Mercedes W124 – wszystko co musisz wiedzieć

Mercedes W123 był i nadal jest jednym z najbardziej pamiętnych modeli Mercedesa wszech czasów, co oznaczało, że Mercedes musiał wykonać sporo pracy, aby zastąpić go wartościowym modelem. To jest, gdzie W124 przychodzi w, i to jest bezpieczne, aby powiedzieć, że W124 jest również jednym z najbardziej pamiętnych modeli Mercedes wszechczasów.

W124 znany jest z wysokiej jakości wykonania, trwałych silników, dostojnego designu i znacznie nowocześniejszej sylwetki niż jego poprzednicy. Jednakże, W124 występował w wielu różnych wariantach, w tym z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi, w wersji sedan, kabriolet, coupe i kombi.

Model W124 był produkowany w latach 1985-1996 i nawet wtedy ten kultowy samochód był oferowany z podgrzewanymi fotelami z pamięcią ustawień. To tylko jeszcze bardziej potwierdza, że lata 80. były złotą erą inżynierii Mercedesa, zarówno ze względu na niezawodność, ale także z powodu innowacji.

W124 jest również dostępny zarówno jako ręczny i automatyczny, ale większość ludzi, co zrozumiałe, poszedł do automatycznego. Najmocniejszy model E36 AMG jest już klasykiem, ale E400 i E500 zostały nawet opracowane wspólnie z Porsche. Wielu ludzi uważa, że E500 był pierwszym prawdziwym niemieckim sedanem o wysokich osiągach.

Mercedes W124 – Układ napędowy

Silnik jest bijącym sercem każdego samochodu, więc zrozumiałe jest, że należy zacząć od silnika i skrzyni biegów. W124 jest powszechnie znany z oferowania jednych z najbardziej niezawodnych silników spośród wszystkich samochodów, zwłaszcza w wersjach 6-cylindrowych.

W124 był również oferowany z 4-cylindrowymi opcjami benzyny i oleju napędowego, ale te zostały uznane za nieco zbyt wolne dla W124. Silniki 6-cylindrowe, zwłaszcza 3.0l V6 są powszechnie określane jako najlepsze opcje układu napędowego dla W124, ale 8-cylindrowy 500E jest zdecydowanie najbardziej kultowym modelem W124 wszech czasów.

  Czy Mercedes AMG EQS potrzebuje oleju?

W124 był nawet dostępny z wczesną iteracją Mercedes 4MATIC AWD systemu, ale to nie było wszystko, że popularne, ponieważ system 4MATIC nie był tak niezawodny, jak reszta samochodu. Gearbox-wise, W124 był oferowany zarówno jako ręczny i automatyczny, ale większość klientów poszedł do automatycznego.

Jak wcześniej wspomniano, W124 jest niezwykle niezawodnym samochodem, ale silniki cierpiały na problemy takie jak wycieki, problemy z kołpakiem rozdzielacza i sporadyczne problemy z układem paliwowym. Jednak silniki te są znane z tego, że wytrzymują kilkaset tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania gruntownych remontów.

Mercedes W124 – Język projektowania i podwozie

W124 pokazał nową erę designu Mercedesa, ponieważ W123 wyglądał jak prawdziwy samochód z lat 70-tych, podczas gdy W124 wyglądał dość nowocześnie nawet w późnych latach 90-tych. Jednak największym problemem związanym ze starszymi modelami Mercedesa jest korozja, a W124 nie jest obcy problemom z korozją.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje mnóstwo części zamiennych dla W124, ale jeśli natkniesz się na mocno skorodowany samochód, należy odejść i nigdy nie patrzeć wstecz. Estates były znane z tego, że cierpiały z powodu korozji jeszcze bardziej z powodu kąta nachylenia tylnej szyby.

Mercedes W124 – Zawieszenie i komfort

Model W124 był pozycjonowany jako sedan Mercedesa z wyższej półki, co oznaczało, że musiał oferować najwyższy komfort i ogólnie wyrafinowane wrażenia z jazdy. Samochody Mercedesa z tej epoki znane są również z zużycia zawieszenia i tak też jest w przypadku W124.

  Najmocniejszy silnik Mercedesa?

Przeguby kulowe są jednymi z najsłabszych elementów znalezionych na W124 i czasami wymagają specjalnych narzędzi do demontażu. Kombi i coupe model nawet wykorzystał specjalny samopoziomujący tylne zawieszenie, który był również znany do sag po pewnym czasie.

Mercedes W124 – Wartość i praktyczność

W dzisiejszych czasach można znaleźć przyzwoity przykład W124 Sedan z wszystkimi odpowiednimi opcjami za około 19 000 dolarów. Jest raczej oczywiste, że dobre przykłady W124 mają tendencję do wzrostu wartości w czasie, co oznacza również, że kupując jeden teraz może potencjalnie zbierać nagrody w przyszłości.

Przyzwoity zakres-topping Porsche co-developed 500E dziś kosztuje ponad 30.000 dolarów, podczas gdy bardzo najlepsze przykłady iść na dwa razy tyle. Podsumowując, W124 oferuje dużo Mercedesa za pieniądze, a biorąc pod uwagę fakt, że wartości nadal robią mocne, jest to godna propozycja, jeśli jesteś na rynku dla nowoczesnego klasycznego sedana.

Praktyczność-wise, W124 jest przyzwoity. Mimo, że następcą W124 była pierwsza Klasa E, nie myśl, że W124 oferuje podobną przestrzeń, co Klasa E. Owszem, oferuje sporo schowków i dość dużą przestrzeń ładunkową, ale przestrzeń wewnątrz jest obecnie bardziej zbliżona do Klasy C.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Mercedesa W124?

Mercedes W124 był często określany jako najlepszy klasyczny samochód Mercedesa na poziomie podstawowym, ponieważ oferuje wszystko, co powinien mieć prawdziwy klasyczny Mercedes. Wygląda dostojnie z aurą minionego czasu, a jednocześnie oferuje technologię, której niektóre średniej wielkości luksusowe sedany nadal nie oferują.

  Który Mercedes posiada wyświetlacz Head-up?

Powinieneś być w stanie cieszyć się W124 przez długi czas, ponieważ jest tak niesamowicie niezawodny. W związku z tym, jeśli jesteś na rynku dla 80s-90s nowoczesny klasyczny sedan, W124 jest prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji tam.

Czy Mercedes W124 to prawdziwy Mercedes?

Mercedes W124 to samochód, który wielu ludzi uważa za ostatni „właściwy” model Mercedesa, ponieważ pojawił się pod koniec złotej ery inżynierii Mercedesa. Jako taki, W124 jest jednym z „najbardziej Mercedesowych” modeli wszech czasów, ponieważ oferuje idealną równowagę pomiędzy luksusem, niezawodnością, wyrafinowaniem i wartością.

Topowy model 500E został opracowany wspólnie z Porsche i jest często określany jako definitywna część królewskiej rodziny Mercedes Benz.

Czy łatwo jest utrzymać Mercedesa W124?

W porównaniu do większości samochodów z tej epoki, W124 jest dość łatwym samochodem do pracy. Awaria przegubu kulowego zawieszenia jest jednym z najtrudniejszych do naprawienia i najczęstszych problemów W124. Te samochody nie są prawie tak skomplikowane, jak współczesne samochody są, co oznacza, że większość mechaników powinny być łatwo w stanie pracować na W124.

W sumie, W124 nie powinno spowodować wiele problemów, zwłaszcza jeśli utrzymywać go prawidłowo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z