Najczęstsze problemy z BMW 225xe

BMW 225xe Problemy

BMW 225xe to doskonały samochód rodzinny, ponieważ może pomieścić do pięciu osób. Pomimo kompaktowej budowy, za kierownicą 225xe można poczuć się jak w BMW. Jakie są jednak najczęstsze problemy, z którymi boryka się BMW 225xe?

W BMW 225xe Active Tourer PHEV występuje wiele problemów, z którymi z łatwością poradzi sobie serwis BMW lub certyfikowany technik. Niektóre z nich to problemy z układem elektrycznym, problemy z pokrywą klapy paliwa, słaby akumulator, zwarcie wysokiego napięcia akumulatora i problemy z układem EVAP.

Jakie są najczęstsze problemy występujące w BMW 225xe?

Problem z pokrywą klapy paliwa

Pierwszym i powszechnym problemem, z którym borykają się właściciele BMW 225xe, jest problem z pokrywą klapy paliwa. Mimo że BMW 225xe jest wyposażone w uchwyt, za który należy pociągnąć, aby automatycznie otworzyć pokrywę klapy paliwa, nie zawsze tak się dzieje. Kilka egzemplarzy 225xe zacięło się i zmusiło kierowcę do wzięcia sprawy w swoje ręce.

Pokrywa klapy paliwa jest wyposażona w zielony przewód z boku, który może pomóc w wyciągnięciu pokrywy i zatankowaniu samochodu. Głównym powodem zacięcia się pokrywy są uszkodzenia lub zła konstrukcja. W przypadku uszkodzeń mechanicznych trzeba będzie użyć dodatkowej siły, aby otworzyć pokrywę.

Problemy z układem napędowym

Mimo że problem z układem napędowym jest powszechny w BMW 330e, może on również wystąpić w BMW 225xe. Układ napędowy składa się z kilku części, takich jak skrzynia biegów, oś, koła i wały napędowe, które w każdej chwili mogą ulec awarii. Dlatego, gdy słyszysz śmieszne odgłosy dochodzące z samochodu lub wyciek ze skrzyni biegów, układ napędowy wymaga uwagi mechanika.

Awaria układu napędowego występuje zwykle podczas gwałtownego przyspieszania, pokonywania stromych wzniesień lub szybkiego przyspieszania. Najlepszym sposobem zdiagnozowania układu napędowego jest jego przeskanowanie i usunięcie problemu.

  Niezawodność BMW VS Skoda - która jest lepsza?

Problemy z elektryką

Samochody BMW są synonimem problemów z układem elektrycznym. BMW 225xe PHEV również ma swoje problemy z elektryką. Jednym z najczęstszych problemów elektrycznych, z jakimi mogą się spotkać właściciele tego modelu PHEV, jest sytuacja, w której podczas jazdy i przesuwania dźwigni zmiany biegów w położenie R lub D pojawia się komunikat o błędzie „P nie zostało wybrane” i nie można włączyć biegu.

Oprócz tego komunikatu o błędzie, niektórzy użytkownicy twierdzą również, że system poleceń głosowych uruchamia się wielokrotnie. Można to jednak łatwo naprawić, wyłączając wszystko i uruchamiając samochód od nowa. Aby uniknąć takich drobnych problemów, upewnij się, że masz zaktualizowane oprogramowanie.

Słaba bateria

Jednym z największych wyzwań związanych z posiadaniem samochodu hybrydowego typu plug-in jest fakt, że mają one słabe akumulatory. BMW 225xe nie jest wyjątkiem, ponieważ jego bateria jest również słaba. Kilku użytkowników skarżyło się, że akumulator traci ładunek po przejechaniu kilku kilometrów. Jeden z użytkowników stwierdził, że jego zasięg zmniejszył się z 30 do 24 mil w ciągu kilku lat.

Samochody hybrydowe typu plug-in, takie jak BMW 225xe, pozwalają kierowcom wydawać mniej na paliwo. Jednak gdy zasięg akumulatora zaczyna się zmniejszać, należy go wymienić, aby nadal cieszyć się mniejszymi wydatkami na paliwo. Jedynym problemem jest to, że koszt wymiany akumulatora hybrydowego typu plug-in jest wyższy niż w przypadku akumulatora standardowego.

Zwarcie akumulatora wysokonapięciowego

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy BMW 225xe, jest zwarcie wysokonapięciowe akumulatora. Jest to zwykle spowodowane zanieczyszczeniami znajdującymi się wewnątrz akumulatora wysokonapięciowego. Należy pamiętać, że wysokie napięcie w BMW 225xe jest potrzebne do zasilania silnika. Wysokie napięcie zwiększa również wydajność.

  BMW serii 5 Niezawodność

Jeśli w Twoim BMW 225xe występuje zwarcie w akumulatorze wysokiego napięcia, powinieneś zabrać samochód do najbliższego serwisu BMW na przegląd. Nawet jeśli problem da się naprawić, jest to dość kosztowne.

Problemy z systemem emisji par

Podobnie jak w większości samochodów hybrydowych typu plug-in, w BMW 225xe mogą wystąpić problemy z układem emisji par. Zadaniem układu emisji par (EVAP) jest przechowywanie i usuwanie oparów paliwa, zanim zostaną one uwolnione do atmosfery. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale również dla zużycia paliwa.

Jednak po przejechaniu kilku kilometrów Twoim BMW 225xe mogą pojawić się problemy z układem EVAP. Zazwyczaj jest to spowodowane uszkodzonym wężem lub odpowietrznikiem, albo niesprawną lampką wykrywania nieszczelności. Jednak przy prawidłowej konserwacji i naprawie problem ten nie powinien Cię niepokoić nawet po przejechaniu wielu kilometrów.

FAQ

Czy BMW 225xe jest niezawodne?

Nie, BMW 225xe nie jest samochodem niezawodnym. BMW mogą zajmować wysokie pozycje w rankingach wydajności paliwowej, ale mają wiele problemów, a ich części zamienne są drogie. Według wielu agencji zajmujących się niezawodnością, BMW plasuje się na ostatnim miejscu. BMW 225xe nie jest wyjątkiem, a jego utrzymanie może być dość kosztowne.

Czy akumulatory hybrydowych pojazdów typu plug-hybrid BMW są trwałe?

Tak, akumulatory hybrydowych pojazdów typu plug-in BMW są wytrzymałe. Może nie są na tym samym poziomie co Tesla, ale mogą przejechać ponad 60 000 mil. Ponadto BMW twierdzi, że ich akumulatory mogą działać przez ponad 10 lat, co jest nie lada wyczynem. Niemniej jednak, po 10 latach bateria może zmniejszyć swój zasięg.

  Jak BMW X6 radzi sobie na śniegu?

Ile mil może przejechać BMW 225xe na zasilaniu elektrycznym?

Mimo że BMW 225xe 2021 nie jest wyposażone w bardzo mocny akumulator, może przejechać do 34 mil, co jest wyjątkowym wynikiem. Jest to taki sam zasięg, jak w przypadku BMW i8, które jest droższe i mocniejsze. Należy pamiętać, że zasięg ten może być mniejszy w przypadku wcześniejszych modeli.

Wniosek końcowy

BMW 225xe może być wyjątkowym samochodem typu active tourer z hybrydowym układem napędowym typu plug-in, ale ma też kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Samochód ten ma słaby akumulator, problemy z układem EVAP, problem z pokrywą klapy paliwa, problemy z układem napędowym, zwarcie wysokonapięciowe w akumulatorze i problemy z elektryką.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW 225xe jest praktycznym samochodem, ponieważ posiada jeszcze więcej przestrzeni ładunkowej niż BMW i3. Ponadto jest wystarczająco przestronny, jak na swoje rozmiary, a jego osiągi są znakomite. Samochód jest również niezawodny i bardzo wydajny. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji można uniknąć większości z powyższych problemów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z