Mercedes leasing VS. Kupić

Mercedes-Benz jest jedną z najbardziej poszukiwanych marek samochodów luksusowych na rynku. Jeśli więc zamierzasz pewnego dnia stać się właścicielem Mercedesa, masz możliwość albo go kupić, albo wziąć w leasing. Ale co jest lepsze – leasing czy kupno Mercedesa?

Kupno lub leasing nowego Mercedesa zależy od Twoich potrzeb. Obie te opcje są doskonałe, ale mają swoje wady i zalety. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, najlepiej dowiedz się, czy leasing lub zakup nowego Mercedesa jest dla Ciebie dobry, czy też nie.

Korzyści z leasingu Mercedesa

 • Jedną z głównych zalet leasingu nowego Mercedesa jest to, że otrzymasz niższy podatek od sprzedaży w porównaniu z zakupem. Leasing samochodu obniża podatek od sprzedaży w wielu miejscach. W niektórych miejscach, możesz być zobowiązany do zapłacenia podatku tylko od kwoty, którą włożyłeś w zaliczkę i miesięczne płatności.
 • Jeśli nie masz gotówki na zakup najnowszego modelu Mercedesa, leasing jest kolejną najlepszą opcją. Jest tak dlatego, że będziesz musiał zapłacić tylko za tę część samochodu, z której korzystasz. Poza tym, jeśli leasingowany Mercedes jest przeznaczony dla firmy, mogą Państwo skorzystać z pewnych ulg podatkowych.
 • Leasing nowego samochodu oznacza, że nie muszą się Państwo martwić o wartość odsprzedaży lub wymianę samochodu. Mercedes zazwyczaj bierze na siebie ryzyko związane z wartością odsprzedaży po zakończeniu okresu leasingu. Właściciele mają jednak również możliwość wyboru wykupu.
 • Konserwacja i naprawa Mercedesa w ramach leasingu jest bezstresowa, ponieważ wszelkie problemy, które się pojawią, są objęte gwarancją, o ile nie przekroczą Państwo ustalonego limitu kilometrów.
 • Leasing pozwala cieszyć się najnowszymi modelami Mercedesa z wysokiej klasy funkcjami po każdym okresie leasingu. Poza tym, po kilku latach zawsze możesz zmodernizować samochód i wybrać ten, który robi na Tobie największe wrażenie.
  Jaki jest najlepszy czas na zakup Mercedesa?

Wady leasingu Mercedesa

 • Największą wadą leasingu nowego Mercedesa jest to, że jesteś ograniczony w tym, co możesz zrobić z pojazdem. Po zakończeniu okresu leasingu nie możesz sprzedać samochodu, jeśli chcesz. Co więcej, nie można dostosować samochodu do własnych upodobań.
 • Leasing jest kosztowny w dłuższej perspektywie, ponieważ płacisz za pierwsze 2 do 3 lat życia samochodu. Jest to również czas, kiedy samochód amortyzuje się szybciej.
 • Leasing ogranicza liczbę kilometrów, które możesz przejechać. W rezultacie nie możesz prowadzić samochodu tak, jak chcesz, lub możesz otrzymać karę za przekroczenie przebiegu.
 • Istnieje wiele ukrytych opłat, gdy zdecydujesz się wziąć samochód w leasing. Trzeba będzie zapłacić opłatę za nabycie i opłatę za użytkowanie.
 • Stawki ubezpieczeniowe za samochód w leasingu są zazwyczaj wyższe niż za samochód kupiony. W efekcie zapłacisz więcej w krótkim czasie.

Korzyści z zakupu Mercedesa

 • Kupno nowego Mercedesa nie ogranicza Cię w żaden sposób. Możesz sprzedać swój samochód, kiedy masz na to ochotę, w przeciwieństwie do leasingu nowego Mercedesa. W ten sposób tworzysz swój kapitał na własność.
 • Dodatkowo, możesz udekorować lub nawet dostosować swój nowy samochód, jak chcesz. Możesz dodać niefabryczne akcesoria lub zmodyfikować je tak, jak chcesz. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na leasing samochodu, nic z tych rzeczy nie jest dozwolone.
 • Jeśli dużo podróżujesz swoim Mercedesem, zakup nowego samochodu będzie najlepszym wyborem. Wynika to z faktu, że leasing ogranicza liczbę kilometrów, które można pokonać. W rezultacie, zakup nowego Mercedesa pozwala jeździć tak dużo, jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.
 • Nawet jeśli początkowy koszt zakupu nowego samochodu jest droższy niż leasingu, z upływem lat będzie on coraz tańszy. Tak więc w ostatecznym rozrachunku taniej będzie kupić samochód niż brać go w leasing na kilka lat.
 • Kupno samochodu daje Ci swobodę sprzedaży go w dowolnym momencie, że chcesz. Dzieje się tak dlatego, że nie masz żadnej wiążącej umowy, która powstrzymuje Cię od sprzedaży samochodu, jak w przypadku leasingu.
 • Kupno samochodu wiąże się z niższymi limitami ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i szkód majątkowych w porównaniu z leasingiem. W ten sposób oszczędzasz na dłuższą metę.
  Jakie modele Mercedesa mają oświetlenie ambientowe?

Wady zakupu Mercedesa

 • Początkowy koszt zakupu nowego Mercedesa jest wyższy niż koszt nabycia. W związku z tym za nowego Mercedesa zapłacisz więcej niż za leasing.
 • Kiedy zdecydujesz się na zakup nowego samochodu, Twoje miesięczne opłaty za samochód będą wyższe niż opłaty leasingowe.
 • Po wygaśnięciu gwarancji będą Państwo odpowiedzialni za koszty napraw i konserwacji.
 • Kiedy chcesz handlować w lub sprzedać samochód, będziesz na własną rękę i spróbować szukać kupca lub partnera handlowego.
  Ogólnie rzecz biorąc, obie te metody posiadania nowego Mercedesa są doskonałe i zależy to od tego, czego oczekujesz.

FAQ

Jak długo trwa leasing Mercedesa?

Mercedes leasinguje pojazdy na okres od 24 do 36 miesięcy. Oznacza to, że co 2 do 3 lat mogą Państwo jeździć nowymi pojazdami. Poza tym oferują również krótkie cykle leasingowe, które pozwalają na leasing nowych samochodów z najnowszą technologią.

Jaki jest najlepszy czas na wzięcie samochodu w leasing?

Najlepszy czas na leasing samochodu jest taki sam, jak najlepszy czas na zakup nowego samochodu. Leasing oznacza bowiem wypożyczenie samochodu od dealera na określony czas. Dlatego też miesiące październik, listopad i grudzień są najlepszymi okresami na leasing samochodu.

Ile kosztuje leasing Mercedesa?

To zależy od marki i modelu samochodu, który biorą Państwo w leasing. Jak można się spodziewać, im droższy model, tym droższy leasing. Na przykład Mercedes-Benz Klasy CLA będzie kosztował około 4 203 USD z góry, a miesięczne raty wyniosą około 409 USD przez 36 miesięcy.

  Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, kupno lub leasing Mercedesa są fantastycznymi sposobami na posiadanie nowego Mercedesa. Jeśli masz gotówkę i chcesz dostosować swój samochód, kupno jest najlepszą opcją. Ale jeśli nie chcesz być właścicielem samochodu na długo lub przejść przez kłopot jego sprzedaży, leasing jest odpowiednim wyborem dla Ciebie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z