Najczęstsze problemy z BMW 118d

BMW 118d Problemy

BMW 118d to elegancki i kompaktowy hatchback, którego chciałoby mieć wielu miłośników BMW dysponujących ograniczonym budżetem. Jest ekonomiczny, przestronny, niezawodny i daje wiele radości z jazdy. Jednak wiąże się z nim kilka problemów, o których należy wiedzieć, aby móc je zawczasu uwzględnić w budżecie.

BMW 118d ma kilka problemów, o których należy wiedzieć, zanim zainwestuje się w niego pieniądze. Niektóre z nich to awaria łańcucha rozrządu, problemy z klamkami drzwi, gaśnięcie silnika, nieskuteczne hamulce, awaria wspomagania kierownicy i wiele innych.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW 118d?

Awaria łańcucha rozrządu

Częstym problemem, z którym borykają się właściciele BMW 118d, jest awaria łańcucha rozrządu. Łańcuchy rozrządu i napinacze w BMW 118d nie są wystarczająco dobre. W przypadku ich awarii samochód może nie odpalić lub nie dać się prowadzić. Jeśli Twój samochód ma problem z łańcuchem rozrządu, silnik może nie odpalać lub możesz usłyszeć stukający dźwięk.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z awarią łańcucha rozrządu i napinacza jest wymiana części. Dlatego przed zakupem używanego BMW 118d upewnij się, że łańcuch rozrządu w BMW 118d jest w dobrym stanie.

Zgaśnięcie silnika

Innym częstym problemem, z którym borykają się właściciele BMW 118d jest zgaśnięcie silnika. Zgaśnięcie silnika w modelu 118d jest wynikiem problemu z elektryką. Zwykle dzieje się to, gdy samochód jest w ruchu i wyłączają się światła zewnętrzne. Technicy BMW stwierdzili, że w komorze silnika doszło do awarii przewodu doprowadzającego zasilanie do skrzynki rozdzielczej.

Dlatego przed zapłaceniem za BMW 118d należy go sprawdzić i upewnić się, że kabel zasilający jest w dobrym stanie.

  BMW serii 2 Niezawodność

Problemy z klamkami drzwi

Większość BMW serii 1 ma problem z klamkami drzwi. Nie jest to więc tylko problem BMW 118d, ale także 116i, 116d, 118d i wielu innych modeli serii 1. Jeśli w Twoim samochodzie występuje problem z klamką, zauważysz, że podczas próby zamknięcia drzwi wystaje z nich element.

Zabierz samochód do mechanika lub serwisu BMW, aby go naprawić. Konieczna będzie wymiana zatrzasku i klamki, ponieważ mogą być uszkodzone.

Problemy z poduszką powietrzną

W BMW 118d wyprodukowanych w drugim kwartale 2008 roku występują problemy z poduszkami powietrznymi. Problemy te wynikały z usterek napinacza pasów bezpieczeństwa i wiązki przewodów w BMW hatchback. Jedynym sposobem na pozbycie się tego problemu jest wymiana uszkodzonej części.

Awaria wspomagania układu kierowniczego

Wielu użytkowników BMW 118d skarżyło się na usterkę wspomagania układu kierowniczego. Kierownica traci moc z powodu awarii elektronicznego układu sterowania. W niektórych przypadkach problem jest na tyle poważny, że wymaga wymiany całego układu wspomagania kierownicy. Ponadto BMW wycofało z rynku wiele samochodów z powodu tego konkretnego problemu.

Problemy z turbosprężarką

W miarę starzenia się samochodu prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z turbosprężarką jest również wysokie. Dzieje się tak dlatego, że na turbosprężarkę mają wpływ takie czynniki, jak ciała obce, niedobór oleju i jego zanieczyszczenie. Zanim więc naprawisz lub wymienisz turbosprężarkę, spróbuj rozwiązać podstawowy problem, który może spowodować awarię turbosprężarki, zanim ją wymienisz.

Nieskuteczne hamulce

Jeśli kupisz BMW 118d z 2006 roku, powinieneś liczyć się z tym, że będziesz miał problemy z hamulcami. Wynika to z faktu, że BMW serii 1, takie jak 118d, mają ten problem. Problem jest związany z uszczelką w układzie hamulcowym. Ponieważ hamulce są uszkodzone, nie będą działać tak, jak trzeba lub będą bardzo skuteczne.

  Najlepszy olej silnikowy BMW

Problem z zimnym startem na biegu jałowym

Innym problemem, z którym spotyka się większość właścicieli BMW 118d, jest problem biegu jałowego przy rozruchu zimnego silnika. Problem ten pojawia się zazwyczaj po uruchomieniu samochodu w zimnej pogodzie. Silnik może również pracować na biegu jałowym. Jednak w przeciwieństwie do większości problemów na tej liście, problem ten można rozwiązać poprzez przeprogramowanie ECU (elektronicznej jednostki sterującej).

Awaria pompy paliwa

Awaria pompy paliwowej zdarza się w prawie wszystkich BMW. Jest to częste w starych modelach lub tych, które przejechały dużo kilometrów. Po przejechaniu wielu kilometrów zanieczyszczenia w paliwie, usterki elektryczne i podeszły wiek powodują zużycie pompy paliwowej. W większości przypadków konieczna jest wymiana pompy paliwowej.

Problemy z przekładnią

Kilka egzemplarzy BMW 118d zostało wycofanych z rynku z powodu problemów ze skrzynią biegów. Większość właścicieli skarżyła się na utratę napędu podczas prób wybierania biegów i przełączania ich. Po wycofaniu samochodów technicy BMW zidentyfikowali małą śrubę, która poluzowała się w docisku sprzęgła.

Jeśli kupujesz używane BMW 118d, upewnij się, że problem został naprawiony przez BMW i nie jest już poluzowany.

FAQ

Ile kilometrów to wysoki przebieg dla BMW 118d?

Jeśli szukasz wysokiej jakości używanego BMW 118d, upewnij się, że ma mniej niż 100 000 mil. Jeśli ma więcej niż 150,000 mil, jest to uważane za wysoki przebieg, ponieważ zacznie mieć poważne problemy, które wymagają dużych nakładów finansowych na zakup i naprawę.

  BMW X1 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jak długo działa BMW 118d?

Mimo, że BMW 118d nie jest tak mocne jak BMW serii 3 lub 5, może przejechać ponad 200 000 mil. Niemniej jednak, aby osiągnąć ten wynik, należy o niego odpowiednio dbać i go serwisować. Co więcej, dobre nawyki jazdy również pomogą przedłużyć żywotność samochodu.

Czy BMW serii 1 ma dużo problemów?

Nie, BMW serii 1 nie ma wielu problemów. Jednak porównując go z innymi samochodami w tej klasie, można zauważyć, że ma więcej problemów. Niektóre z typowych problemów występujących w BMW 118d to usterka napinacza pasów bezpieczeństwa, problem z osią, problem ze skrzynią biegów, problem ze wspomaganiem hamulców i wiele innych.

Jaka jest różnica między 118i a 118d?

Są to te same samochody, ale jeden z nich wykorzystuje do napędu olej napędowy, a drugi benzynę. BMW 118d wykorzystuje olej napędowy, a BMW 118i – benzynę. Co więcej, BMW 118i ma 3 opcje silnikowe, podczas gdy BMW 118d ma tylko dwie opcje silnikowe.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz już niektóre problemy, z jakimi boryka się BMW 118d, możesz zdecydować, czy kupić używane BMW 118d, czy nie. Ten kompaktowy hatchback jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ jest przestronny, wygodny, niezawodny, praktyczny i daje wiele radości z jazdy. Poza tym, z większością problemów, z jakimi się boryka, może poradzić sobie certyfikowany technik BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z