Najczęstsze problemy z Audi TTS

Najczęstsze problemy z Audi TTS

Audi TTS jest średnią wersją Audi TT, co oznacza, że plasuje się pomiędzy podstawowymi modelami TT a topowym modelem TT RS. TTS jest dla ludzi, którzy lubią TT jako całości, ale również chcą doświadczenie, które nie jest tylko o wygląd. Chcą substancji, ale nie są w stanie lub nie chcą płacić pieniędzy za Audi TT RS.

Jako takie, TTS zaspokaja niszę rynkową dostępną z całkiem sporo modeli Audi. Modele Audi S Sport to w zasadzie zwykłe modele Audi, ale zazwyczaj są nieco bardziej zorientowane na osiągi. Oznacza to, że samochody takie jak te mogą robić wszystkie zwykłe rzeczy Audi, a jednocześnie są w stanie rywalizować z niektórymi samochodami sportowymi, a nawet starszymi supersamochodami.

TTS jest stosunkowo niezawodnym modelem w tych dniach, ponieważ Audi robi TT przez ponad 2 dekady. Jednak najczęstsze problemy Audi TTS są związane z elektroniką, zwiększony poziom zużycia oleju, problemy z wyposażeniem, problemy z pompą wodną i problemy z układem kierowniczym.

Niektóre z nich można załatwić dzięki regularnej i terminowej konserwacji, podczas gdy inne prawdopodobnie spowodują problemy bez względu na to, co zrobisz. Tak czy inaczej, TTS to fajny samochód, ale z pewnością nie jest idealny.

Audi TTS – problemy z elektryką

Problemy elektryczne występują zarówno w nowszych, jak i starszych modelach TTS. Zestaw wskaźników może czasami zamarznąć lub wyłączyć się w nowszych modelach Virtual Cockpit TT, podczas gdy starsze modele klasycznego zestawu wskaźników są znane z tego, że często błędnie informują użytkownika. Inne problemy elektryczne obejmują problemy z oświetleniem zewnętrznym, które może zgasnąć po pewnym czasie.

  Najczęstsze problemy z Audi A3

Elektroniczne przełączniki okien są znane z tego, że regularnie zawodzą w starszych modelach TT, a TTS jest bardzo podobny. Niektóre z przełączników wewnętrznych mogą zawieść, światła wsteczne mogą zawieść, a także światła wewnętrzne. Starsze modele TT są pod tym względem znacznie gorsze, ale nowym modelom TTS wciąż nie są obce problemy z elektryką.

Audi TTS – problemy ze zużyciem oleju

Audi TTS dostaje 4-cylindrowy silnik o pojemności 2.0L i mocy około 320 KM i 295lb momentu obrotowego. Ten silnik jest mniej więcej wzmocnioną wersją 4-cylindrowego silnika klasy podstawowej, co oznacza, że te dwie jednostki dzielą większość swoich części razem. Ten silnik, a także wiele innych silników Audi, są znane do spalania oleju silnikowego w alarmującym tempie.

Niektórzy twierdzą, że jest to całkowicie normalne, ale tak nie jest, ponieważ wiele wysokiej klasy samochodów o mocy trzy razy większej niż TTS nie cierpi z powodu spalania oleju. W związku z tym pamiętaj, aby zawsze uzupełniać olej silnikowy, gdy tylko jest to konieczne, ponieważ jego brak może dosłownie błyskawicznie zniszczyć cały silnik.

Audi TTS – problemy z wyposażeniem

TTS występuje w formie coupe lub kabrioletu i oba te modele mają swoje problemy. Coupe często cierpi na problemy związane z tylnym spojlerem, natomiast kabriolet może mieć poważne problemy z mechanizmem dachu. Niektórzy właściciele zgłaszali również, że samochód cierpi z powodu zatrzaskiwania się dźwigni otwierania przedniego bagażnika.

  Jaki jest najlepszy samochód z silnikiem Diesla produkowany przez Audi?

Inne problemy z wyposażeniem TTS obejmują obwisłe fotele, które mogą wyglądać na 20 lat dopiero po przejechaniu kilku tysięcy mil. Ten problem wydaje się być denerwujący dla wielu właścicieli TTS w sieci, ponieważ taki samochód klasy premium nie powinien mieć problemów, które sprawiają, że samochód wydaje się jakby kosztował trzy razy mniej niż w rzeczywistości.

Audi TTS – problemy z pompą wodną

Samochody VAG są znane z problemów z wadliwymi pompami wody i TTS jest bardzo podobna historia. Niektórzy twierdzą, że pompa wody w TTS ma żywotność około 60k mil, co oznacza, że właściciel prawdopodobnie wymieni pompę 2-4 razy w ciągu życia samochodu.

Niestety, jest to historia wielu modeli Audi, a wadliwa pompa wody to nie jest mały problem. Twój silnik może się przegrzewać, a to może prowadzić do katastrofalnych skutków. Niektórzy właściciele zgłaszali, że samochód nawet się zapala z powodu problemów związanych z pompą wody.

Audi TTS – problemy z układem kierowniczym

Jeśli słyszysz jakiekolwiek odgłosy stukania podczas kierowania, to prawdopodobnie winna jest zębatka układu kierowniczego. Są one najbardziej zauważalne podczas ostrych skrętów, a czasami mogą nawet pęknąć i sprawić, że stracisz kontrolę. Na szczęście problemy te mogą być zauważone dość wcześnie i naprawione w odpowiednim czasie, co sprawia, że wszystko wraca do normy.

Sekcja FAQ

Czy Audi TTS jest samochodem sportowym?

Wiele osób ma wątpliwości co do nazywania Audi TT samochodem sportowym i mogę się z tym zgodzić. Jednak TTS został zaprojektowany dokładnie dla tych osób, które chcą mieć samochód sportowy, ale uznają, że zwykłe TT nie jest samochodem sportowym. TTS jest o wiele bardziej skoncentrowany niż podstawowe modele TT, co jest widoczne w momencie, gdy usiądziesz za kierownicą TTS.

  Czy Audi RS5 to dobry samochód?

Zakres-topping TT RS jest zupełnie inna historia, jak to samochód jest tak szybki, jak one pochodzą. Jednak jeśli nie chcesz wydawać ogromnych pieniędzy na TT RS, możesz zdecydować się na TTS i dostroić go do 400 KM za nieduże pieniądze.

Czy Audi TTS jest dobre dla wysokich ludzi?

Audi TT jest samochodem dwumiejscowym, co oznacza, że choć wygląda na kompaktowe, to tak naprawdę nie jest aż tak kompaktowe jak na 2-miejscowe auto. Jako takie, TTS może pomieścić większe osoby, ale to jest często rozciągnąć, jeśli jesteś ktoś ponad 6 stóp 5 cali.

Jeśli jesteś niższy, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeśli jesteś tak wysoki jak to lub więcej, TT nie jest samochodem dla Ciebie.

Jak szybkie jest Audi TTS?

Audi TTS może osiągnąć 60mph z postoju w około 4,5 sekundy i osiągnąć ograniczoną prędkość maksymalną 155mph. Roadster jest od tego wolniejszy o około 0,3 sekundy. Czas ćwierć mili Audi TTS wynosi około 13,5 sekundy, co jest w porządku dla samochodu sportowego klasy podstawowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z