Najczęstsze problemy z BMW X3

BMW X3 Problemy

BMW jest znane z tworzenia samochodów, które zapewniają doskonałe wrażenia z jazdy. BMW X3 nie jest wyjątkiem, ale ma też kilka problemów, o których użytkownicy powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z BMW X3?

BMW X3 ma kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy lub użytkownicy powinni wiedzieć. Należy pamiętać, że większość z tych problemów różni się w zależności od roku modelowego, podczas gdy inne są jednakowe dla wszystkich modeli. Niektóre z tych problemów to wyciek oleju, przegrzewanie się silnika, zgaśnięcie silnika, grzechotanie szyberdachu i wiele innych.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X3?

Wyciek oleju

Wyciek oleju jest częstym problemem występującym w prawie wszystkich modelach BMW. Zwykle jest to spowodowane zużytą uszczelką pokrywy zaworów lub pęknięciami w pokrywie zaworów. Po dłuższej jeździe samochodem X3 uszczelka pokrywy zaworów może się zużyć i zacząć wyciekać olej. Należy udać się do mechanika w celu wymiany uszczelki pokrywy zaworów.

Przegrzewający się silnik

Innym częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy BMW X3, jest przegrzewanie się silnika. Silnik przegrzewa się, ponieważ występuje wyciek płynu chłodzącego. Jeśli układ chłodzenia jest uszkodzony lub nie działa, nie będzie chłodził silnika tak, jak trzeba, co prowadzi do jego przegrzania. Sprawdzić, czy nie ma wycieku płynu chłodzącego lub uszkodzonego termostatu.

Grzechotanie i nieszczelność szyberdachu

Problem z grzechotaniem i nieszczelnością szyberdachu występuje tylko w BMW E83 X3 pierwszej generacji. Dzieje się tak, że gdy kierowca otwiera lub zamyka szyberdach, różne elementy wykończeniowe grzechoczą i stukają o siebie, powodując hałas. Niemniej jednak problem ten można łatwo rozwiązać.

  BMW X5 - wszystko, co musisz wiedzieć

Grzechotanie szyb i uszkodzone regulatory

W BMW X3 często występuje również grzechotanie szyb i uszkodzenie regulatorów. Występuje to zazwyczaj w przypadku awarii regulatora szyby. Należy pamiętać, że okno może się nie zamykać lub nie otwierać, co może być uciążliwe. Naprawa jest łatwa, ale może być kosztowna ze względu na koszty części i usługi naprawczej.

Uszkodzenie prowadnicy łańcucha rozrządu

Mimo że BMW jest samochodem luksusowym, składa się z wielu plastikowych części, a jedną z nich jest prowadnica łańcucha rozrządu. Ponieważ ta część jest wykonana z taniego plastiku, jej żywotność nie jest zbyt długa. Dlatego pęknięcie plastikowej prowadnicy łańcucha rozrządu w BMW X3 wpływa na rozrząd silnika. Jedyne, co należy zrobić, to wymienić prowadnicę i skorygować rozrząd.

Ciężki układ kierowniczy

Ten problem jest powszechny w modelach BMW X3 wyposażonych w zmienny sportowy układ kierowniczy. Osoby posiadające tę funkcję mogą zauważyć, że układ kierowniczy stał się ciężki i trudny do opanowania. Jest to znak, że zmienny sportowy układ kierowniczy uległ awarii. Jedynym rozwiązaniem jest jego wymiana na nowy.

Utrata siły hamowania

Pompa podciśnienia hamulców w BMW X3 wymaga dużo smarowania. Jeśli więc nie będziesz smarować jej regularnie lub zgodnie z zaleceniami, zacznie tracić moc. Będzie to kosztować więcej pieniędzy, ponieważ trzeba będzie wymienić uszkodzoną pompę próżniową.

Samochód ściąga na bok

Niektórzy użytkownicy BMW X3 zgłaszali, że ich samochód ściąga na jedną stronę. Jest to zwykle spowodowane nieprawidłowym ustawieniem rozstawu kół. Aby rozwiązać ten problem, należy zabrać samochód do centrum serwisowego BMW i wyregulować rozstaw kół.

  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

Zgaśnięcie silnika

W BMW X3 wyprodukowanych między sierpniem 2016 a styczniem 2018 występują problemy z zgaśnięciem silnika. Silnik się zacina, ponieważ w zbiorniku paliwa występuje problem, który powoduje ograniczony dopływ paliwa do silnika samochodu, co powoduje jego zgaśnięcie. Zabierz swój samochód do serwisu BMW i zleć kontrolę układu paliwowego.

Problemy z turbo

Jeśli zauważysz, że Twój samochód wydaje chrzęszczący dźwięk lub z układu wydechowego wydobywa się dym, gdy kapie na niego olej, oznacza to, że turbosprężarka jest uszkodzona. Dzieje się tak, gdy uszczelka turbiny ulegnie uszkodzeniu. Jest to również częsty problem w BMW X3. Popraw problem, wymieniając przepaloną uszczelkę turbo.

FAQ

Co to jest wysoki przebieg dla BMW X3?

Najlepszym sposobem na ocenę jakości używanego samochodu przed zapłaceniem za niego jest sprawdzenie, ile kilometrów ma on przejechanych. BMW X3 może być niezawodnym samochodem, ale jeśli jego właściciel był nieostrożny lub miał złe nawyki jazdy, samochód będzie miał wiele problemów. Niezależnie od tego, przebieg 100 000 mil jest uważany za wysoki dla BMW X3, ponieważ większość problemów zaczyna się właśnie od tego momentu.

Który rok modelowy BMW X3 jest najbardziej niezawodny?

Wiele agencji oceniających niezawodność twierdzi, że BMW X3 z 2017 roku jest najbardziej niezawodne. Na przykład organizacja Consumer Reports przyznała BMW X3 ocenę 4 gwiazdek na 5 możliwych. Jest to znak, że jest to niezawodny samochód z mniejszą liczbą problemów. Niemniej jednak istnieje kilka kwestii, na które właściciel powinien zwrócić uwagę.

Czy BMW X3 jest drogie w utrzymaniu?

Tak, utrzymanie BMW X3 jest drogie. Średnio na utrzymanie samochodu trzeba przeznaczyć ponad 900 USD rocznie. Poza tym, BMW X3 ma wiele problemów, które zwiększają koszty napraw i konserwacji. A ponieważ części BMW są bardzo drogie, ogólny koszt utrzymania również wzrośnie.

  Niezawodność BMW VS Corvette - co jest lepsze?

Który samochód ma więcej problemów – BMW X3 czy X5?

BMW X5 może być większym, bardziej luksusowym, wygodniejszym i bardziej zaawansowanym samochodem niż BMW X3, ale X3 jest nadal bardziej niezawodne niż jego większe rodzeństwo. O ile BMW X3 jest najbardziej niezawodnym SUV-em BMW, o tyle BMW X5 jest najmniej niezawodnym SUV-em BMW w całej linii. Rejestruje również więcej problemów niż X3.

Jakiego roku modelowego BMW X3 powinienem unikać?

BMW X3 może być wyjątkowym kompaktowym SUV-em, ale jeśli istnieje rok modelowy, którego powinieneś unikać, jest to BMW X3 z 2013 roku. Według NHTSA na ten samochód złożono ponad 300 skarg, co jest liczbą niebotycznie wysoką. Ponadto, większość problemów, z którymi boryka się ten model, jest bardzo kosztowna w utrzymaniu.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi boryka się BMW X3 2013, jest awaria prowadnicy łańcucha rozrządu. Niemniej jednak, model ten ma również kilka problemów, o których warto się dowiedzieć.

Wnioski

Teraz, gdy znasz już niektóre z typowych problemów, z którymi borykają się użytkownicy BMW X3, łatwiej jest wiedzieć, czego się spodziewać i jak dbać o tego kompaktowego SUV-a. Niektóre z problemów, z jakimi borykają się użytkownicy BMW X3, to wyciek oleju, zgaśnięcie silnika, przegrzanie silnika, problemy z turbo, utrata mocy hamulców i wiele innych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z