Najczęstsze problemy z BMW F31

BMW F31 Problemy

BMW F31 może być ładnym, wygodnym i niezawodnym samochodem turystycznym, ale na przestrzeni lat samochód ten był kilkakrotnie wycofywany z rynku z powodu licznych problemów, z jakimi samochody te się borykały. Ale jakie są najczęstsze problemy z BMW F31?

Najczęstsze problemy z BMW F31 to problemy z łańcuchem rozrządu, olejem, przegrzanie silnika, uszkodzona tylna wycieraczka, hałas z grzechotaniem, włączająca się kontrolka awarii, uszkodzona poduszka powietrzna i awaria pompy próżniowej hamulca. Należy pamiętać, że większość z tych problemów można naprawić, ale właściwa konserwacja może zapobiec wystąpieniu większości z nich.

Jakie są najczęstsze problemy związane z BMW F31?

Problemy z łańcuchem rozrządu

Na szczycie naszej listy znajduje się problem z łańcuchem rozrządu. Jest to od dłuższego czasu stały problem w samochodach BMW. Jednak większość najnowszych modeli BMW nie ma problemów z łańcuchem rozrządu. Problem ten jest powszechny w modelach BMW F31 z silnikiem N47.

Ponieważ koło zębate wału korbowego ma bardzo ostre zęby, może ono uszkodzić lub zerwać łańcuch rozrządu podczas ostrej jazdy samochodem, gdy łańcuch rozrządu przeskakuje w górę i w dół. Jeśli łańcuch rozrządu pęknie lub ulegnie uszkodzeniu, jedynym rozwiązaniem jest jego wymiana.

Przegrzewanie się silnika

Innym częstym problemem występującym w BMW F31 jest przegrzewanie się silnika. Zwykle jest to spowodowane wadliwą pompą wodną. Jednak wyciek płynu chłodzącego, zatkany wąż płynu chłodzącego lub wadliwy wentylator chłodnicy również mogą powodować przegrzewanie się silnika. Zabierz swoje BMW F41 328i do mechanika, aby zidentyfikować podstawowy problem i go rozwiązać.

Grzechoczący hałas i utrata mocy silnika

Grzechoczący hałas i utrata mocy mogą być mylone z innymi problemami. Jeśli jednak posiadasz BMW F31, koniecznie zwróć uwagę na zespół przekładni VANOS. Problem ten dotyczył BMW F31 zbudowanych w latach 2009-2011. W BMW zbudowanych w tym okresie występują cztery śruby montażowe, które mogą się poluzować lub pęknąć i spowodować hałas.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

Wyciek oleju

Wyciek oleju jest bardzo powszechny w modelach BMW. Główną przyczyną wycieku oleju w BMW F31 jest wadliwa uszczelka pokrywy zaworów. Po przejechaniu w BMW F31 kilku kilometrów uszczelka pokrywy zaworów zużyje się i zacznie wyciekać olej. Wystarczy wymienić zużytą uszczelkę pokrywy zaworów.

Awaria pompy podciśnienia hamulca

Awaria pompy podciśnienia hamulca jest spowodowana brakiem wibracji. W efekcie do układu wspomagania hamulców nie jest doprowadzana wystarczająca siła podciśnienia, co powoduje zmniejszenie skuteczności funkcji wspomagania hamulców. Problem ten występuje w modelach BMW F31 Touring wyprodukowanych przed 31 lipca 2013 r.

Zapala się kontrolka awarii

Problem ten występuje w modelach BMW F31 320i wyprodukowanych przed 2014 rokiem. Oprócz zaświecenia się kontrolki silnik może również przejść w tryb obniżonej mocy z komunikatem „Drivetrain Malfunction” wyświetlanym na desce rozdzielczej. Niemniej jednak główną przyczyną zapalenia się lampki kontrolnej silnika są usterki systemu VANOS.

Wadliwa poduszka powietrzna

Problem ten występował powszechnie w samochodach turystycznych BMW F31 wyprodukowanych w latach 2012-2017. Poduszki powietrzne były wadliwe i mogły spowodować wypadek. Poduszki powietrzne zawierały wafle z materiałem pędnym, które z czasem mogły wchłaniać wilgoć.
Dlatego w przypadku nadmiernego ciśnienia wewnętrznego, które mogło spowodować pęknięcie metalowej obudowy inflatora, te metalowe fragmenty mogły zostać wyrzucone w kierunku ludzi i były bardzo niebezpieczne.

Wadliwa wycieraczka tylna

Jest to kolejny częsty problem w BMW F31. Jeśli do obudowy silnika dostanie się woda, nastąpi jego przepalenie. W rezultacie tylna wycieraczka przestaje działać. Wymień obudowę silnika, aby przywrócić działanie tylnej wycieraczki.

  BMW F30 - wszystko, co musisz wiedzieć

Uszkodzony czujnik wału korbowego

Jeśli Twoje BMW F31 ma uszkodzony czujnik wału korbowego lub czujnik wałka rozrządu, zauważysz brak mocy lub przyspieszenia przy dużych prędkościach. Sprawdź wał korbowy i wałek rozrządu. Jeśli są uszkodzone, wymień je.

FAQ

Czy BMW F31 ma dużo problemów?

Mimo że BMW F31 touring ma kilka problemów, nie ma ich zbyt wiele. Poza tym, problemy występujące w BMW F31 różnią się w zależności od rocznika modelu, chociaż niektóre roczniki mają więcej problemów niż inne. Dowiedz się więc więcej o modelu F31, który chcesz kupić, zanim kupisz model z wieloma problemami.

Jaki jest wysoki przebieg BMW F31?

BMW F31 pochodzi z bardzo niezawodnej linii BMW. Jednak po przejechaniu ponad 150 000 mil pojawiają się poważniejsze problemy, z którymi trudno sobie poradzić. Dlatego, jeśli chcesz kupić używane BMW F31 wysokiej jakości, trzymaj się z dala od BMW F31, które ma ponad 150 tys. km przebiegu.

Czy BMW F31 jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW F31 jest drogie w utrzymaniu. Gdy samochód jest jeszcze na gwarancji, nie odczuwa się bólu związanego z jego utrzymaniem. Jednak po wygaśnięciu gwarancji koszty utrzymania BMW F31 stają się bardzo wysokie. Wynika to z faktu, że koszty serwisu i zakupu nowych części są bardzo wysokie w porównaniu z innymi markami samochodów.

Po przejechaniu ilu kilometrów BMW F31 zaczyna mieć problemy?

Większość modeli BMW zaczyna doświadczać drobnych problemów już po przejechaniu 60 000 mil. Jednak po przejechaniu 100 000 mil zaczynają się pojawiać poważne i kosztowne problemy. A gdy przebieg BMW przekroczy 150 000 mil, problemy stają się wyjątkowo poważne i kosztowne.

  Najlepszy olej silnikowy BMW

Jaki jest najczęstszy problem w BMW?

Najczęstszym problemem w BMW jest wyciek oleju. Mimo że problem ten nie występuje zbyt często w najnowszych modelach BMW, jest on powszechny w starych modelach. Główną przyczyną wycieków oleju w BMW jest zużyta uszczelka pokrywy zaworów. Ta część musi być wymieniana co 60 000 mil lub wcześniej, aby zapobiec wyciekom oleju.

Podsumowanie

Po przedstawieniu kilku typowych problemów, z którymi boryka się BMW F31, możesz się zrelaksować wiedząc, czego możesz się spodziewać po tym wyjątkowym, luksusowym i mocnym samochodzie turystycznym. Poza tym, większość z tych problemów można rozwiązać w serwisie BMW lub odwiedzając certyfikowanego technika lub mechanika BMW.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW F31 serii 3 Touring to miły samochód rodzinny, ponieważ jest przestronny i oferuje dużo miejsca na ładunek. Ma również doskonałe osiągi i wiele zaawansowanych funkcji. Przede wszystkim jest bardzo niezawodny, mimo że koszty jego utrzymania są nieco wyższe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z