istnieją przykłady tam, że zostały podjęte prawidłowo. Pamiętaj, aby zrobić wszystkie niezbędne inspekcje przed zakupem i powinieneś być dobry.

  Czy felgi Mercedes pasują do Jaguar

3. 2010 Mercedes Benz E-Class

NHTSA otrzymała również kilkaset skarg na 2010 Mercedes Benz E-Class. Większość skarg była związana z poduszkami powietrznymi i dlatego Mercedes wycofał model 2010 kilka razy. Smutne jest to, że Mercedes musiał zrobić wiele wycofań, aby rozwiązać ten problem i nigdy nie jesteś 100%, że udało im się rozwiązać je całkowicie.

Innym ważnym problemem z 2010 modelu jest związane z zawieszeniem, który jest znany do korodowania i złamać przedwcześnie. Zawieszenie struts również wydają się być bolący punkt dla modelu 2010, co oznacza, że cały system zawieszenia nie jest na równi z tym, co E-Class musi być.

Wiele raportów jest również związanych z systemem dźwiękowym samochodu, ponieważ wzmacniacz basowy ma tendencję do awarii kilka razy. Wszystko to sprawiło, że 2010 E-Class trochę pickle jak nikt nie chce wydać tego rodzaju pieniędzy i stale martwić się o to, co jest do awarii następnego. To ostatecznie prowadzi do niskiej satysfakcji klienta.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa Benz E-Class?

Jeśli chcesz sedana, który może jednocześnie wykonywać szkolne biegi i transport VIP, Klasa E jest drogą do zrobienia. Dzięki swoim rozmiarom i przestrzeni, Klasa E może wygodnie przewieźć do pięciu dorosłych osób z wystarczającą ilością miejsca w bagażniku na cały tydzień. Jest również wyposażona w wiele luksusowych udogodnień, aby podnieść poziom doświadczenia.

Jednak niektórzy ludzie uznają Klasę E za samochód taksówkowy i dlatego nie lubią ich kupować. Inne skargi na Klasę E są związane z tym, że samochód jest trochę „przyjazny dla starszych”, zwłaszcza w porównaniu z Audi A6 lub BMW serii 5.

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa ML350?

Który model Mercedesa Benz jest najlepszy?

To zależy od tego, czego oczekujesz od samochodu. Jeśli ponad wszystko stawiasz praktyczność i rodzinną użyteczność, to Klasa E Estate jest drogą do celu. Jeśli chcesz samochodu, który może chrupać kilometry na autostradzie bez nadmiernego pragnienia paliwa, koniecznie rozważ zakup wariantu z silnikiem wysokoprężnym.

Jeśli jednak chcesz mieć najbardziej ekscytujący i porywający model Klasy E, jaki można kupić, powinieneś zdecydować się na jeden z modeli AMG, które są niewiarygodnie szybkie, ekscytujące i komfortowe.

Jak długo może trwać Mercedes Benz E-Class?

Mercedes jest jedną z tych marek, które są znane z produkcji samochodów, które mogą trwać przez całe życie i pół, a całkiem sporo modeli Klasy E może to zrobić, nawet W210. Jeśli zrobisz to z należytą starannością i zadbasz o samochód, gdy tylko będzie czegoś potrzebował, powinieneś być bardziej niż zdolny do jazdy Klasą E przez dziesięciolecia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z