Mercedes S-Class lata, których należy unikać

Mercedes S-Class

Mercedes Benz S-Class jest pełnowymiarowy luksusowy sedan wykonany dla tych, którzy chcą cieszyć się najwyższym poziomem luksusu Mercedes Benz może zaoferować. Klasa S jest już od dziesięcioleci i istnieje całkiem sporo różnych modeli Klasy S. Niektóre z nich są lepsze od innych, co oznacza, że ma sens kupić niektóre, i to zdecydowanie ma sens, aby uniknąć niektórych.

Niezawodność-wise, S-Class nigdy nie był naprawdę najlepszy, ponieważ modele S-Class mają tendencję do być niesamowicie złożone. Są one wypełnione wszystkimi funkcjami komfortu, bezpieczeństwa, technologii i wygody, co oznacza, że Klasa S oferuje więcej wszystkiego w porównaniu z mniejszymi modelami. Przy tak wielu funkcjach na pokładzie, liczba potencjalnych problemów również wydaje się rosnąć.

Najgorsze lata modelowe Mercedes Benz S-Class, których należy unikać, to wszystkie lata modelowe modelu W220 (1999-2006). W220 jest bezsprzecznie najgorszą klasą S, jaka kiedykolwiek wyszła. Musimy również wspomnieć o Klasie S z 2007 roku, ponieważ wydaje się, że jest to jeden z najbardziej skarżonych lat modelowych Klasy S.

Wreszcie, będziemy zaokrąglić listę z 2014 S-Class, który również wydaje się być stosunkowo problematyczne. Jednak faktem jest, że tylko W220 S-Klasa jest zła i nie powinna być brana pod uwagę na rynku 2nd hand, podczas gdy wszystkie nowsze modele S-Klasy mogą być świetne zakupy samochodów używanych, jeśli jesteś w stanie żyć z wysokimi kosztami utrzymania.

1999-2006 Mercedes Benz S-Class W220

Mercedes Benz S-Class W220 z lat 1999-2006 jest zdecydowanie najgorszą generacją Klasy S. Wszystkie lata modelowe W220 są gorsze niż jakikolwiek inny rok modelowy jakiejkolwiek innej generacji Klasy S. Powodem, dla którego W220 jest tak znienawidzony jest to, że cierpi z powodu niezliczonych problemów, z których wiele jest wręcz okropnych. Po pierwsze, samochód jest podatny na rdzę, tak bardzo, że może jeść cały samochód w górę.

  MB-Tex a fotele skórzane

Po drugie, system zawieszenia samochodu jest znany do awarii na każdym modelu tam jest. Sagging, bottoming out, i odgłosy stukania są wspólne cechy W220. Skrzynia biegów jest powolna i często niezdarna, elektryka szwankuje na lewo i prawo, a ogólna jakość W220 jest gorsza niż w przypadku niektórych samochodów klasy ekonomicznej z tamtych czasów.

Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku nastąpiła ogromna przemiana w filozofii Mercedes Benz, ponieważ przestali robić niezniszczalne samochody. Samochody, które pojawiły się przed W220 były lepiej zbudowane z materiałów wyższej klasy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

2007 Mercedes Benz S-Class

2007 Mercedes Benz S-Class jest znacznie lepszym samochodem w porównaniu do W220, ale był to pierwszy rok modelowy W221 S-Class, co oznaczało, że samochód miał okres aklimatyzacji. Pierwszy model cierpiał z powodu wielu problemów związanych z zawieszeniem, przegrzewaniem się i skrzynią biegów, które powodowały wycofanie z rynku na lewo i prawo.

To nie znaczy, że 2007 S-klasa jest zły samochód, ale raczej, że nie udaje się być tak niezawodne, jak większość ludzi miał nadzieję na. Tak czy inaczej, Mercedes nadal musi być pochwalony za porzucenie filozofii klasy S W220 i w końcu zrobić samochód, który jest wart swojej ceny wywoławczej.

Nawet jeśli 2007 S-Class nie jest jednym z najlepszych modeli klasy S wszech czasów, może być dobry zakup samochodu używanego, jeśli uda się znaleźć przyzwoity przykład w odpowiedniej cenie. Można je mieć za naprawdę niską cenę już teraz, co oznacza, że są oferty czekające na zrobienie z W221 S-Class.

  Najbardziej luksusowy SUV Mercedesa?

2014 Mercedes Benz S-Class

2014 Mercedes Benz S-Class W222 to poprzednia generacja klasy S, co oznacza, że jest to dość nowoczesny samochód. Jednak 2014 W222 był bardzo pierwszym rokiem modelowym generacji W222 co oznacza, że miał również ciężki start. Samochód został wycofany kilka razy z powodu problemów z nieszczelną turbosprężarką i przednimi pasami bezpieczeństwa.

Samochód został również wycofany z powodu problemów elektrycznych, jak również. Najczęstsze problemy Klasy S z 2014 roku dotyczą wycieków oleju, wadliwych jednostek kontrolnych, wadliwych czujników, problemów ze start-stopem, zgaśnięcia silnika lub braku chęci do uruchomienia. Jest sporo problemów, które możemy wymienić i można śmiało powiedzieć, że 2014 W222 nie jest najlepszą Klasą S, jaka istnieje.

Tak czy inaczej, można również znaleźć dobre oferty na modele 2014 S-Class, ponieważ są one teraz w słodkim miejscu. Są one naprawdę luksusowe i wygodne. Model W222 po faceliftingu jest znacznie lepszym wyborem pod każdym kątem, ale kosztuje też znacznie więcej.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Mercedesa Benz S-Class?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pełnowymiarowego luksusowego sedana, Mercedes Benz S-Class jest samochodem, który zdefiniował ten segment. Każda generacja Klasy S przynosiła coś nowego na rynek, co oznacza, że Klasa S jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym samochodem w tym segmencie. Najnowsze trzy generacje Klasy S to świetne potencjalne oferty.

Z drugiej strony, Klasa S jest zbyt duża dla wielu osób. Jest to również samochód o wysokiej konserwacji, który kosztuje dużo pieniędzy, aby utrzymać w dobrym stanie. Jest również ciężki i nie jest najbardziej wydajnym samochodem w historii. Parkowanie Klasy S nie jest łatwe, niezależnie od tego, jak zaawansowane są technologie wspomagające.

  Czy osoba otyła może prowadzić Mercedesa?

Który model Mercedesa Klasy S jest najlepszy?

Istnieje sporo świetnych modeli Mercedes Benz Klasy S, ale S65 AMG zawsze będzie najlepszym z nich wszystkich. S65 AMG to samochód napędzany silnikiem V12, ozdobiony magią AMG, która sprawia, że samochód jest niesamowicie potężny, a jednocześnie elegancki i wyrafinowany, kiedy tego chcesz.

Zwykły diesel 350d jest tym, który powinieneś wybrać, jeśli chcesz spędzić 99% czasu na autostradzie, podczas gdy S-Class Lang jest tym, który powinieneś wybrać, jeśli jesteś w branży szoferów.

Dlaczego Mercedes Klasy S jest tak wyjątkowy?

Mercedes Benz S-Class to samochód, który stworzył pełnowymiarowy segment luksusowy. Istnieją samochody z plakietką Rolls Royce, które czują się bardziej luksusowe niż Klasa S, ale nawet Rolls nie ma technologii i innowacyjnego charakteru Klasy S. Jest to samochód, który wyznaczył standardy na wiele sposobów i dlatego ludzie tak bardzo go kochają.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z