Najczęstsze problemy z BMW 645ci

BMW serii 645ci to wyjątkowo zaprojektowane coupe z 2 miejscami siedzącymi, wyposażone w wiele luksusowych funkcji, zaawansowane technologie, przestronne wnętrze i mocny silnik. Jednak to doskonałe coupe, które oferuje doskonałe wrażenia z jazdy, ma swoje własne problemy. Jakie są najczęstsze problemy związane z BMW 645ci?

Mimo że BMW 645ci przez lata borykało się z wieloma problemami, jego użytkownicy często je napotykają. Niektóre z typowych problemów występujących w BMW 645ci to wycieki oleju, problemy z pompą paliwową, usterki elektryczne, nieprawidłowy zapłon silnika, awaria cewek zapłonowych, wyciek płynu chłodzącego i wiele innych.

Jakie są niektóre z typowych problemów z BMW 645CI?

Wycieki oleju

Ogólnie rzecz biorąc, wycieki oleju są powszechne w modelach BMW. Problem ten jest również powszechny w modelu BMW 645ci. Wycieki oleju w tym samochodzie wynikają z awarii elementów układu olejowego i nieszczelności uszczelek silnika. Dlatego tak ważne jest, aby poddać samochód przeglądowi zgodnie z zaleceniami BMW.

Jeśli części układu olejowego, takie jak uszczelki, ulegną zużyciu, olej zacznie wyciekać. W zależności od wagi problemu lub zużytych części, naprawa może wymagać wyłożenia co najmniej 1200 USD.

Usterki elektryczne

Kolejnym problemem, który często występuje w BMW 645ci, są usterki elektryczne. Problem ten jest bardziej rozpowszechniony w BMW 645ci z 2004 roku. Według raportów, system idrive w samochodzie włącza się i wyłącza, co powoduje wyłączenie samochodu. Dodatkowo, alarm czujnika może wyłączyć się w sposób ciągły. W niektórych przypadkach mogą nawet wystąpić fałszywe alarmy, np. o przegrzaniu silnika.

W takiej sytuacji konieczne może być oddanie samochodu do przeglądu w serwisie BMW. Ponadto czujniki mogą nie działać prawidłowo, powodując wysyłanie przez komputer samochodowy fałszywych informacji.

  Najlepszy olej silnikowy BMW

Nieprawidłowy zapłon silnika

Niektórzy użytkownicy BMW serii 645ci zgłaszali występowanie nieprawidłowego zapłonu silnika. Zwykle dzieje się tak w przypadku zużytych przewodów świec zapłonowych, nieprawidłowego działania czujnika położenia korbowodu, wycieku podciśnienia lub nawet uszkodzonej uszczelki głowicy. Aby zapobiec nieprawidłowemu zapłonowi silnika, należy wymienić lub naprawić uszkodzone lub zużyte części.

Problemy z czujnikami zamka drzwi

Jest to kolejny problem często występujący we wszystkich modelach BMW. Po przejechaniu kilku kilometrów Twoim BMW 645ci mogą pojawić się problemy z czujnikami zamka drzwi. Klamka może działać normalnie, ale drzwi nie chcą się otworzyć. Przyczyną jest zazwyczaj uszkodzona wiązka przewodów drzwiowych, wadliwy przełącznik blokady drzwi lub złe złącze.

Uszkodzenie cewek zapłonowych

Zadaniem cewek zapłonowych jest wzmocnienie stosunkowo niskiego napięcia akumulatora z 12 V do wysokiego napięcia dziesiątków tysięcy woltów dla świec zapłonowych. Dlatego awaria cewki zapłonowej w BMW 645ci może spowodować uszkodzenie katalizatora lub silnika. W rezultacie może to prowadzić do poważniejszych napraw, jeśli nie zostanie wymieniona na czas.

Problemy z pompą paliwową

Pompa paliwa pomaga pompować paliwo ze zbiornika paliwa do układu wtryskowego, a następnie do silnika. Jeśli więc pompa paliwowa ulegnie awarii, samochód może nie działać tak, jak trzeba. Niektóre z oznak zużycia pompy paliwa to zamieranie silnika lub trudności z jego uruchomieniem.

Awaria plastikowej miski olejowej skrzyni biegów

Chociaż kilka problemów, takich jak uszkodzony moduł mechatroniczny, niski poziom płynu w skrzyni biegów, uszkodzony zawór regulacji biegu jałowego i uszkodzony akumulator pojazdu, powoduje uszkodzenie skrzyni biegów, to nie dotyczy to uszkodzonej plastikowej miski olejowej skrzyni biegów w BMW serii 645ci 6.

  Czy gruba osoba może prowadzić BMW?

Główną przyczyną awarii skrzyni biegów jest niskiej jakości plastikowy łącznik, który z czasem pęka. W rezultacie powoduje to wyciek oleju, co prowadzi do niskiego poziomu oleju w skrzyni biegów, który wpływa na jej pracę.

Nieszczelność uszczelek pokrywy rozrządu

Po przejechaniu ponad 80 000 mil swoim BMW 645ci, prawdopodobnie będziesz musiał zmierzyć się z nieszczelnością uszczelki pokrywy rozrządu. Wynika to z faktu, że uszczelka pokrywy rozrządu jest zużyta. Zaleca się wymianę uszczelki co 60 000 km. Wymienić zużytą uszczelkę pokrywy rozrządu na nową.

Nieszczelność przewodu płynu chłodzącego

BMW 645ci z 2014 roku jest wyposażone w silnik N62 V8, w którym zdarzają się wycieki płynu chłodzącego lub niezamarzającego. Wyciek płynu chłodzącego może być spowodowany nieszczelnością otworu odpływowego lub wyciekiem z przedniej części silnika samochodu. Niezależnie od tego, skąd pochodzi wyciek płynu chłodzącego, jego naprawa jest łatwa i nie powinna kosztować wiele.

Problemy z dachem kabrioletu

Ponieważ BMW 645ci występuje w wersjach nadwozia coupe lub kabriolet, niektóre problemy można znaleźć tylko w modelu kabriolet. Na przykład, w BMW 645ci z miękkim dachem występują problemy z obsługą dachu. Czasami czujniki w dachu kabrioletu mogą zawieść, pozostawiając dach otwarty. Może to być niebezpieczne przy złej pogodzie.

FAQ

Jak długo działa BMW 645ci?

BMW 645ci może przejechać nawet 150 000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowane. A jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaplanowanych przeglądów, samochód może przejechać nawet ponad 200 000 mil. Tak więc, Twoje nawyki jazdy i sposób konserwacji samochodu zadecydują o jego trwałości.

  2022 Mercedes GLC vs BMW X3

Czy BMW 645ci jest niezawodne?

Nie, BMW 645ci należy do najmniej niezawodnych samochodów. Wynika to z faktu, że model ten zazwyczaj ma wiele problemów, z którymi trudno sobie poradzić. Co więcej, ponieważ części BMW są drogie, koszt naprawy i konserwacji wzrasta wykładniczo.

Z jakim silnikiem jest dostarczane BMW 645ci?

BMW 645ci z 2004 roku jest wyposażone w silnik N62. Jest to wolnossący silnik V8, co oznacza, że jest bardzo mocny. Poza tym, jest to silnik o pojemności 4,4 litra, który generuje moc 325 KM i moment obrotowy 330 lb-ft.

Podsumowanie

Jeśli planujesz zainwestować w BMW 645ci, ważne jest, abyś znał zarówno dobre, jak i złe strony tego samochodu. Ten samochód jest luksusowy, piękny, mocny, sportowy i przestronny. Niemniej jednak, ma on również kilka problemów, na które należy być gotowym, takich jak wycieki oleju, nieprawidłowy zapłon silnika, problemy z pompą paliwową, awaria cewki zapłonowej i wiele innych.

Podsumowując, BMW 645ci 6-Series 2dr coupe to doskonały samochód z wieloma wyjątkowymi funkcjami i fantastycznymi osiągami. Jest jednak również dość zawodny i kosztowny w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z