Najczęstsze problemy z Audi S5

Najczęstsze problemy z Audi S5

Audi S5 zostało stworzone dla ludzi, którzy preferują zarówno styl, jak i treść, ponieważ jest eleganckie, stylowe, ale także dynamiczne i szybkie. S5 to prawdziwie luksusowy samochód, któremu udaje się wypełnić lukę między stosunkowo stonowanym Audi A5 a zbyt agresywnym Audi RS5. S5 może jeździć zarówno spokojnie, luksusowo, jak i szybko osiągać czasy 0-60 mil/h, co czyni z niego naprawdę dobry pakiet.

Jeśli chodzi o niezawodność, S5 wydaje się dobrze trzymać, a przynajmniej nowsze modele. Wcześniejsze modele mają już ponad 15 lat, co oznacza, że jeśli nie były odpowiednio konserwowane, będą cierpieć. Dlatego wiele z nich na rynku wtórnym znacznie się zdeprecjonowało.

Najczęstsze problemy Audi S5 są związane z silnikiem, skrzynią biegów, czujnikiem prędkości pojazdu, wyposażeniem, a czasem nawet z elektroniką. Niektóre z tych problemów, takich jak problemy elektryczne mogą być łatwo naprawione poprzez aktualizację oprogramowania, podczas gdy inne, takie jak problemy związane z silnikiem są nieco trudniejsze do naprawienia.

Podsumowując, Audi S5 to przyzwoicie niezawodny samochód, ale tylko wtedy, gdy się o niego dba. Nowsze modele Audi S5 są znacznie bardziej niezawodne, ale można też cieszyć się starszym modelem S5, jeśli uda się go znaleźć w przyzwoitym stanie.

Audi S5 – problemy z silnikiem

Starsze modele Audi S5, w których zastosowano wolnossący silnik V8 o pojemności 4,2 l, cierpią na problem gromadzenia się nagaru. Osad węglowy tworzy się na górze kolektora dolotowego i musi być czyszczony co jakiś czas, w przeciwnym razie silnik będzie cierpiał. Nowsze modele S5, w których zastosowano turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,0 l, są znane z problemów związanych z cewkami zapłonowymi.

  Jaki jest najlepszy model Audi za pieniądze?

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ wiele silników VAG Audi jest znanych z problemów związanych z cewkami zapłonowymi. Oznacza to, że problemy ze świecami zapłonowymi również mogą się pojawić. Najprostszym sposobem na rozwiązanie obu tych problemów jest wymiana wszystkich wadliwych elementów na nowe, ponieważ to zazwyczaj rozwiązuje problem na dłuższą metę.

Audi S5 – problemy z przekładnią

Starsze modele S5 są dostępne z automatyczną lub ręczną skrzynią biegów, ale większość osób wybierała automatyczną. Nowsze modele S5 są wyposażone wyłącznie w niezawodną skrzynię biegów Audi S-Tronic, ale wydaje się, że w połączeniu z silnikiem V6 skrzynia S-Tronic ma więcej problemów niż zwykle.

Większość problemów ze skrzynią biegów nie jest jednak zbyt poważna, co oznacza, że wpływają one bardziej na jakość wrażeń z jazdy niż na mechanikę. Oznacza to, że prawdopodobnie poczujesz, że skrzynia biegów jest leniwa, niezdecydowana, rozedrgana, a czasem nawet wolno reaguje.

Audi S5 – problemy z czujnikiem prędkości pojazdu

Problemy związane z zaawansowanymi systemami aktywnego wspomagania kierowcy są stosunkowo częste w modelu S5, a niektóre z nich są gorsze od innych. Wielu właścicieli skarżyło się, że S5 cierpi z powodu zbyt inwazyjnych systemów wspomagania utrzymania pasa ruchu, które mają tendencję do spychania kierowcy na pas ruchu, zamiast prowadzić go w bezpieczniejszy i bardziej przewidywalny sposób.

Kilku właścicieli skarżyło się nawet na rejestrowanie przez samochód przeszkód, których po prostu nie było, podczas gdy samochód myślał, że są. Skutkowało to tym, że kilka z nich losowo hamowało bez żadnych ostrzeżeń.

  Czy Audi S5 to dobry samochód?

Audi S5 – problemy z wyposażeniem

Audi S5 to samochód pełen technologii i funkcji, ale niektóre z nich są bardziej podatne na awarie niż inne. Na przykład szyberdach w nowoczesnych modelach S5 i A5 jest znany z tego, że się zacina, a niektórzy właściciele skarżyli się nawet, że szyberdach pęka podczas jazdy.

Co więcej, S5 jest również dostępny jako kabriolet, a każdy wie, że miękki dach kabrioletu może od czasu do czasu pęknąć. Inne problemy z wyposażeniem obejmują skrzypienie wnętrza i potencjalne grzechotanie, nawet w samochodach o niskim przebiegu.

Audi S5 – problemy z elektryką

Najczęstszy problem elektryczny związany z Audi S5 dotyczy systemu informacyjno-rozrywkowego, który potrafi się rozładować lub całkowicie wyłączyć. Czasami zdarza się również awaria kamery cofania, co oznacza, że jej ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem.

Bez względu na rodzaj problemu z oprogramowaniem, najlepiej jest ponownie uruchomić samochód, a nawet zresetować go, jeśli to możliwe. Jeśli żadna z tych czynności nie rozwiąże problemu, można spróbować zaktualizować oprogramowanie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, prawdopodobnie jest on spowodowany problemami sprzętowymi.

Sekcja FAQ

Czy Audi S5 jest samochodem sportowym?

Audi S5 można uznać za samochód sportowy, ale jest to przede wszystkim samochód luksusowy i widać to od razu po wejściu do środka. S5 Coupe to prawdopodobnie najbardziej sportowy model S5, jaki można dostać, podczas gdy 4-drzwiowa wersja Sportback sprawia podobne wrażenie, ale nie jest tak skoncentrowana.

  2022 Audi Q5 vs Jaguar F Pace

Kabriolet S5 również sprawia wrażenie sportowego, ale w wersji z miękkim dachem typu cruiser. Jeśli jesteś osobą, która nigdy nie prowadziła prawdziwego samochodu sportowego, S5 sprawi, że poczujesz się jak najbardziej sportowy samochód, jaki kiedykolwiek prowadziłeś. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do jazdy samochodem sportowym, S5 będzie przypominać komfortowy samochód luksusowy ze sportową nutą.

Które Audi S5 jest najlepsze?

Najlepsze Audi S5 to najnowszy model 2022 i jest to oczywiste, ponieważ wygląda lepiej niż przed-faceliftowy model 2. generacji S5, a także jest bardziej niezawodne. Starsze modele S5 z silnikiem 4,2 l V8 to najbardziej szalone modele S5, ale są one trochę za stare i są naprawdę mało paliwożerne.

Wszystkie modele S5 są świetne, ale najnowszy model 2022 jest zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych.

Czy Audi S5 to dobry samochód rodzinny?

Audi S5 to świetny samochód rodzinny, ponieważ jest przestronny, wygodny i bezpieczny. Sportowy charakter S5 nie jest zbyt agresywny, co oznacza, że samochód ten dobrze łączy w sobie cechy luksusowego i sportowego auta.

Czterodrzwiowa wersja Sportback modelu S5 jest bez wątpienia najlepszą z dostępnych wersji, natomiast modele coupe i kabriolet są równie dobre, jeśli w Twojej rodzinie jest nawet dwoje dzieci.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z