Mercedes w209 problemy

Mercedes w209 problemy

Mercedes W209 CLK-Class to dwudrzwiowa wersja sedana Klasy E, która była produkowana w latach 2002-2009. Model W209 ma większość części wspólnych z modelem W211, z wyjątkiem tego, że nie ma dwojga drzwi i jest nieco mniejszy. CLK został później zastąpiony przez Klasę E coupe, aby ułatwić zrozumienie całej linii.

Model W209 jest mniej więcej tak samo niezawodny jak W211, co oznacza, że może być dość niezawodnym samochodem, jeśli się o niego odpowiednio dba. Wersja po faceliftingu jest o wiele lepsza, ponieważ wiele problemów, które nękały model przed faceliftingiem, zostało rozwiązanych podczas produkcji samochodu. Tak czy inaczej, zamierzamy wymienić najczęstsze problemy z Mercedesem W209.

Najczęstsze problemy z Mercedesem W209 są związane z silnikiem. Mercedes W209 cierpi również na problemy z układem elektrycznym, zwłaszcza z alternatorem. Ponadto w modelu W209 występują problemy związane z układem chłodzenia oraz liczne nieszczelności. W modelu W209 czasami występują również problemy z przekładnią.

Podsumowując, model W209 może być dość niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy się o niego odpowiednio dba. Problemy te są zwykle spowodowane brakiem konserwacji zapobiegawczej, dlatego można je powstrzymać, zanim spowodują poważne uszkodzenia.

Problemy z silnikiem Mercedesa W209

Istnieje kilka potencjalnych problemów z silnikiem w Mercedesie W209. Wiadomo, że świece zapłonowe mogą się poluzować i powodować problemy z silnikiem. Uszczelka również może się poluzować i wymaga dokręcenia, zanim spowoduje jakiekolwiek problemy.

Najczęstszym problemem związanym z silnikiem w silnikach wysokoprężnych jest „czarna śmierć”. Nie, nie jest to zespół metalowy, który śpiewa Twojemu W209 o zagładzie, ale raczej przypadek poważnych wycieków paliwa przez uszczelki wtryskiwaczy paliwa. Naprawa tych problemów jest stosunkowo niedroga, jeśli zostaną one odpowiednio wcześnie wykryte. Jeśli nie, mogą one spowodować spustoszenie w W209, a ich naprawa może kosztować fortunę.

  Które modele Mercedesa są wyposażone w Apple Car Play?

Problemy elektryczne w Mercedesie W209

Mercedes W211 jest znany z problemów związanych z elektroniką samochodu, co oznacza, że w przypadku modelu W209 jest mniej więcej tak samo. Najpoważniejsze problemy z układem elektrycznym W209 dotyczą alternatora i akumulatora, który czasami może ulec przedwczesnemu rozładowaniu. W modelu W209 występują również takie problemy, jak wadliwe oświetlenie zewnętrzne i problemy z przełącznikami wewnętrznymi.

Należy również pamiętać, że mechanizm dachu kabrioletu ma tendencję do ulegania różnym problemom, a większość z nich ma charakter elektroniczny. Elektryczne szyby i elektryczne fotele również mogą działać nieprawidłowo ze względu na wiek samochodu, podobnie jak centralny zamek.

Problemy z układem chłodzenia Mercedesa W209

Szczególnie poważny problem w modelu W209 związany jest z układem chłodzenia samochodu. Samochód może się przegrzewać, co może doprowadzić do wybuchu płomieni. Model W209 był także oryginalnie wyposażony w pomarańczowe uszczelki wokół nieszczelności chłodnicy oleju, które ulegają zużyciu i powodują wyciek oleju. Z tego powodu Mercedes wycofał samochód z rynku i w 2010 r. uszczelki te zostały zastąpione fioletowymi uszczelkami o wyższej jakości.

Dlatego podczas jazdy próbnej samochodem W209 należy zajrzeć pod maskę i poszukać uszczelek. Bez względu na to, co zrobisz, zawsze zwracaj uwagę na temperaturę samochodu, ponieważ W209 może się ugotować nawet podczas chłodnego popołudniowego rejsu.

Problemy z przeciekami w Mercedesie W209

W209 jest tak podatny na wycieki, że musieliśmy wymienić je jako osobny problem, mimo że w poprzednim akapicie wspomnieliśmy właśnie o wyciekach oleju i płynu chłodzącego. Jednak W209 nie tylko cierpi z powodu wycieków płynu chłodzącego, ale także z powodu wycieków oleju silnikowego, które mogą znacznie zwiększyć ogólne zużycie oleju przez samochód.

  Który Mercedes jest najlepszy do kupienia?

Dlatego właśnie należy wymieniać wszystkie płyny w W209 zgodnie z zaleceniami, w przeciwnym razie można mieć problemy z utrzymaniem samochodu w dobrym stanie.

Problemy z automatyczną skrzynią biegów Mercedes W209

Najczęstsze problemy z automatyczną skrzynią biegów w Mercedesie W209 są związane z wadliwymi chłodnicami, które Mercedes umieszczał w modelach W209 wyprodukowanych przed 09.2003. Te modele W209 były wyposażone w chłodnice Valeo, które nie były wystarczająco dobrze zaprojektowane i powodowały kontakt płynu chłodzącego z olejem przekładniowym.
W takiej sytuacji samochód zaczyna wydawać brzęczące dźwięki i gwałtownie zmieniać biegi. W takiej sytuacji należy natychmiast wymienić chłodnicę na nowszą wersję Valeo i przepłukać cały układ od góry do dołu, w przeciwnym razie skrzynia biegów może całkowicie umrzeć.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes W209 jest dobrym samochodem?

Mercedes W209 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ oferuje porównywalny poziom luksusu do modelu W211, a jednocześnie sprawia wrażenie bardziej młodego i dynamicznego. Model W209 jest również stosunkowo dobrze wyglądającym samochodem, a przynajmniej był taki, gdy pojawił się na początku XXI wieku.

Model W209 jest wystarczająco niezawodny, jeśli się o niego dba, ma dach typu kabriolet i jest dostępny z wieloma różnymi opcjami silnikowymi. Jeśli poszukujesz dwudrzwiowego luksusowego coupe z lat 2000, które zadowoli zarówno kierowców samochodów sportowych, jak i entuzjastów luksusowych sedanów, CLK W209 jest z pewnością dobrym wyborem.

Jak długo może wytrzymać Mercedes W209?

Mercedes W209 może bez problemu przejechać kilkaset tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego. Jedynym sposobem, aby to osiągnąć, jest utrzymywanie samochodu w optymalnym stanie przez jak najdłuższy czas, co oznacza również jego odpowiednią konserwację.

  Jakie są najlepsze opony do Mercedesa C300?

Modele W209 i W211 są znane jako niezawodne samochody, które z pewnością mogą służyć przez wiele lat. Oczywiście, nie są one tak niezniszczalne jak Mercedesy sedan z lat 70-tych, ale jeśli chodzi o samochody Mercedesa z okresu po 2000 roku, naprawdę trudno jest zabić W209 lub W211.

Dlaczego Mercedes zmienił nazwę Klasy CLK?

Nazwa CLK nie jest już oficjalnie częścią katalogu Mercedes Benz, ponieważ na początku 2010 roku została zastąpiona przez Mercedes Benz E-Class coupe. Powodem, dla którego Mercedes to zrobił, jest chęć ułatwienia zrozumienia linii modelowej. CLC był wersją coupe Klasy C, ale został przemianowany na Klasę C Coupe.

CLK był wersją coupe Klasy E, ale został przemianowany na Klasę E Coupe. Powód jest prosty, po prostu ma to więcej sensu i jest o wiele łatwiejsze do zrozumienia dla każdego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z