Mitsubishi Eclipse Cross Niezawodność

Mitsubishi Motors to znany japoński koncern samochodowy, który istnieje od wielu lat i słynie z niskich cen. Eclipse Cross to 5-drzwiowy kompaktowy SUV typu crossover, który ma naprawdę dobry wygląd. Ten SUV występuje także w wersji PHEV.

Przegląd

Eclipse Cross został wprowadzony na rynek w 2011 roku i jest znacznie tańszy od wielu innych konkurentów. Samochód dostępny jest w 3 poziomach wyposażenia, z których jeden to wersja PHEV. Silniki benzynowe to 1,5 l I4 i 2,0 l I4. W samochodzie wprowadzono wiele ulepszeń w układzie przeniesienia napędu, dzięki zastosowaniu układu przeniesienia napędu Aisin firmy Toyota.

Niezawodność

Niezawodność samochodu jest jednym z najważniejszych czynników przed jego zakupem. Mitsubishi słynęło z tanich cen, ale jakość części nigdy nie była najlepsza. Samochody te miały problemy z tanimi silnikami, które spalały olej i stawały się bezużyteczne nawet przed przejechaniem 100 000 mil. Eclipse Cross uzyskał średnią ocenę niezawodności 52 na 100 punktów w rankingu Consumer Reports.

Bezpieczeństwo

Środki bezpieczeństwa w samochodzie są najważniejszym czynnikiem oceny jego niezawodności. Samochody Mitsubishi często sprawdzają swoje bezpieczeństwo w testach zderzeniowych przeprowadzanych przez IIHS i NHTSA. Eclipse Cross został poddany testom zderzeniowym przez IIHS i NHTSA i otrzymał od nich świetną ocenę. Posiada również wiele opcji bezpieczeństwa, takich jak system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system wykrywania pieszych, system ostrzegania przed kolizją z przodu itp.

Stopa amortyzacji

Wskaźnik amortyzacji jest również dość istotnym czynnikiem w ocenie niezawodności samochodu. Mitsubishi, jako marka japońska, bardzo dobrze utrzymuje swoją wartość i po 5 latach amortyzuje się średnio o 40%, co jest świetnym wynikiem w przypadku samochodów osobowych. Eclipse Cross ma całkiem przyzwoitą stopę amortyzacji – 50% po 5 latach.

  Infiniti QX56 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty konserwacji i napraw są największym czynnikiem decydującym o zakupie samochodu. Jednak samochody Mitsubishi, jako marki japońskiej, kosztują mniej w porównaniu z wieloma innymi samochodami. Średni koszt konserwacji samochodów Mitsubishi wynosi około 300 USD. W przypadku Eclipse Cross koszt wszystkich przeglądów i innych napraw wynosi około 500 USD rocznie.

FAQ

Czy Mitsubishi Eclipse Cross to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Mitsubishi Eclipse Cross jest samochodem z napędem na cztery koła.

Ile jest miejsc siedzących w Mitsubishi Eclipse Cross?

Mitsubishi Eclipse Cross to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Mitsubishi Eclipse Cross i czy ma turbo?

Mitsubishi Eclipse Cross ma 152 KM mocy i 184 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to jednostka centralna Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1,5 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Mitsubishi Eclipse Cross?

8,5 cala ( 21,59 cm )

Jaki typ kół ma ten samochód?

Mitsubishi Eclipse Cross ma aluminiowe koła przednie 18 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 7 cali.

Czy Mitsubishi Eclipse jest dobrym samochodem?

Eclipse jest dobrym samochodem. Ogólna niezawodność Mitsubishi Eclipse wynosi 67,3, co czyni go niezwykle niezawodnym. Ten wykres pokazuje, jak wypada on na tle innych samochodów. Jednak średnia ogólna ocena tego samochodu wynosi 57.

  Mitsubishi i-MiEV - niezawodność

Jak długo wytrzymuje Mitsubishi Eclipse Cross?

Przeciętna trwałość modelu Cross wynosi od 170 000 do 190 000 mil. Nieplanowane naprawy są wymagane w Eclipsach około 0,16 razy w roku kalendarzowym. Istnieje 13% szans, że wystąpią poważne problemy. Przeciętny właściciel Eclipse’a wydaje na naprawy 510 USD rocznie.

Czy Eclipse Cross ma szyberdach?

Tak, Eclipse Cross ma szyberdach, który może być otwierany ręcznie lub automatycznie. Możesz otworzyć się na otaczający Cię świat, bez względu na to, gdzie jesteś. Panoramiczny szyberdach w Eclipse Cross dodaje czynnika „wow” do Twojej jazdy.

Czy Mitsubishi Eclipse Cross to mały SUV?

Tak, Eclipse Cross jest małym SUV-em. Mitsubishi Eclipse Cross, kompaktowy SUV o unikalnym kształcie, jest mniejszy niż większość samochodów tego typu. Oznacza to, że ma mniej miejsca w środku niż typowe SUV-y.

Czy 2022 Cross ma Turbo?

1,5-litrowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik napędzający Eclipse Cross 2022 jest taki sam jak w poprzednich modelach. Wytwarza on moc 152 KM i moment obrotowy 184 lb-ft. W pewnych okolicznościach, przy niskich prędkościach obrotowych na miejskich ulicach, może on dawać wrażenie żwawości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z