Najczęstsze problemy z Audi RSQ8

Najczęstsze problemy z Audi RSQ8

Audi RS Q8 to flagowy model SUV-a Audi RS przeznaczony dla tych, którzy chcą mieć najlepszego SUV-a, jakiego Audi może obecnie zaoferować. RS Q8 to mniej więcej Lamborghini Urus w bardziej przystępnej cenie, ponieważ te dwa modele mają ze sobą wiele wspólnych części. RS Q8 to największy, najmocniejszy i najdroższy SUV, jaki kiedykolwiek powstał w ofercie Audi.

Jeśli chodzi o niezawodność, Audi RS Q8 wydaje się być naprawdę przyzwoitym samochodem, ale jest kilka kwestii, o których warto powiedzieć. Po pierwsze, wielu właścicieli skarży się, że samochód cierpi na różne problemy elektryczne z systemami pokładowymi i światłami wewnętrznymi. Właściciele skarżą się również, że samochód przechodzi w tryb awaryjny bez wyraźnej przyczyny.

Co więcej, RSQ8 jest znany z tego, że zużywa opony jak szalony, co jest niewątpliwym problemem, ponieważ cztery opony do RS Q8 kosztują małą fortunę. Skrzynia biegów bywa niezdecydowana i leniwa, a RSQ8 był również przedmiotem wycofania z rynku z powodu problemów z zawieszeniem.

Podsumowując, RS Q8 nie jest najczęściej spotykanym SUV-em Audi na drogach, więc nie jest łatwo wymienić wszystkie jego wady. Są jednak te, które wydają się robić najwięcej szumu w sieci i dlatego zamierzamy je tutaj wymienić.

Problemy z elektryką w Audi RS Q8

Audi RS Q8 to prawdziwie luksusowy SUV, co oznacza, że jest naszpikowany mnóstwem luksusowych funkcji i udogodnień, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i rozrywkę. Jednak przy takim poziomie złożoności łatwo zapomnieć, że wiele z tych funkcji może zawieść. Tak właśnie jest w przypadku modelu Q8, gdzie wiele osób zgłaszało występowanie irytujących, ale łagodnych problemów.

  Najczęstsze problemy z Audi R8

Jeden z właścicieli skarżył się, że światła mijania nie włączają się, gdy są potrzebne, lub w ogóle się nie wyłączają. Właściciele skarżyli się również na potrójny ekran panoramiczny, w którym dolny ekran zawsze powraca do ustawień fabrycznych po włączeniu samochodu, co oznacza, że trzeba zmieniać żądane funkcje za każdym razem, gdy włączamy samochód.

Problemy z osiągami Audi RS Q8

Audi RS Q8 to luksusowy SUV z napędem AWD o mocy 600 KM, więc trudno powiedzieć, że brakuje mu mocy. Jednak niektórzy właściciele skarżyli się, że samochód przechodzi w tryb awaryjny bez wyraźnej przyczyny. Jeden z pracowników Audi powiedział, że problemy takie jak te są związane z problemami z ciepłem, ale trudno to uzasadnić, ponieważ RS Q8 przed wprowadzeniem na rynek był intensywnie testowany w ekstremalnych warunkach.

Niektórzy twierdzą, że problemy te wynikają z katalizatorów, inni, że są one spowodowane problemami z turbosprężarką. To jest problem, z którym zwykle mamy do czynienia, gdy próbujemy ocenić samochody, które są drogie i produkowane w ograniczonym zakresie. W sieci nie ma wystarczającej ilości danych, aby z całą pewnością stwierdzić, co jest przyczyną tego problemu.

Problemy z zużyciem opon w Audi RS Q8

Jest kilka powodów, dla których RS Q8 zużywa opony jak szalony. Pierwszym z nich jest fakt, że niektóre modele RS Q8 zostały wycofane z rynku z powodu wadliwej zbieżności, która może zdziesiątkować opony w ciężkim i mocnym samochodzie, jakim jest RS Q8. Nawet jeśli model, na który patrzysz, jest w porządku, to i tak przebija opony jak szalony, ponieważ ma 22-calowe i wyższe koła, a jego moc przekracza 600 KM.

  Najlepsze wydajne filtry powietrza dla B7 Audi

Z pewnością fajnie jest jeździć supersportowym SUV-em, takim jak RS Q8, ale obciążenia, jakie te biedne opony muszą znosić podczas pokonywania ostrych zakrętów, hamowania i przyspieszania, to istne szaleństwo. Komplet czterech opon do RS Q8 kosztuje fortunę, zwłaszcza że trzeba je wymieniać wszystkie naraz.

Problemy z przekładnią w Audi RS Q8

RS Q8 jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów Tiptronic z przemiennikiem momentu obrotowego, która zazwyczaj wykonuje swoją pracę bez większych problemów. Zdarzają się jednak przypadki, w których skrzynia zaczyna się wahać, nie jest w stanie wybrać odpowiedniego biegu i często nie wie, kiedy wrzucić bieg i który bieg wybrać.

Niekoniecznie jest to problem sam w sobie, ponieważ wynika to głównie z kalibracji oprogramowania, która prawdopodobnie ma na celu ochronę samochodu ze względu na ogromny moment obrotowy RS Q8.

Problemy z zawieszeniem Audi RS Q8

Wspomnieliśmy już, że RS Q8 cierpi na zużycie opon z powodu ogromnej masy i dużej mocy, ale dotyczy to również zawieszenia. Tuleje przednie są narażone na duże obciążenia, gdy samochód gwałtownie hamuje i przyspiesza, co może doprowadzić do ich przedwczesnego zużycia.
Model RS Q8 został także objęty wycofaniem z rynku z powodu nieprawidłowo skalibrowanej tylnej osi, która powodowała duże obciążenie opon i reszty układu zawieszenia samochodu.

Sekcja FAQ

Czy Audi RS Q8 jest tego warte?

Wszystkie samochody mają problemy, niezależnie od tego, jak bardzo są drogie lub niedrogie, a RS Q8 nie jest inny. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że RS Q8 nie jest jednym z najbardziej niesamowitych SUV-ów, jakie można obecnie kupić za pieniądze, bo jest.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do Audi?

Ponad 600 KM, świetny wygląd, świetna technologia, niesamowita prezencja na drodze i dość ekscytujące wrażenia z jazdy sprawiają, że RS Q8 jest tak rozrywkowy i pożądany jak jest. Może nie ma plakietki Lamborghini z przodu, ale jeśli zamkniesz oczy podczas jazdy (czego nigdy nie powinieneś robić), możesz pomyśleć, że siedzisz w Lamborghini Urus.

Czy Audi RSQ8 jest lepsze od Audi SQ8?

Audi SQ8 jest bardziej ucywilizowaną wersją modelu RSQ8 i wiele osób uważa, że jest ono lepsze od RSQ8, ponieważ kosztuje aż o 20 000 dolarów mniej, a jazda nim jest naprawdę podobna. Co więcej, SQ8 jest również bardziej komfortową opcją z tych dwóch modeli.

Jednak zakup modelu z najwyższej półki, który ma wszystko, to naprawdę wyjątkowe uczucie, a SQ8 nie może się z nim równać, mimo że jest naprawdę świetnym samochodem.

Czy Audi RSQ8 jest najlepszym Audi?

Można śmiało powiedzieć, że Audi RSQ8 to obecny okręt flagowy całej linii Audi, ponieważ oferuje ogromną moc, niesamowity wygląd, niesamowitą technologię i wszystko inne, czego można oczekiwać od okrętu flagowego XXI wieku. Audi R8 może być najfajniejszym samochodem produkowanym przez Audi, ale to RSQ8 jest prawdziwym okrętem flagowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z