Mini Cooper Coupe Niezawodność

Brytyjski producent samochodów Mini Cooper jest dość znany z małych samochodów i jest również własnością BMW. Mini Coupe został wyprodukowany przez firmę jako dwumiejscowy, 2-drzwiowy samochód z doskonałym silnikiem i wieloma funkcjami. Samochód został wycofany z produkcji, ale nadal jest to świetnie wyglądający samochód, który można kupić.

Przegląd

Mini Coupe po raz pierwszy pojawił się w 2011 roku i został wprowadzony wraz z wersją roadster. Coupe ma 1,6 L turbodoładowany silnik, który produkuje maksymalnie 208 KM i może przejść od 0 do 60 mph w zaledwie 6,4 sekundy. Istnieją 4 poziomy wykończenia, które zostały wprowadzone w tym samochodzie o nazwie Cooper, Cooper S, Cooper SD i John Cooper Works.

Niezawodność

Znalezienie niezawodności samochodu jest najbardziej podstawową rzeczą, którą należy zrobić przed zakupem samochodu, ponieważ mówi ona prawie wszystko o samochodzie. Mini Cooper jest w USA od wielu lat i nie był uważany za najbardziej niezawodną markę, ale teraz bardzo się poprawił. Jednak Cooper Coupe ma bardzo przeciętną ocenę niezawodności 2,5 na 5 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Środki bezpieczeństwa są również częścią niezawodności. Czynnik bezpieczeństwa zawsze był wielki w samochodach Mini Cooper z powodu ich wspaniałych materiałów i funkcji. Coupe nie został crash-tested przez IIHS lub NHTSA, ale ma wielkie funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola trakcji, adaptacyjny tempomat, poduszki powietrzne, itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji pomaga również w ocenie niezawodności samochodu. Mini Cooper był całkiem przyzwoity pod względem utraty wartości i pozostają one bardzo wysoko cenione. Coupe jest starym samochodem i po 5 latach jego wartość spadła o około 31%.

  Dodge Challenger niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to najbardziej znacząca część niezawodności. Samochody wymagające częstej konserwacji mają najczęściej negatywne recenzje właścicieli. Mini Cooper został uznany za drogą markę, jeśli chodzi o utrzymanie i naprawy. Koszt utrzymania modelu Coupe wynosi około 846 dolarów rocznie za wszystkie naprawy i konserwację.

FAQ

Czy Mini Cooper Coupe to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Cooper Coupe jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Mini Cooper Coupe?

Cooper Coupe to samochód z 2 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Dwuosobowe

Jaka jest moc w Mini Cooper Coupe i czy ma turbo?

Cooper Coupe ma 181 koni mechanicznych i 177 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Premium Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1.6 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jaki typ kół posiada?

Cooper Coupe ma aluminiowe koła przednie 16 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 6,5 cala.

Jakiego roku Mini Coopera należy unikać?

Niektóre z najniższych przewidywanych wyników niezawodności wskazują, że lata 2006-2012 są najgorszym rokiem dla Mini Coopera. Występowały również problemy z wcześniejszymi modelami w latach 2000.

Jakie są najczęstsze problemy z Mini Cooperami?

  • Wspornik przedniej chłodnicy i wąż płynu chłodzącego.
  • Ruch w łańcuchu rozrządu może powodować hałas i wibracje.
  • Elektryczna pompa wspomagania układu kierowniczego.
  • Problemy z układem zmiennych faz rozrządu (VVT).
  • Wycieki z pompy wody i obudowy termostatu.
  • Uszkodzenie sprzęgła.
  • Problemy i awarie skrzyni biegów.
  Infiniti JX 35 Niezawodność

Jak długo Mini Coopery zazwyczaj wytrzymują?

Mini Coopery są w stanie wytrzymać od 200 000 do 250 000 mil, jeśli są odpowiednio konserwowane i prowadzone ostrożnie. Jeśli przejeżdżasz 15 000 mil w roku kalendarzowym, Twój Mini Cooper wytrzyma 13-17 lat, zanim będzie wymagał naprawy lub wymiany.

Czy używane MINI to dobry zakup?

Jest to dobry samochód używany do kupienia. MINI to mały samochód klasy premium. Trzeba będzie za nie zapłacić więcej. Istnieje wiele powodów, aby wybrać to małe BMW, w tym świetni dealerzy i niezawodność, a także przyjemne wrażenia z jazdy i piękna stylistyka.

Czy niezawodność Mini Coopera poprawiła się?

Niezawodność Mini Coopera znacznie się poprawiła od czasu jego ostatniego dużego przeprojektowania. Od 2015 roku CR przyznaje Mini ponadprzeciętne oceny niezawodności. Według najnowszych badań CR, lata modelowe 2015-2019 Mini są najlepsze do zakupu używanego.

Jaki jest najlepszy model MINI do kupienia?

MINI Cooper Convertible to bez wątpienia najmodniejszy model w gamie MINI. Wprawdzie przestrzeń bagażnika może być mniejsza, ale to niewielka cena za uśmiech, który pojawi się na twarzy podczas jazdy z opuszczonym dachem w słońcu.

Czy Mini Cooper dobrze radzi sobie na śniegu?

Jest w stanie jeździć zarówno po ulicach miast, jak i na terenach wiejskich z umiarkowanym śniegiem. Ma napęd na przednie koła i waży 2 000 funtów. Zapewnia to dobrą trakcję. Głębszy śnieg może być niebezpieczny, ponieważ samochód jest bardzo niski i może się zawiesić. Zalecane są opony na każdą pogodę.

  BMW X7 Niezawodność

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z