Najczęstsze problemy z BMW 330e

BMW 330e Problemy

BMW serii 3 to najbardziej niezawodna seria BMW na rynku. Co więcej, nawet modele hybrydowe typu plug-in, takie jak BMW 330e, są bardzo niezawodne. Jakie są jednak najczęstsze problemy z BMW 330e?

Jeśli chcesz chronić środowisko, a jednocześnie cieszyć się fajną, luksusową, wydajną i płynną jazdą, BMW 330e plug-in hybrid jest idealnym samochodem. Samochód ten wiąże się jednak z kilkoma problemami, na które należy być gotowym.

Niektóre z typowych problemów występujących w BMW 330e plug-in hybrid to: nieuruchamianie się samochodu, brak ładowania akumulatora, utrata zasięgu jazdy, problemy z układem napędowym, ocierające się o siebie listwy drzwiowe i wiele innych. Jeśli jednak odpowiednio konserwujesz swój samochód i przestrzegasz harmonogramu przeglądów serwisowych, większość z tych problemów nie wystąpi.

Jakie są najczęstsze problemy związane z BMW 330e?

Niewłaściwe ładowanie akumulatora

Jednym z pierwszych problemów, z jakimi borykają się właściciele BMW 330e, jest nieprawidłowe ładowanie akumulatora. Wielu kierowców 330e jest sfrustrowanych, gdy ich samochód nie jest w stanie naładować akumulatora lub dokończyć ładowania. Istnieje kilka powodów, dla których akumulator może nie ładować się prawidłowo.

Akumulator w samochodzie może nie ładować się z powodu problemu z pakietem akumulatorów. Moduły mogą się rozdzielić, co może doprowadzić do tego, że układ elektryczny nie będzie w stanie przekazywać energii do układu napędowego. Dobra wiadomość jest taka, że taki problem można naprawić w serwisie BMW.

Samochód nie chce zapalić

Innym częstym problemem, z którym mogą spotkać się właściciele BMW 33e, jest nieuruchamianie samochodu. Jest to zazwyczaj spowodowane problemami z zapłonem. Niektóre z tych problemów to rozładowany akumulator, słaby akumulator, wadliwy przycisk rozruchu, zły alternator, zużyte świece zapłonowe lub uszkodzony rozrusznik.

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Dzięki właściwej pielęgnacji i konserwacji Twojego BMW 330e można uniknąć tego problemu. Upewnij się, że przestrzegasz harmonogramu przeglądów serwisowych BMW.

Utrata zasięgu jazdy

Problem ten występuje wyłącznie podczas jazdy samochodem 330e w trybie eDrive. Zasięg eDrive oznacza zasięg w pełni elektryczny. Można zauważyć, że zasięg jazdy zmniejszył się z 24 mil na jednym ładowaniu, a następnie po kilkukrotnym ładowaniu zmniejszył się do 20 mil. Najlepszym rozwiązaniem jest aktualizacja oprogramowania samochodu.

Ważne jest, aby zawsze aktualizować oprogramowanie swojego BMW 33e, aby samochód mógł działać optymalnie.

Problemy z układem napędowym

Zadaniem układu napędowego w BMW 330e jest przenoszenie mocy z silnika na koła. Ponieważ układ napędowy składa się z kilku części, takich jak skrzynia biegów, wały napędowe i osie, wszystko może pójść źle, jeśli nie jest dobrze utrzymany.

Niektóre z oznak nieprawidłowego działania układu napędowego w BMW 330e to silne wibracje podczas przyspieszania samochodu lub narastający hałas z tyłu pojazdu. Ponadto możesz zauważyć wyciek płynu przekładniowego, co może wskazywać na uszkodzony układ napędowy. Wymień lub napraw układ napędowy, aby zapewnić jego sprawne działanie.

Problem z obiciami drzwi ocierającymi się o drzwi

Innym problemem, na który skarżyło się wielu właścicieli BMW 330e, jest ocierająca się o drzwi listwa wykończeniowa drzwi. Problem ten występuje często w przednich drzwiach, a nie w tylnych. Dodatkowo, gdy tak się dzieje, można usłyszeć stukające dźwięki pochodzące z gumowych uszczelek, które skrzypią o listwy wewnątrz drzwi.

  Jaka jest różnica między BMW 750i a 750Li?

Problem ten pojawia się zazwyczaj w BMW 330, które są prowadzone z niską prędkością lub na nierównej powierzchni. Jeśli więc kupujesz używane BMW 330e, zwróć uwagę na ten problem.

Problem z dodaniem aplikacji BMW do samochodu

BMW 330e może Cię również wkurzyć, gdy próbujesz dodać aplikację BMW App do samochodu, ale nie pozwala Ci ona na to. Dzieje się tak głównie z powodu słabej integracji systemu Android z BMW. Ponieważ w aplikacji występuje błąd, dodanie lub podłączenie jej do samochodu może być dość trudne, nawet jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie.

Aby rozwiązać ten problem, spróbuj ponownie zainstalować aplikację na swoim smartfonie, a problem może zniknąć.

Znak ostrzegawczy zamkniętego gniazda, ale czujnik pozostaje otwarty

Ostatnim, ale nie mniej ważnym problemem, który może Cię wkurzać, jest lampka ostrzegawcza informująca o konieczności zamknięcia drzwi, podczas gdy są one już zamknięte. Gdy czujnik działa nieprawidłowo, może informować, że drzwi są otwarte, podczas gdy w rzeczywistości są zamknięte. Sprawdź usterkę w gnieździe ładowania i napraw ją.

FAQ

Jak długo działają akumulatory BMW 330e?

Co zaskakujące, akumulatory BMW 330e mogą działać przez ponad 10 lat. Jest to długi okres, ale nie oznacza to, że akumulator umrze. Akumulatory będą nadal sprawne, ale ich zasięg będzie się stopniowo zmniejszał. Poza tym akumulatory mogą nie utrzymywać prawidłowo poziomu naładowania.

Czy BMW 330e nadaje się do codziennej jazdy?

Tak, BMW 330e jest doskonałym samochodem do codziennej jazdy. Wynika to z faktu, że jest bardzo oszczędne i nie zanieczyszcza środowiska. Ponadto samochód oferuje przestronną kabinę, komfortowe wnętrze, wyjątkowe osiągi i jest bezpieczny. Przede wszystkim jednak samochód jest bardzo praktyczny, dzięki czemu doskonale nadaje się do wożenia dzieci do szkoły.

  Czy BMW iX3 jest w pełni elektryczne?

Czy BMW 330e jest tanie w utrzymaniu?

Nie, utrzymanie BMW 330e ani żadnego innego BMW nie jest tanie. Mimo że jest to jeden z najbardziej niezawodnych modeli BMW na rynku, nadal nie jest zbyt niezawodny w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie. Podsumowując, utrzymanie BMW 330e jest kosztowne, ponieważ pojawia się w nim więcej problemów niż przeciętnie.

Ile kilometrów wytrzymuje BMW 330e?

Ponieważ BMW 330e jest jednym z najbardziej niezawodnych sedanów BMW na rynku, przy prawidłowej konserwacji i eksploatacji może przejechać ponad 250 000 kilometrów. Średnio jednak jego trwałość powinna wynosić od 200 000 do 250 000 km. Należy pamiętać, że modele hybrydowe są bardziej niezawodne niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi i mogą działać dłużej, jeśli się o nie odpowiednio dba.

Podsumowanie

Wiedza o tym, czego można oczekiwać od BMW 330e, jest niezbędna, jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego samochodu. Przedstawione powyżej typowe problemy, z którymi prawdopodobnie zetkną się właściciele BMW 330e, otwierają oczy, ponieważ pomagają zainteresowanym nabywcom lub właścicielom wiedzieć, czego mogą oczekiwać od swoich samochodów i odpowiednio o nie dbać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z