Najczęstsze problemy z Audi Q4 e-tron

Najczęstsze problemy z Audi Q4 e-tron

W 2021 roku Audi wypuściło na rynek kolejnego elektrycznego SUV-a – Q4 e-tron. Ten elegancko wyglądający kawałek zelektryfikowanego metalu jest przeznaczony dla tych, którzy chcą mieć samochód elektryczny, który nie rezygnuje z luksusu, technologii i stylu. Pierwszy model Audi EV, SUV e-tron, nie był tak naprawdę niezawodny, ale Audi podniosło poprzeczkę z najnowszymi modelami EV.

Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy Q4 e-tron będzie tak samo niezawodny jak pozostałe EV koncernu VAG oparte na platformie MEB. Większość samochodów VAG z platformą MEB jest niezawodna i nie wykazuje większych problemów, ale jest kilka kwestii, o których warto porozmawiać. W końcu żaden samochód nie jest idealny, a każdy z nich ma przynajmniej jedną lub dwie usterki.

Najczęstsze problemy z Q4 e-tron są związane z poduszkami powietrznymi, elektrycznym układem napędowym, systemem informacyjno-rozrywkowym, aplikacją Audi na telefon, która steruje samochodem oraz problemami związanymi z niskimi temperaturami. Większość z nich jest związana z oprogramowaniem, co oznacza, że prawdopodobnie zostaną one usunięte w ciągu kilku następnych lat modelowych.

Q4 to wciąż dość nowy element w świecie pojazdów elektrycznych i nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że to jedyne problemy, które będą go nękać. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak Q4 poradzi sobie w nadchodzących latach, ale jak na razie jest to niezawodny pojazd.

Problemy z poduszką powietrzną w Audi Q4 e-tron

Nie jest niespodzianką, że fabrycznie nowy samochód zostaje wycofany z rynku kilka miesięcy po opuszczeniu fabryki, ponieważ tak dzieje się w przypadku wszystkich głównych marek samochodowych. Powodem wycofania niektórych modeli Q4 z rynku jest boczna poduszka powietrzna, która nie została opracowana na potrzeby rynku, ale raczej do celów testowych.

  Jaki jest najlepszy kolor dla Audi?

Był to uczciwy błąd ze strony Audi, które wycofało z rynku tylko kilkadziesiąt modeli Q4 i wymieniło te poduszki na pełnoprawne. Kod wycofania to 69CT, więc jeśli jesteś zainteresowany, możesz sprawdzić każdy model Q4 e-tron i zapytać swojego dealera Audi, czy samochód, który oglądasz, wymaga naprawy tego problemu.

Problemy z elektrycznym układem napędowym Audi Q4 e-tron

W kilku przypadkach właściciele skarżyli się, że Q4 traci moc lub nie może przyspieszyć. Niektórzy eksperci twierdzą, że problemy te wynikają z oprogramowania i powinny zostać rozwiązane w niedługim czasie. Inni uważają, że problem ten jest związany z układem chłodzenia samochodu, ale nie ma zbyt wielu dowodów na poparcie tej tezy.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że do tej pory problem ten był zgłaszany zaledwie kilka razy, więc nie musi dotyczyć wszystkich modeli Q4. Niemniej jednak, zawsze warto dokładnie przetestować model Q4 we wszystkich trybach i stanach naładowania, aby sprawdzić, czy nie ma problemów, które mogą powodować bóle głowy podczas użytkowania.

Problemy z systemem infotainment w Audi Q4 e-tron

Q4 e-tron to skomplikowana maszyna wyposażona w mnóstwo funkcji mających na celu zarówno zapewnienie Ci rozrywki, jak i bezpieczeństwa. Jednak kilku właścicieli i dziennikarzy motoryzacyjnych skarżyło się, że system informacyjno-rozrywkowy MMI czasami całkowicie się zawiesza lub wyłącza, co powoduje wyłączenie niektórych funkcji bezpieczeństwa.

Nic nie wskazuje na to, aby którakolwiek z tych sytuacji kiedykolwiek spowodowała wypadek lub coś podobnego, ale zdecydowanie należy o tym wspomnieć. Większość współczesnych samochodów doświadcza problemów z systemami informacyjno-rozrywkowymi, ponieważ są one złożone i delikatne. Technologia nie jest tak wytrzymała jak mechanika, więc jest to coś, z czym prawdopodobnie większość samochodów będzie musiała się zmierzyć w pewnym momencie.

  Aiways vs Audi - co jest lepsze?

Problemy z aplikacją Audi Q4 e-tron

Jak w przypadku większości samochodów elektrycznych w dzisiejszych czasach, Q4 jest również wyposażony w specjalną aplikację na telefon, która może kontrolować i monitorować wiele różnych elementów sterujących, takich jak wstępne ogrzewanie kabiny, sprawdzanie stanu ładowania samochodu i różne inne informacje. Wielu właścicieli skarżyło się jednak, że aplikacja nie pokazuje zbyt wiele poza stanem naładowania.

Właściciele narzekają, że wielu konkurencyjnych producentów samochodów umożliwia wstępne wybranie celu nawigacji z telefonu przed wejściem do samochodu. Twierdzą również, że w modelu Q4 nie można zaplanować zdalnego ładowania.

Problemy Audi Q4 e-tron z niskimi temperaturami

Zima to kryptonit dla niektórych pojazdów elektrycznych i wygląda na to, że Q4 jest Supermanem. Wielu właścicieli skarżyło się, że samochód ma problemy z utrzymaniem stałego poziomu naładowania akumulatora podczas jazdy w zimnych warunkach.
Niektórzy z nich skarżyli się także na nieprawidłowe działanie portu ładowania i ładowarki, które odmawiały naładowania samochodu z powodu niskiej temperatury.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić Audi Q4 e-tron?

Audi Q4 e-tron to naprawdę fajny samochód, który oferuje najważniejsze cechy, jakich większość nabywców pojazdów elektrycznych szuka w samochodzie. Przede wszystkim, Q4 wygląda niezwykle futurystycznie na zewnątrz dzięki ostrym liniom i wielu cechom, które z pewnością przyciągną uwagę. Wnętrze Q4 jest równie futurystyczne i wyposażone w mnóstwo najnowocześniejszych funkcji.

Istnieją samochody, które oferują więcej mil na dolara, ale większość ludzi nie jest tym tak zainteresowana, jak mogłoby się wydawać. W związku z tym Q4 jest warte swojej ceny, ponieważ jest jednym z najlepszych Audi EV i prawdopodobnie stanie się naprawdę popularnym samochodem.

  Czy Audi jest lepsze niż Jaguar?

Czy Audi Q4 e-tron to praktyczny samochód?

Audi Q4 e-tron jest zbliżone wielkością do Q5, ale nie jest tak praktyczne jak Q5, ponieważ oferuje mniej miejsc siedzących i przestrzeni ładunkowej niż Q5. Z drugiej strony, Q4 nie posiada dużego centralnego tunelu przekładni, co oznacza, że z tyłu łatwiej jest posadzić trzy dorosłe osoby.

Przestrzeń nad głową nie jest tak dobra, ale ogólna przestrzeń prawdopodobnie zadowoli większość osób.

Jak długo może wytrzymać Audi e-tron?

Audi Q4 e-tron powinno spokojnie wytrzymać kilkaset tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontu kapitalnego. Samochody elektryczne wydają się dobrze trzymać podczas posiadania, poza akumulatorem, który w pewnym momencie będzie wymagał wymiany.

Jednak Q4 ma przed sobą co najmniej 10-15 lat użytkowania, zanim będzie to konieczne. Podsumowując, nie należy się martwić o trwałość Q4, ponieważ jest ona lepsza niż w przypadku wielu samochodów Audi z silnikami spalinowymi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z