Najczęstsze problemy i usterki związane z systemem Distronic firmy Mercedes

System Distronic firmy Mercedes Benz jest tempomatem marki Mercedes, którego zadaniem jest spowalnianie i utrzymywanie samochodu w granicach linii podczas jazdy z prędkością do 120 mil na godzinę. System jest rzeczywiście przydatny, ale nie został zaprojektowany, aby zastąpić ogólną świadomość specjalną, ale raczej jako jej uzupełnienie.

System opiera się głównie na trzech różnych radarach umieszczonych przed samochodem, w tym jednym radarze dalekiego zasięgu i dwóch radarach krótkiego zasięgu. Po włączeniu systemu na zestawie wskaźników pojawi się zielona ikona na kierownicy, informująca, że system jest włączony i stale monitoruje jazdę.

Mimo że system zazwyczaj działa zgodnie z przeznaczeniem, istnieje kilka jego wad, w tym problemy wynikające z zabrudzenia kamer, zabrudzenia lub uszkodzenia czujników, nieprawidłowego rozmiaru i ciśnienia opon, problemów z czujnikami prędkości kół, problemów elektrycznych lub wszelkiego rodzaju zakłóceń zewnętrznych.

Większość z tych systemów można łatwo rozwiązać, co jest czymś, co musisz zrobić, jeśli chcesz nadal korzystać z systemu. Jeśli wyczujesz, że system przestaje działać, nie używaj go, zanim nie zabierzesz swojego samochodu do przeszkolonego specjalisty od Mercedesa.

Częste problemy z systemem Distronic

  • Zabrudzona kamera
  • Zanieczyszczone lub uszkodzone czujniki
  • Nieprawidłowy rozmiar lub ciśnienie w oponach
  • Problemy z czujnikiem prędkości kół
  • Problemy z elektryką
  • Zakłócenia z zewnętrznego źródła

Zabrudzona kamera

Jednym z najczęstszych problemów związanych z wadliwym działaniem systemu Distronic jest brudna kamera, zwłaszcza zimą. Większość ekspertów twierdzi, że zimą należy myć samochód co najmniej raz na dwa tygodnie, aby zachować ładny wygląd i zapewnić prawidłowe działanie wszystkich systemów zewnętrznych.

  Która marka ma wyższe stawki ubezpieczeniowe, Audi czy Mercedes?

Większość współczesnych samochodów marki Mercedes posiada co najmniej jedną kamerę cofania, ale niektóre modele z wyższej półki posiadają ich znacznie więcej. Kamery te mogą działać tylko wtedy, gdy są czyste, tak jak każda inna kamera.

Zanieczyszczone lub uszkodzone czujniki

Jak już wcześniej wspomniano, brudna kamera to bezużyteczna kamera, a ta sama historia dotyczy czujników. Większość współczesnych czujników zbliżeniowych jest w stanie działać przy znacznym zabrudzeniu, ale nie oznacza to, że będą one działać bezproblemowo.

Jeśli system wykryje jakieś problemy z czujnikami, prawdopodobnie będzie działał nieprawidłowo, aby nie stwarzać dodatkowych kłopotów. Co więcej, czujniki te nie są wykonane tak, aby działać wiecznie, co oznacza, że czasami wymagają konserwacji lub nawet całkowitej wymiany.

Nieprawidłowy rozmiar i ciśnienie w oponach

System Distronic Mercedesa musi być odpowiednio skalibrowany zarówno pod kątem rozmiaru opon, jak i ich ciśnienia. Dotyczy to nie tylko systemu Distronic, ale wielu innych urządzeń technicznych związanych z samochodem. Prędkościomierz i licznik kilometrów również wymagają kalibracji w przypadku zmiany rozmiaru opon, ponieważ związana z tym masa obrotowa jest inna.

Wiadomo również, że ciśnienie w oponach od czasu do czasu może zakłócić pracę systemu. Jeśli zdarzy się to więcej niż raz, system prawdopodobnie całkowicie się wyłączy, aby nie stwarzać dodatkowych problemów.

Problemy z czujnikiem prędkości koła

Czujnik prędkości koła ma za zadanie mierzyć prędkość, z jaką obraca się opona. Jest to oczywiście kluczowy element, jeśli chodzi o określenie prędkości, z jaką jedzie samochód. Jeśli ten system zacznie sprawiać problemy, prawdopodobnie będzie miał wpływ na Distronic, kontrolę trakcji, ABS i wiele innych systemów wspomagania.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Przed kontynuowaniem jazdy należy zdiagnozować problem, ponieważ uszkodzony czujnik prędkości obrotowej koła może w znacznym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo.

Problemy elektryczne

Najczęstsze problemy z elektryką, które mają wpływ na działanie systemu Distronic, dotyczą akumulatora, alternatora i wszystkich powiązanych z nimi systemów. Twój akumulator musi zasilać wszystkie systemy wspomagania, a alternator musi zasilać Twój akumulator.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy w dziale elektrycznym, Twój samochód prawdopodobnie zacznie się zachowywać. Może to spowodować wyłączenie niezliczonych systemów wspomagania kierowcy, w tym Distronic.

Zakłócenia pochodzące z zewnętrznych źródeł

Wszystkie elementy technologii radarowej pracują w określonym spektrum częstotliwości w celu gromadzenia i wysyłania danych. Jeśli jakieś zewnętrzne pole elektryczne, sygnał lub magnes zakłócają te częstotliwości, mogą mieć wpływ na skuteczność tych systemów radarowych.

Prawie każdy jest świadomy istnienia zagłuszaczy radarów, co oznacza, że mogą one być również używane do zakłócania pracy Distronic. Nie zdarza się to często, ale jest to możliwe.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes Distronic jest bezpieczny?

System ten nigdy nie miał być w pełni autonomicznym systemem jazdy, a raczej dodatkową warstwą bezpieczeństwa i wygody. Jeśli więc wszystko działa prawidłowo, system jest nie tylko bezpieczny, ale zwiększa ogólne bezpieczeństwo kierowcy, ponieważ monitoruje wszystko, co dzieje się wokół niego.

Jeśli system zawiedzie z jakiegokolwiek powodu, prawdopodobnie skłoni Cię do przejęcia pełnej kontroli nad kierownicą, co nie powinno mieć wpływu na Twoje bezpieczeństwo. Ma to sens tylko wtedy, gdy kierowca naprawdę zwraca uwagę przez cały czas.

  Który Mercedes ma 6-cylindrowy silnik?

Czy system Distronic Mercedesa jest tego wart?

System Distronic Mercedesa to całkiem sprytny kawałek technologii, który ma sprawić, że Państwa podróże będą bardziej płynne i mniej stresujące. Jeśli większość czasu spędzacie na jeździe autostradą lub w zatłoczonym ruchu ulicznym, system ten jest naprawdę przydatny.

Jeśli jednak nie prowadzisz często swojego samochodu i lubisz mieć kontrolę przez cały czas lub po prostu nie ufasz takim systemom, lepiej go pomiń.

Czy Mercedes Distronic jest najlepszym tempomatem adaptacyjnym?

Mercedes Distronic jest jednym z najlepszych tempomatów adaptacyjnych na świecie, a kluczowymi rywalami są Tesla AutoPilot i imponujący tempomat adaptacyjny Super Cruise firmy Cadillac. Co więcej, większość marek premium, w tym Audi i BMW, również oferuje zaawansowane tempomaty adaptacyjne.

Oznacza to, że różnice między nimi nie są znaczące. Oni nie różnią się, jeśli chodzi o spójność i wyrafinowanie, a w tym przypadku, Tesla AutoPilot jest najlepszy. Funkcjonalność-wise, większość z nich jest taka sama, niektóre oferują zdolność do zmiany pasa ruchu, jak Mercedes i Tesla zrobić, ale to jest mniej lub bardziej gimmick anyway.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z