Najbardziej niezawodne europejskie samochody wszech czasów

Jeśli chodzi o niezawodne samochody i samochody, które pozostają na drodze przez lata, naprawdę nie możesz pobić europejskiego samochodu. Podczas gdy samochody wyprodukowane w innych częściach świata mogą być zaawansowane technologicznie i wydajne, często nie są tak trwałe, jak pojazdy wyprodukowane w Europie. Dlatego ludzie mieszkający w Ameryce Północnej i innych częściach świata świadomie wybierają samochody wyprodukowane gdzieś w Europie. Te samochody są bardzo dobrze wykonane i zbudowane z naciskiem na długowieczność, więc ludzie je kochają i wolą je od innych samochodów osobowych i ciężarowych.
Jeśli jesteś ciekawy europejskich samochodów, które są najbardziej niezawodne w historii motoryzacji, istnieją dziesiątki z nich, które wyróżniają się wśród reszty. Poniższe samochody są rzeczywiście jednymi z najbardziej niezawodnych europejskich samochodów wszech czasów.

1. Porsche 911 Carrera

Pojazdy Porsche mają zasłużoną reputację zarówno ze względu na szybkość, jak i świetne prowadzenie, ale wciąż są ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy, jak niezawodny i niezawodny jest ten samochód. Przyjrzyjmy się jednemu z przykładów: Porsche 911 Carrera to jedyny pojazd, który w badaniach niezawodności przeprowadzonych przez J.D. Powers & Associates uzyskał doskonałą ocenę 10 na 10. A ponieważ J.D. Powers & Associates cieszy się znakomitą reputacją, możesz zaufać, że badania te dostarczą Ci wyników, które mają znaczenie.
Częściowym powodem, dla którego ten samochód jest tak niezawodny, są jego cechy, takie jak układ kierowniczy, który jest doskonale wyczuwalny i ma jakość nie mającą sobie równych, hamulce, które nigdy Cię nie zawiodą, oraz silnik i skrzynia biegów, które dają mu moc i trwałość, jakiej można oczekiwać od marki Porsche.

  Czy używane BMW są niezawodne?

2. Mercedes-Benz W124

Na początku Mercedes-Benz produkował samochody, które mogły przejechać 500 000 mil lub więcej i doświadczać tylko drobnych problemów mechanicznych. Mercedes W124 był produkowany od 1985 do 1995 roku i zapewnia podobną niezawodność. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to również bardzo luksusowy samochód, który oferuje zarówno niezawodność, jak i wiele wysokiej klasy, zaawansowanych technologicznie funkcji, które wymagający nabywcy uwielbiają, zrozumiemy, dlaczego tak wiele osób kocha samochody Mercedes-Benz.
Samochody W124 są wyposażone w turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 3,0 litra, który okazał się jednym z najwytrzymalszych silników, jakie kiedykolwiek stworzył Mercedes. I więcej z tych pojazdów niż myślisz jest nadal na drogach dzisiaj. Choć nie wszystkie z nich mają na swoim koncie 500 000 mil, wiele z nich ma 300 000 mil lub więcej, co czyni je naprawdę bardzo niezawodnymi pojazdami.

3. BMW serii 3

Produkowane w latach 1981-1984, kiedy wiele pojazdów było u szczytu swojej niezawodności, BMW wyprodukowało modele serii 3 E30, które do dziś są uważane za legendarne BMW. Samochody serii 3 E30 były unowocześnionymi wersjami BMW E21, posiadały tylko ulepszoną stylistykę i konstrukcję oraz znacznie lepsze zawieszenie. W tym czasie seria 3 była sprzedawana jako sedan i coupe, chociaż w późniejszych latach powstało więcej wersji nadwozia. Dziś wiele z tych pojazdów jest nadal na drogach, w tym model 1984, który był bardzo niezawodny, ale nie bardzo stylowe i dlatego nie tak popularne, jak inne modele.
Nie jest zaskakujące, że pojazd wyprodukowany przez BMW znalazłby się na liście najbardziej niezawodnych samochodów w historii, a ludzie, którzy posiadają BMW są zadowoleni, że je kupili.

  Które małe samochody mają system wspomagania parkowania?

4. Acura MDX

Wiele osób może być zaskoczonych, że na tej liście znalazł się samochód wyprodukowany przez Acurę, ale ponieważ firma wyszła ponad to, co najlepsze, opracowując i projektując MDX, nie będzie to niespodzianką dla osób, które kupią jeden z tych samochodów. W badaniu niezawodności J.D. Power & Associates, Acura MDX cieszyła się oceną 8 na 10, a w kategorii bezpieczeństwa, ta sama firma dała temu pojazdowi doskonałą ocenę 10. I z obu bezpieczeństwa i niezawodności obecnych w MDX, kupując jeden z tych pojazdów jest pewne, że nigdy nie zawiedzie.
Ten pojazd był już jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów Acury, a teraz stał się jeszcze lepszy. Inne zalety zakupu MDX obejmują tonę zaawansowanych technologicznie funkcji i innowacyjny system bezpieczeństwa, a także bardzo hojną gwarancję, która obejmuje 4 lata/50,000 mil, bez wątpienia jeden z najbardziej hojnych na rynku.

5. Volkswagen Passat

Jakość niemieckiej inżynierii jest zademonstrowana w tym niesamowitym pojeździe. Passat uzyskał ocenę 9 na 10 w badaniu niezawodności przeprowadzonym przez J.D. Power & Associates, a ludzie, którzy jeżdżą tym samochodem od lat, a nawet dekad, mogą poświadczyć jego niesamowitą niezawodność. Robią Passata już od dłuższego czasu, nawet jeśli wzięli rok przerwy w 2011 roku, więc istnieje wiele z tych pojazdów nadal na drogach dzisiaj.
Oprócz tego, że jest to bardzo niezawodny pojazd, Volkswagen Passat jest znany ze swojego bezpieczeństwa, a nawet zdobył nagrodę IIHS Top Safety pick dla samochodów średniej wielkości. Passat jest również bardzo sportowy samochód, który jest dużo zabawy do jazdy, co czyni go bardzo popularny pojazd dla wszystkich rodzajów klientów. Ponadto, fakt, że jest tak rozsądnie wyceniony jest lukrem na torcie, jak mówią.

  Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

6. Volvo 850

Wybór Volvo nigdy nie jest złym pomysłem, a model 850, który został wyprodukowany w 1993 roku jest jednym z najbardziej niezawodnych w historii. Kiedy zostały zaprojektowane po raz pierwszy, Volvo chciało uzyskać mniej „pudełkowaty” wygląd niż 240s, a ten model był wyposażony w 5-cylindrowy silnik montowany poprzecznie i jest dostępny w wersji 4-drzwiowej lub 5-drzwiowej. Dziś wiele z tych pojazdów nadal jeździ po drogach i świetnie się sprawdza. Chociaż Volvo projektuje wszystkie swoje samochody tak, aby trwały praktycznie wiecznie, model 850 udowodnił swoją wartość, wciąż pozostając silnym po tylu latach, ku uciesze swoich właścicieli. Kolejną ciekawostką na temat Volvo 850 jest fakt, że jest to pierwszy pojazd Volvo z napędem na przednie koła.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z