Najczęstsze problemy z BMW i8

Najczęstsze problemy z BMW i8

BMW i8, wyposażone w najmniejszy silnik spalinowy, było raczej samochodem pokazowym niż sportowym. Co więcej, był to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód wyposażony w innowacyjne reflektory laserowe. Ale jak każdy samochód, BMW i8 miało też kilka problemów, z którymi musiało się uporać.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW i8? BMW i8 boryka się z takimi problemami, jak wycieki paliwa, wadliwy czujnik, problemy z poduszkami powietrznymi, przegrzewanie się silnika, duże drzwi i problemy z elektryką. Ogólnie rzecz biorąc, BMW i8 to dobry samochód, który emituje niewiele zanieczyszczeń, ponieważ jest to samochód hybrydowy typu plug-in.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW i8?

Wyciek paliwa

Jednym z najczęstszych problemów z BMW i8 jest wyciek paliwa. Problem ten wynika z tego, że śruba używana do połączenia przewodu masowego między zbiornikiem a podwoziem samochodu nie została zespawana w wymagany sposób podczas produkcji. Z tego powodu w zbiorniku paliwa może dojść do wycieku paliwa.

Przerażające jest to, że jeśli istnieje źródło zapłonu, wyciek paliwa może doprowadzić do pożaru. Należy pamiętać, że problem ten występuje częściej w modelach BMW i8 z roku 2014, wyprodukowanych między 16 maja 2014 r. a 16 września 2014 r. Poinformowano, że problem ten wystąpił w ponad 223 egzemplarzach BMW i8, a niektóre z nich zostały wycofane z rynku.

Duże drzwi

Motylkowe drzwi BMW i8 są eleganckie i stylowe, ale mogą też stanowić ogromny problem, zwłaszcza jeśli chodzi o parkowanie w publicznych parkach z minimalną przestrzenią do manewrowania. Większość właścicieli BMW i8 skarży się, że ma problemy z otwieraniem drzwi motylkowych, ponieważ wymagają one dużo miejsca.

  Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW?

Jeśli więc zamierzasz zaparkować BMW i8 na parkingu, możesz być zmuszony do zaparkowania na końcu kolejki, aby ułatwić sobie otwieranie drzwi.

Problemy z elektryką

Innym częstym problemem występującym w większości BMW i8 są problemy z elektryką. Należy pamiętać, że większość problemów elektrycznych, z którymi borykają się właściciele BMW i8, jest związana z wysokonapięciowym akumulatorem BMW i8. W przypadku wystąpienia takich problemów zapalają się lampki ostrzegawcze. Jednak nie wszystkie BMW i8 mają ten problem, ponieważ występuje on tylko w wybranych latach modelowych.

Problem z poduszką powietrzną

Ten problem jest powszechny w BMW i8, które uczestniczyły w wypadku. Jeśli samochód uczestniczył w wypadku, a kody nie zostały zresetowane, oznacza to, że problem dotyczy poduszek powietrznych. Należy pamiętać, że wyświetlane kody błędów powodują zablokowanie pasów bezpieczeństwa i awarię poduszek powietrznych. Aby rozwiązać ten problem, należy zresetować moduł poduszek powietrznych.

Wadliwy czujnik

Czujnik temperatury płynu chłodzącego silnik jest bardzo ważną częścią silnika. Jeśli jest uszkodzony, zużyty lub zepsuty, może być przyczyną kilku problemów. Niektóre z oznak uszkodzonego czujnika to ostrzeżenia o zapaleniu się kontrolki, słabe osiągi silnika i przegrzewanie się silnika.

Jeśli odkryjesz, że masz uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodzącego silnika, musisz go jak najszybciej wymienić, aby uniknąć dalszych problemów.

Przegrzewanie się silnika

Ważne jest, aby dbać o silnik, aby zapewnić dłuższą żywotność samochodu. Przegrzewanie się silnika to kolejny częsty problem, z którym użytkownicy BMW i8 powinni być gotowi się zmierzyć. Niektóre z przyczyn przegrzewania się silnika BMW i8 to wyciek płynu chłodniczego, uszkodzony termostat lub uszkodzona chłodnica.

  BMW F31 - wszystko, co musisz wiedzieć

Należy wymienić uszkodzone części, aby uniknąć dalszego uszkodzenia silnika. Gdy silnik przegrzewa się przez dłuższy czas, może umrzeć lub ulec awarii, co może wiązać się z kosztowną naprawą.

FAQ

Czy BMW i8 jest samochodem niezawodnym?

BMW jest znane z oferowania jednych z najmniej niezawodnych samochodów na rynku. Jednak BMW i8 jest dość niezawodne, ponieważ rejestruje kilka problemów. Mimo to posiadanie tego samochodu jest dość wymagające, ponieważ koszty napraw, konserwacji i części zamiennych są dość wysokie.

Jak długa jest żywotność baterii w BMW i8?

Mimo że BMW oferuje standardową trzyletnią gwarancję na samochód bez limitu kilometrów, obejmuje ona akumulator wysokonapięciowy na 8 lat lub 100 000 mil. Tak więc bateria BMW i8 będzie działać przez ponad 8 lat, ale po przejechaniu ponad 100 000 mil nie będzie już tak wydajna jak wcześniej.

Czy utrzymanie BMW i8 jest drogie?

BMW i8 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli BMW na rynku. Jednak jego naprawa i konserwacja jest kosztowna ze względu na drogie części i wysokie koszty serwisu. Ponadto niektóre części mogą być sprowadzane z Niemiec, co może zwiększać koszty. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najtańszych w utrzymaniu samochodów hybrydowych typu plug-in.

Średni koszt utrzymania BMW i8 wynosi około 979 USD. Może się to jednak różnić w zależności od modelu, rocznika, wieku i lokalizacji.

Ile kilometrów wytrzyma BMW i8?

BMW i8 może przejechać ponad 150 000 mil. Należy jednak pamiętać, że po przejechaniu 100 000 mil akumulator wysokonapięciowy traci moc. Dlatego między 100 000 a 150 000 mil może być konieczna wymiana akumulatora, aby móc korzystać z samochodu na prąd.

  Czy BMW 328i jest niezawodne?

Ile kosztuje wymiana akumulatora w BMW i8?

Koszt wymiany akumulatora wysokonapięciowego w hybrydowym BMW i8 plug-in wynosi od 2 677 do 3 020 USD. Oprócz kosztu początkowego, koszt wymiany wynosi od 1 320 do 1 665 USD. Wreszcie, części zamienne kosztują około 1 355 USD. Należy pamiętać, że koszt ten nie obejmuje podatków ani opłat. Będzie się też różnić w zależności od roku produkcji Twojego BMW i8.

Podsumowanie

Mimo że BMW i8 boryka się z wieloma problemami, większości z nich można zapobiec lub ograniczyć, dbając o swój samochód. Upewnij się, że przestrzegasz zalecanego przez producenta harmonogramu przeglądów. Co więcej, usuwaj problemy na czas, aby uniknąć ich nasilenia i kosztownych napraw.

Ogólnie rzecz biorąc, BMW i8 to ładny i luksusowy samochód z najwyższej klasy wyposażeniem. Jest także przyjazny dla środowiska, ponieważ nie emituje do atmosfery dużej ilości gazów, ponieważ jest samochodem hybrydowym typu plug-in.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z