Najczęściej spotykane modele Mercedes-Benz

Mimo że BMW i Audi dają Mercedesowi powody do dumy, Mercedes-Benz jest wciąż najlepszą marką samochodów luksusowych na świecie. Ale jakie są najpopularniejsze modele Mercedes-Benz?

Najpopularniejszym samochodem Mercedes-Benz jest Mercedes-Benz C300. Poza tym, Klasa C jest również najpopularniejszym modelem Mercedesa na rynku. Zaraz za nią plasują się Mercedes-Benz E 350, Mercedes CLA 250 i Mercedes GLC-Class.

Po wprowadzeniu na rynek w 1993 roku jako następca modelu W201, Klasa C stała się najlepiej sprzedającym się modelem Mercedesa. Jednak w obecnej sytuacji zostanie ona wkrótce wyprzedzona przez Mercedesa Klasy A, który od lat czyni wielkie postępy.

Mercedes-Benz Klasy C jest nie tylko najpopularniejszym modelem Mercedesa na rynku, ale także najlepiej sprzedającym się samochodem Mercedesa na rynku. Jak można się było spodziewać, ma on silną konkurencję ze strony Mercedesa Klasy A i Klasy E.

Cechy Mercedesa-Benz C 300

Kilka lat temu Mercedes Klasy C był podstawowym modelem Mercedesa, ale modele takie jak Klasa A przejęły ten tytuł. W rezultacie, Klasa C przesunęła się w górę rynku i konkuruje z innymi podobnymi modelami, takimi jak BMW serii 3 i Audi A4.

Wygląd

Zazwyczaj Klasa C nie jest najlepiej wyglądającym Mercedesem na rynku. Poza tym, model W201 nie był szczególnie atrakcyjny dla oka, jak inne modele Mercedesa. Jednak generacja W205 wyróżniła się, a najnowsze modele mają agresywny i sportowy wygląd. Ale nawet przy tej poprawie nie są one bardziej atrakcyjne niż Klasa E czy Klasa S.
W sumie mają piękne, LED-owe reflektory i światła tylne. Na dodatek, mogą pochwalić się standardowymi 18-calowymi felgami oraz uchylnym szyberdachem. Jeśli chcesz mieć bardziej sportowy wygląd, możesz zdecydować się na opcję Mercedes-Benz AMG. Istnieje również kilka dodatków, takich jak chromowana krata diamentowa, akcenty zewnętrzne Night Edition oraz dach panoramiczny.
Wnętrze Mercedesa Klasy C jest klasyczne i luksusowe, jak w innych modelach Mercedesa. Łączy jednak w sobie oldschoolowy luksus i najnowsze funkcje. Poza tym, posiada 10,25-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, dwustrefową automatyczną klimatyzację, dotykowe elementy sterujące i wiele najwyższej klasy udogodnień, które sprawiają, że kabina wygląda luksusowo.
Z pięcioma miejscami siedzącymi Klasa C jest idealnym samochodem dla małej rodziny. Mimo że nie jest tak duży jak Klasa E czy Klasa S, samochód ten nadal oferuje komfort, ponieważ jest przestronny. Dzięki 41,7-calowej przestrzeni na nogi z przodu, 35,2-calowej przestrzeni na nogi z tyłu oraz 37,1-calowej przestrzeni nad głowami zarówno z przodu, jak i z tyłu.
Dodatkowo, fotele są odpowiednio wyściełane, aby zapewnić komfort podróżującym na długich dystansach. Fotele pokryte syntetyczną skórą MB-Tex, szyberdach, aluminiowe akcenty i wykończenia z drewna o otwartych porach nadają wnętrzu bogaty wygląd. Poza tym, wnętrze można wzbogacić o kilka dodatków, które sprawią, że będzie ono wyglądało jeszcze bardziej spektakularnie.

  Czy Mercedes produkuje kombi?

Osiągi

Mercedes-Benz jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik rzędowy 4 turbo i automatyczną skrzynię biegów 9G-Tronic z łopatkami do zmiany biegów. Ponadto, posiada system ECO start or stop, który sprawia, że jazda jest prosta i przyjemna. Poza tym, kupujący może wybrać samochód z napędem na tylną oś lub na wszystkie koła.
Jeśli zdecydujesz się na samochód z napędem AWD, wiedz, że wydasz więcej na stacji benzynowej niż w przypadku samochodu z napędem na cztery koła, ponieważ jest on znacznie cięższy. Dodatkowo, ten samochód jest bardzo mocny i może przyspieszyć od 0 do 60 w 5,7 sekundy. Co więcej, zapewnia znakomitą moc 255 KM i moment obrotowy 273 lb-ft.
Mimo że Klasa C nie jest tak sportowa jak BMW serii 3, nadal zapewnia doskonałe prowadzenie i daje wiele radości z jazdy. Cena bazowa nowego Mercedesa C300 wynosi około 41 600 dolarów, natomiast cena używanego waha się od 25 900 do 45 000 dolarów.

Bezpieczeństwo

Mercedes C300 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa, chociaż Klasa C jako całość nie jest niezawodna. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, spodoba Ci się ten samochód, ponieważ jest jednym z najbezpieczniejszych w swojej klasie. Może pochwalić się takimi funkcjami jak system PRE-SAFE, aktywne wspomaganie hamowania, asystent martwego pola, asystent uwagi, asystent wiatru bocznego i wiele innych.

FAQ

Czym jest najlepiej sprzedający się Mercedes-Benz?

Tytuł najlepiej sprzedającego się Mercedesa należy do Mercedesa-Benz Klasy C. Model ten był najlepiej sprzedającym się samochodem luksusowym w 2015 roku, ale od tego czasu został wyprzedzony przez BMW serii 3 i Teslę Model 3. Nadal jest to jednak najlepiej sprzedający się model Mercedesa, ale tuż za nim plasuje się Klasa E.

  Niezawodność Mercedes vs BMW, która jest bardziej niezawodna?

Jaki jest najlepszy model Mercedes-Benz wszech czasów?

Mercedes-Benz na przestrzeni lat miał kilka fantastycznych modeli, które pobiły kilka różnych rekordów. Mimo to najlepszym modelem Mercedes-Benz wszech czasów jest nie kto inny, jak Mercedes-Benz 300 SL Gull-wing Coupe z lat 1954-1957. Obecnie jest to jeden z najdroższych kultowych samochodów na rynku.
Godne uwagi modele Mercedesa wszech czasów to między innymi 1963 do 1981 S600, 2003 do 2010 SLR McLaren, 1979 do obecnej Klasy G, 1990 do 1994 500 E i 2010 do 2015 SLS AMG. Wszystkie te samochody były jednymi z najlepszych na rynku podczas ich produkcji.

Jaki jest najbardziej niezawodny model Mercedes-Benz?

Najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa jest Mercedes-Benz klasy E. Model ten jest wysoko oceniany przez większość agencji oceniających niezawodność. Zgłasza on mniej problemów niż inne modele Mercedesa, co oznacza, że będą Państwo rzadziej jeździć do mechanika. Mimo to najbardziej niezawodnym SUV-em Mercedesa jest Klasa GLE.

Kto sprzedaje więcej samochodów – Mercedes czy BMW?

Na całym świecie Mercedes jest nadal najlepiej sprzedającą się marką samochodów luksusowych, podczas gdy BMW zajmuje drugie miejsce. Jednak w krajach takich jak USA BMW z niewielką przewagą jest liderem sprzedaży samochodów luksusowych. Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz wciąż sprzedaje więcej samochodów niż BMW, a nawet Audi. Jednak te dwie niemieckie konkurencyjne marki powoli nadrabiają zaległości.

  Czy Mercedes produkuje hybrydowego sedana?

Jaki jest najlepiej sprzedający się samochód luksusowy?

Najlepiej sprzedającym się luksusowym samochodem na świecie jest Tesla Model 3. Za tym samochodem plasuje się Lexus RX i BMW serii 3. Tesla Model 3 w 2020 roku sprzedała się w liczbie ponad 200 000 sztuk, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem. Lexus RX zajął drugie miejsce z ponad 101 059 sprzedanymi egzemplarzami, natomiast BMW serii 3 uplasowało się na trzecim miejscu z ponad 59 777 sprzedanymi egzemplarzami.

Wnioski

Mercedes-Benz Klasy C to najbardziej popularny Mercedes-Benz. Dzięki wielu stylom nadwozia, mocnym silnikom, doskonałemu przebiegowi gazu i płynnej jeździe. Poza tym, Klasa C zapewnia również komfortowe wnętrze i jest bardzo zaawansowana technologicznie. Co więcej, jest bardziej przystępna cenowo niż high-endowe modele Klasy E i Klasy S.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z