Najczęstsze problemy z BMW ActiveHybrid 3

BMW ActiveHybrid 3 to elegancki, oszczędny, komfortowy i niezawodny samochód. Jak większość BMW, ma również wiele problemów, o których właściciele lub zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Ale jakie są powszechne problemy z BMW ActiveHybrid 3 sedan?

Najczęstsze problemy z BMW ActiveHybrid 3 to problemy ze skrzynią biegów, awaria pompy wodnej, problemy ze zmianą biegów i problemy z silnikiem. Większość z tych problemów jest kosztowna i kłopotliwa do naprawienia. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji można uniknąć sporej liczby problemów.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW ActiveHybrid 3?

Problemy z przekładnią

Głównym problemem, na który użytkownicy BMW ActiveHybrid 3 powinni być gotowi, są problemy ze skrzynią biegów. Niektóre z problemów ze skrzynią biegów to mielenie podczas przyspieszania, drżenie samochodu podczas jazdy, gwiżdżący dźwięk dochodzący z maski, opóźnienia w zmianie biegów i zapach spalenizny. Wszystkie te problemy z przekładnią są spowodowane przez różne rzeczy.

Opóźnienie zmiany biegów jest powszechne w tym samochodzie i jest spowodowane złą konserwacją lub wysokim przebiegiem. Dlatego należy zawsze wymieniać płyn przekładniowy w samochodzie. Ale jeśli to nie rozwiąże problemu, niech mechanik sprawdzi korpus zaworu i solenoidy zmiany biegów.

Szlifowanie podczas przyspieszania jest spowodowane wadliwym lub szwankującym systemem przekładni planetarnych. Jeśli ten system zawiedzie, nie będzie dopasowywał prędkości kół samochodu do prędkości silnika. Poproś mechanika o sprawdzenie systemu przekładni planetarnych i naprawę lub wymianę uszkodzonych części.

Jeśli usłyszysz gwiżdżący dźwięk dochodzący z maski, jest to znak, że Twoja skrzynia biegów zawodzi. Główną przyczyną tego hałasu jest awaria łożyska oporowego lub ślizganie się pakietu sprzęgła w pewnych warunkach. Wymień uszkodzone lub psujące się części, aby nie słyszeć piszczącego dźwięku i aby skrzynia biegów pracowała optymalnie.

  BMW X5 Niezawodność

Wreszcie, jeśli zauważysz zapach spalenizny ze swojego samochodu, jest to oznaka awarii skrzyni biegów. Główną przyczyną tego jest posiadanie niskiego lub brudnego płynu transmisyjnego w samochodzie. Po drugie, może to nastąpić z powodu spalania zbyt gorącego systemu, powodując wzrost tarcia i korozji w silniku.

Awaria pompy wodnej

Jest to częsty problem, z którym boryka się większość użytkowników BMW. Główną przyczyną awarii pompy wody w BMW jest wiek i intensywna eksploatacja samochodu. Dlatego też, jeśli Twoje BMW ActiveHybrid 3 nałożyło kilka kilometrów, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia awarii pompy wody. Problem ten może mieć miejsce, gdy samochód przekroczy 100 000 mil.

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana pompy wodnej na nową. Co więcej, powinieneś sprawdzić inne części w układzie chłodzenia i wymienić je przed awarią.

Problemy ze zmianą biegów

Ten problem występuje zazwyczaj w modelach BMW ActiveHybrid 3 z sześciobiegową skrzynią automatyczną, a nie ośmiobiegową. Przesunięcie w tym samochodzie jest zwykle spowodowane niskim poziomem płynu, brudnym płynem przekładniowym, wadliwą pompą przekładniową lub zatkanym przewodem.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz miał mechanika naprawić podstawowy problem. Niemniej jednak, można uniknąć takich problemów, upewniając się, że samochód ma odpowiedni poziom płynu, płyn jest czysty lub przepłukany zgodnie z wymaganiami, a pompa transmisyjna działa prawidłowo.

Problemy z silnikiem

BMW ActiveHybrid 3 nie ma wielu problemów z silnikiem. Doświadcza jednak grzechotania, co jest powodem do niepokoju. Problem ten jest spowodowany cierpieniem na problemy z bramą śmieci, które nasilają się przy normalnej jeździe, a jeszcze bardziej przy ostrych warunkach jazdy.

  Czy BMW M550i to dobry samochód?

Jeśli twój samochód ma ten problem, trzeba będzie wyregulować siłownik wastegate, przebudować turbosprężarkę lub wymienić turbosprężarkę. Niektóre z powszechnych oznak grzechotania silnika to utrata mocy, grzechotanie przy rozruchu zimnego silnika, słabe osiągi silnika i grzechotanie przy zwalnianiu.

FAQ

Czy BMW Activehybrid 3 jest niezawodne?

Tak, BMW ActiveHybrid 3 jest znacznie niezawodnym samochodem. Jest to jedno z najbardziej niezawodnych BMW serii 3 na rynku. Niemniej jednak, samochód ten nie ma zbyt dobrych osiągów, a jego ocena bezpieczeństwa jest nieco niższa w porównaniu z innymi BMW serii 3.

Pomimo niezawodności, BMW ActiveHybrid 3 jest również drogie w utrzymaniu i naprawie.

Czym jest ActiveHybrid BMW?

ActiveHybrid to inteligentny hybrydowy układ napędowy, który łączy silnik spalinowy i elektryczny, aby poprawić wydajność i najwyższe wrażenia z jazdy BMW. Dodatkowo system ActiveHybrid poprawia osiągi i sprzyja dobremu zużyciu paliwa.

Jak działa BMW ActiveHybrid 3?

BMW ActiveHybrid 3 wykorzystuje 3,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy 6 z 8-biegową skrzynią automatyczną ZF oraz silnik elektryczny zasilany litowo-jonowo. Ich połączenie dostarcza maksymalnie 335 KM i 330 lb-ft momentu obrotowego. W efekcie samochód potrafi przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 5,1 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph.

Jak długo wytrzyma BMW ActiveHybrid 3?

BMW Active Hybrid 3 będzie służyć przez co najmniej 15 lat. Wynika to z faktu, że jest wyposażone w baterię litowo-jonową, która została zaprojektowana tak, aby wytrzymać 15 lat. Jednak po tym okresie pojemność baterii spadnie poniżej 70%, co może zmusić użytkownika do jej wymiany, jeśli zależy mu na doskonałych osiągach.

  BMW X6 VS Hellcat - który jest lepszy?

Poza tym, aby cały samochód wytrzymał ponad 15 lat, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Tak więc użytkownicy BMW ActiveHybrid 3 powinni stosować się do zalecanych przez BMW usług serwisowych.

Czy BMW ActiveHybrid ładuje się podczas jazdy?

Tak, BMW ActiveHybrid ładuje się podczas jazdy. Tak samo jest w przypadku większości pojazdów hybrydowych typu plug-in. Zresztą zarówno pojazdy hybrydowe, jak i elektryczne BMW ładują się podczas jazdy. BMW ActiveHybrid 3 wykorzystuje technologię hamowania regeneracyjnego, dzięki której pojazd odzyskuje część energii podczas hamowania i zwalniania.

Końcowe przemyślenia

BMW ActiveHybrid 3 to jeden z najlepszych modeli hybrydowych plug-in BMW na rynku. Ten samochód jest elegancki, paliwooszczędny, niezawodny i luksusowy. Ale zanim zainwestujesz w ten samochód, ważne jest, aby znać niektóre z powszechnych problemów, które napotkasz, jak omówiono powyżej. Niezależnie od tego, przy odpowiedniej opiece i konserwacji, BMW ActiveHybrid 3 sedan może trwać ponad 15 lat.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z