Najczęstsze problemy z BMW 116d

BMW 116d Problemy

Gdy zdecydujesz się zainwestować w BMW, jedną z rzeczy, które będziesz musiał rozważyć, jest to, ile wydasz na naprawy i konserwację. BMW to jedne z najdroższych samochodów na rynku. Dlatego ważne jest, aby znać niektóre problemy, z którymi można się zetknąć, nabywając BMW 116d.

BMW 116d to jeden z najlepszych małych hatchbacków na rynku. Samochód ten jest przestronny, niezawodny, paliwooszczędny i praktyczny. Ponadto jest tańszy w zakupie i utrzymaniu niż jego większe rodzeństwo. Ma jednak kilka typowych problemów, z którymi użytkownicy i zainteresowani nabywcy powinni być gotowi się zmierzyć.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW 116d?

Zgaśnięcie silnika

Z powodu zgaśnięcia silnika wycofano kilka egzemplarzy. Wycofania te były związane z problemem elektrycznym, który powodował zgaśnięcie silnika podczas pracy. W takiej sytuacji zapala się kontrolka „check engine”. BMW odkryło, że kabel doprowadzający zasilanie do układu rozdzielczego może być wadliwy i powodować ten problem.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony przewód. Czynność ta może być szybko wykonana przez wykwalifikowanego mechanika.

Awaria wspomagania układu kierowniczego

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy BMW 116d, jest usterka układu wspomagania kierownicy. Stwierdzono, że problem dotyczy dwóch kwestii. Pierwszym z nich była awaria ECU wspomagania układu kierowniczego, a drugim – uszkodzona skrzynka kierownicza. Oba te problemy zostały naprawione i najnowsze modele ich nie mają.

Wadliwy czujnik wału korbowego

Uszkodzony czujnik wału korbowego może być dość kosztowny w naprawie. Problemem, który powodował uszkodzenie czujnika wału korbowego, było wadliwe oprogramowanie czujnika wału korbowego. Niektóre z objawów uszkodzenia czujnika wału korbowego to zmniejszenie mocy silnika, nierówna praca lub zgaśnięcie silnika. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić cały czujnik wału korbowego.

  2022 BMW X4 vs Mercedes GLC Coupe

Awaria pompy paliwa

Ten problem zwykle występuje z powodu usterki produkcyjnej w fabryce. Pompa paliwa ulega awarii z powodu części, które nie zostały dobrze niklowane. Niektóre z objawów awarii pompy paliwowej to lampka ostrzegawcza i komunikat wyświetlany w zestawie wskaźników. Jeśli pompa paliwa uległa awarii, konieczna jest jej wymiana.

Nieprawidłowe działanie systemu VANOS

Chociaż z powodu tego problemu wycofano kilka samochodów, był on uciążliwy przy próbie zmiany biegów. System VANOS działał nieprawidłowo z powodu poluzowania się śruby w tarczy dociskowej sprzęgła. Powodowało to utratę mocy samochodu. Aby rozwiązać ten problem, należy naprawić układ VANOS.

Problem z klamką drzwi

Jest to częsty problem występujący w większości modeli BMW. Po otwarciu drzwi klamka może nie wracać do swojego normalnego położenia. Jest to spowodowane uszkodzeniem klamki i zatrzasku. W niektórych przypadkach może wystąpić problem z systemem blokowania drzwi i siłownikiem, co powoduje, że drzwi nie otwierają się. Niezależnie od rodzaju problemu, należy go wykryć i wymienić odpowiednią część.

Problemy z tarczą sprzęgła

Wielu użytkowników zgłaszało problemy z tarczą sprzęgła, które mają wpływ na działanie skrzyni biegów. To z kolei wpływa na zmianę biegów. Jest to spowodowane poluzowaniem się śruby w tarczy dociskowej sprzęgła. Jeśli więc tarcza sprzęgła nie działa prawidłowo, będzie to miało wpływ na skrzynię biegów i przekładnię. Wymień uszkodzoną tarczę sprzęgła.

Moduł EGR może być nieszczelny

BMW 116d jest wyposażone w moduł EGR. Po pewnym czasie eksploatacji moduł EGR może stać się wadliwy i zacząć przeciekać. Zabierz samochód do mechanika, aby go naprawił.

  BMW serii 4 Niezawodność

Awaria przegubu uniwersalnego wału napędowego

Dotyczy to tylko BMW 116d drugiej generacji, a nie najnowszych modeli z napędem na przednie koła. Ponieważ BMW 116d ma napęd na tylne koła z WOM-em, pobiera on moc z silnika z przodu i kieruje ją na tylne koła. Po pewnym czasie złącze z przodu może się zepsuć i wymagać wymiany.

FAQ

Czy BMW 116d jest niezawodne?

Mimo że BMW ma złą reputację, jeśli chodzi o niezawodność, BMW 116d jest całkiem niezawodnym samochodem. Ocenia się go nieco powyżej średniej, ponieważ odnotowuje mniej problemów w porównaniu z samochodami rodzinnymi serii 5. Tylko BMW serii 3 ma bardziej niezawodne modele niż BMW 116d.

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW 116d zaczyna mieć problemy?

Jeśli samochód nie jest odpowiednio konserwowany, problemy mogą pojawić się już po przejechaniu 40 000 mil. Jeśli jednak jest dobrze utrzymany, może przejechać ponad 100 tys. km bez poważnych problemów. Niektóre warianty 116d mogą przejechać nawet ponad 200 000 mil. Tak więc to, jak dobrze utrzymujesz swój samochód, odgrywa kluczową rolę w tym, jak szybko pojawią się problemy.

Czy BMW 116d jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW 116d jest drogie w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że ma ono kilka problemów, których naprawa jest bardzo kosztowna. Co więcej, oryginalne części BMW są bardzo drogie, a ich zdobycie jest dość trudne. Ponadto koszt robocizny jest bardzo wysoki, co sprawia, że całkowity koszt utrzymania jest naprawdę wysoki.

  Porsche vs. BMW: Niezawodność

Czy BMW 116d zachowuje swoją wartość?

Nie, nie zachowuje swojej wartości. Podobnie jak inne samochody luksusowe, BMW serii 1 traci 15% swojej wartości zaraz po wyjechaniu z salonu. Po 5 latach BMW serii 1 straci co najmniej 50% swojej wartości. Poza tym jego konkurenci, tacy jak Mercedes-Benz klasy A, mają lepszą wartość odsprzedaży.

Czy BMW serii 1 to samochód dla kobiet?

Tak, BMW serii 1 jest bardziej kobiece niż męskie. Wynika to z faktu, że samochód ten jest kompaktowy, stylowy i wygodny. Jest również łatwiejszy w obsłudze w porównaniu z mocniejszymi modelami BMW serii 3, 4 i 5. Co więcej, charakteryzuje się przyzwoitą prędkością i oszczędnością paliwa.

Końcowe przemyślenia

BMW 116d to ładny kompaktowy hatchback o wyjątkowych osiągach. Jest także łatwiejsze w utrzymaniu niż większość BMW i zużywa mniej paliwa. Wiąże się z nim jednak kilka problemów, w tym te, które wymieniliśmy powyżej.

Dobra wiadomość jest taka, że większość problemów z tym samochodem jest łatwa do rozwiązania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych problemów należy udać się do certyfikowanego mechanika BMW lub serwisu BMW. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niezły samochód dla osób, które chcą mieć BMW, ale nie mają pieniędzy, aby wydać je na model z wyższej półki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z