Najczęstsze problemy z BMW iDrive

BMW iDrive to jedna z najbardziej wyjątkowych funkcji, jakie można znaleźć w BMW. Ta funkcja sprawia, że samochód jest przyjazny dla użytkownika, ponieważ umieszcza wszystkie funkcje kabiny w jednym centralnym miejscu. Ale ponieważ system iDrive wykorzystuje wiele części elektronicznych, wiele rzeczy może pójść nie tak. Jakie są więc najczęstsze problemy z systemem BMW iDrive?

Najczęstsze problemy z systemem BMW iDrive to awaria sterownika iDrive, awaria komputera iDriver, problemy z systemem nawigacji satelitarnej iDrive, przestarzałe oprogramowanie, całkowite wygaszenie ekranu i problemy z klimatyzacją. Dobra wiadomość jest taka, że większość z tych problemów jest łatwa do naprawienia przez profesjonalnego mechanika lub technika.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW iDrive?

Awaria kontrolera iDrive

Kontroler BMW iDrive jest centralnym elementem obsługi konsoli środkowej i jest wyposażony w touchpad na swojej powierzchni. Części te łatwo ulegają uszkodzeniu z powodu zanieczyszczeń lub płynów upuszczonych przez użytkowników w samochodzie. Częstą usterką kontrolera iDrive jest zacinające się lub nieobracające się pokrętło.

Czasami pokrętło może wybrać funkcję, do której nie zostało upoważnione. Jeśli tak jest, można otworzyć sterownik iDrive i usunąć gruz. Ale jeśli problem nie zostanie zdefiniowany, być może trzeba będzie zabrać samochód do profesjonalnego mechanika w celu naprawy.

awaria komputera iDrive

Innym częstym problemem, z którym spotykają się użytkownicy BMW iDriver, jest awaria komputera iDrive. Oznaki awarii komputera iDriver to ciągłe restartowanie jednostki nawigacyjnej, brak działania jednostki nawigacyjnej, świecenie się przycisków i kontrolek iDrive, działanie iDrive w niektóre dni, a w inne nie.

Inne częste oznaki złego lub wadliwego komputera iDrive to ekran LCD wydający przerywany dźwięk, jednostka nawigacyjna resetująca się kilka razy i wiele innych. W przeciwieństwie do kontrolera iDrive, który można spróbować naprawić, wadliwy lub zły komputer iDrive powinien być naprawiony przez profesjonalnego technika.
Problemy z systemem nawigacji satelitarnej ### iDrive
Użytkownicy BMW zgłaszali również problemy z systemem nawigacji satelitarnej iDrive. Niektóre z problemów, których doświadcza system nawigacji satelitarnej to problemy z wyświetlaniem, brak możliwości nawigacji, nie przyjmowanie lub wysuwanie płyt CD oraz nieprawidłowe obliczanie trasy.

  Najczęstsze problemy z BMW X3

Zanim zabierzesz swój samochód do mechanika, możesz spróbować naprawić system nawigacji satelitarnej iDrive za pomocą kilku sztuczek. Pierwszą sztuczką jest wyjęcie bezpiecznika na co najmniej 15 minut. Po drugie, możesz spróbować przytrzymać przycisk zasilania przez 20 sekund i pozwolić na ponowne uruchomienie iDrive.

Jeśli te sztuczki nie rozwiążą problemu, wezwij profesjonalnego mechanika, aby rzucił okiem i naprawił problem.

Nieaktualne oprogramowanie

To nie jest problem, ponieważ nadal można używać starego oprogramowania do obsługi samochodu. Jednak niektóre funkcje mogą nie działać dobrze i dlatego należy zaktualizować oprogramowanie swojego BMW. Posiadanie najnowszego oprogramowania zapewni Ci poprawę błędów, lepszą wydajność pojazdu, dodanie nowych funkcji i poprawę bezpieczeństwa Twojego samochodu.

Dlatego zawsze aktualizuj oprogramowanie, aby mieć płynne działanie i większe doświadczenie z systemem BMW iDrive.

Całkowite zaciemnienie ekranu

Jest to kolejny częsty problem z systemem BMW iDrive. Wielu użytkowników BMW w przeszłości skarżyło się na wygaszanie ekranu, utratę telefonu i nawigacji satelitarnej. Niemniej jednak, możesz spróbować naprawić to, pozwalając samochodowi spać przez 20 minut. Jeśli ponownie uruchomisz samochód i problem nie ustąpi, odwiedź mechanika.

Problemy z kontrolą klimatu

System BMW iDrive działa jako most w Twoim samochodzie. Dlatego wszystkie urządzenia Twojego BMW wysyłają sygnały o swojej pracy do jednego centrum iDrive. Jeśli więc jeden z układów ulegnie awarii, np. układ sterowania klimatem, może to wpłynąć na sposób działania również systemu iDrive.

  Najczęstsze problemy z BMW M760i

Aby system iDrive działał dobrze, wszystkie systemy, które wysyłają do niego sygnały, muszą działać dobrze, w tym system kontroli klimatu. Dlatego najpierw trzeba będzie naprawić system kontroli klimatu.

FAQ

Czym jest BMW iDrive?

Wprowadzony na rynek w 2001 roku system BMW iDrive to samochodowy system łączności i rozrywki, który służy do sterowania większością drugorzędnych systemów pojazdu. Gadżet ten posiada obrotowy kontroler, który obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Steruje on klimatem, systemem audio, systemem nawigacji i systemem komunikacji.

Czy mogę wymienić swój system BMW iDrive?

Tak, możesz wymienić swój stary system BMW iDrive na najnowszy system. Ale najpierw musisz się upewnić, że nabyłeś odpowiedni system iDrive dla swojego modelu BMW. Sprawdź, czy Twój system iDrive BMW ma układ 10-pinowy czy 4-pinowy. Twój nowy system iDrive powinien mieć system pinów pasujący do Twojego starego systemu iDrive.

Ile kosztuje naprawa systemu BMW iDrive?

Naprawa systemu BMW iDrive jest dość kosztowna. Podstawowy CIC iDrive z mapami, komendą głosową i wideo w komendzie głosowej wynosi od 2200 do 2500 dolarów. Jest to minus koszt robocizny mechanika lub technika, który naprawi system. Dlatego, jeśli chcesz bardziej zaawansowany system iDrive, koszt będzie wyższy.

Ile kosztuje aktualizacja oprogramowania BMW?

To zależy od tego, jak chcesz zaktualizować oprogramowanie. Jeśli poprzez BMW ConnectDrive, to usługa ta jest bezpłatna. Wręcz przeciwnie, aktualizacja oprogramowania iDrive przez BimmerTech zaczyna się od 250 dolarów. Aktualizacja oprogramowania BMW jest kluczowa, ponieważ zapewnia, że Twój samochód jest aktualny.

  BMW X6 - wszystko, co musisz wiedzieć

Posiadanie najnowszych aktualizacji oprogramowania zapewnia, że podstawowe funkcje, które mogą wymagać przeglądu kodu i poprawek błędów, mogą być wykonane bez problemu. Dodatkowo, dane i zawartość będą zawsze zgodne, ponieważ oprogramowanie jest aktualne.

Jaka jest najnowsza wersja BMW iDrive?

Najnowszą wersją systemu BMW iDrive jest iDrive 7. Ten system operacyjny zadebiutował latem 2018 roku, a pierwszym samochodem, który go posiada, był SUV G05 BMW X5. Wyposażony jest w aktualizacje, które posiadają najnowsze zdalne uaktualnienie oprogramowania (wersja 21-07), czyli zaktualizowaną aplikację BMW news z wiadomościami opartymi na podcastach oraz włączenie stacji Pandora firmy SiriusXM.

Dolna linia

System BMW iDrive ułatwił życie użytkownikom BMW, ponieważ mogą oni kontrolować większość drugorzędnych funkcji pojazdu, nie rozpraszając się zbytnio od drogi. Jednak jak większość części samochodowych, system BMW iDrive również się psuje i wymaga odpowiedniej konserwacji, aby działał dłużej.

Głównym problemem systemu BMW iDrive jest przestarzałe oprogramowanie. Jeśli więc chcesz uniknąć większości problemów z BMW iDrive, upewnij się, że masz najnowsze oprogramowanie BMW. Podsumowując, iDrive jest istotną funkcją, która poprawiła doświadczenie użytkownika.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z