Najczęstsze problemy z BMW X5

BMW X5 to jeden z najlepszych luksusowych SUV-ów na rynku. Jest przestronny, luksusowy, bezpieczny w prowadzeniu, łatwy w obsłudze i wyposażony w wysoce zaawansowaną technologię. Jednak jest to również jeden z najmniej niezawodnych samochodów BMW na rynku. Ale jakie są najczęstsze problemy, z którymi boryka się BMW X5?

Niektóre z typowych problemów, z jakimi powinni się spotkać użytkownicy BMW X5 to przegrzewanie się silnika, niewypał silnika, hałas, problemy ze skrzynią biegów, zgaśnięcie silnika, zużycie klamek drzwi, skrzypiąca klapa bagażnika, utrata mocy hamulców i nieograniczony szum wiatru.

Zanim więc zainwestujesz w BMW X5, koniecznie poznaj kilka problemów, z którymi możesz się spotkać po drodze.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X5?

Przegrzewanie się silnika

Częstym problemem BMW jest przegrzewanie się silnika. BMW X5 nie jest wyjątkiem, ponieważ również doświadcza tego problemu, niezależnie od roku modelowego. Przegrzanie silnika jest zazwyczaj spowodowane awarią pompy wodnej, która może aktywować drugi wentylator, który pracuje nawet wtedy, gdy nie jest potrzebny.

Silnik zatrzymuje się podczas jazdy

Jest to jeden z największych problemów BMW X5. Jest on jednak bardziej powszechny w BMW X5 z 2011 roku. Twój samochód może się zaciąć podczas jazdy na drodze, co jest bardzo bolesne i obrzydliwe. Poza tym, większość silników, które się zacinają, trudno jest uruchomić. Może się więc okazać, że trzeba będzie wezwać firmę holowniczą, aby podrzucić samochód do serwisu BMW w celu naprawy.

Niewypały silnika

Niewypały silnika są również częste w BMW X5. Łatwiej jest stwierdzić, że silnik nie ma zapłonu, ponieważ można zauważyć, że silnik pracuje na biegu jałowym lub wydaje stukający dźwięk. Zazwyczaj jest to spowodowane uszkodzeniem części w siłowniku wlotu powietrza. Wystarczy wymienić tę część, aby Państwa samochód pracował bez zarzutu.

Problemy z przekładnią

Problemy ze skrzynią biegów mogą występować w różnych modelach BMW X5. Na przykład w BMW X5 z 2011 roku zazwyczaj dochodzi do awarii czujnika mechatronicznego. Jeśli tak się stanie, skrzynia biegów samochodu nie będzie działać tak, jak trzeba. Z drugiej strony, BMW X5 z 2006 roku doświadcza poślizgu pomiędzy biegami bez żadnego ostrzeżenia.

Wreszcie, BMW X5 z 2012 roku może wpadać w wibracje, gdy jego skrzynia biegów stanie się przestarzała. Wszystkie te problemy są związane z układem przeniesienia napędu. Poza tym, naprawa układu przeniesienia napędu jest dość kosztowna. Konieczne będzie również użycie specjalistycznych narzędzi i doświadczonego technika BMW.

Zużycie klamek drzwi

Innym częstym problemem, z którym boryka się większość modeli BMW X5, jest zużycie klamek drzwi. Nie jest to tylko problem BMW X5, ale również innych modeli BMW. Po pewnym czasie klamki się zacinają. Mogą wydawać się sprawne, ale drzwi nie chcą się otworzyć. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wymienić cały system blokady drzwi.

  Dlaczego nie warto kupować BMW

Utrata siły hamowania

Po przejechaniu kilku kilometrów mogą Państwo zauważyć utratę siły hamowania. Twój samochód może zacząć długo hamować. Mimo, że problem ten jest powszechny w modelach BMW X5, występuje on częściej w BMW X5. Dlatego, jeśli tracisz siłę hamowania, powinieneś sprawdzić klocki hamulcowe, zaciski hamulcowe i tarcze hamulcowe. Następnie należy wymienić zużyte części.

Odgłosy stukania

Podczas jazdy BMW X5 możesz usłyszeć odgłos stukania dochodzący z przodu samochodu. Ponadto podczas jazdy można odczuwać ruchy kierownicy. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest szybsze zużywanie się tulei przednich wahaczy w BMW X5. Dlatego należy wymienić tuleje przednich wahaczy na nowe.

Skrzypiąca klapa tylna

Skrzypiąca tylna klapa to kolejny problem, z którym powinni się spotkać właściciele BMW X5. Kiedy słyszysz ten dźwięk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kamera cofania również nie działa. Jest to zazwyczaj spowodowane wadliwym zatrzaskiem tylnej klapy.

Problem ten jest łatwy do rozwiązania, ponieważ wystarczy wymienić zatrzask klapy tylnej na nowy.

Nieograniczony szum wiatru

W przypadku awarii uszczelek otworów drzwiowych słychać nadmierny szum wiatru, który przedostaje się przez drzwi do wnętrza kabiny. Należy pamiętać, że hałas ten jest bardziej odczuwalny podczas jazdy z dużą prędkością. Trzeba będzie to naprawić, wymieniając zużyte uszczelki przysłony.

FAQ

Którego modelu BMW X5 powinienem unikać?

Zaskakująco, większość modeli BMW X5 ma problemy. Niemniej jednak najgorsze modele BMW X5, których należy unikać, to te wyprodukowane w 2013 i 2017 roku. Są to najgorsze modele BMW X5. Poza tym, modele 2014, 2015 i 2016 BMW X5 również nie są daleko.

Co to jest wysoki przebieg dla BMW X5?

Ponieważ BMW X5 ma najwięcej problemów wśród modeli BMW, samochód ten nie wytrzymuje zbyt długo. Niemniej jednak, jeśli jest odpowiednio konserwowany, BMW X5 może przejechać ponad 100 000 mil. Tak więc, jeśli chcesz kupić używane BMW X5, staraj się jak najwięcej, aby trzymać się z dala od jednego z więcej niż 100k mil.

Czy BMW X5 jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW X5 jest drogie w utrzymaniu. Oprócz tego, że części zamienne BMW są drogie, BMW X5 częściej się psuje, przez co koszty napraw i konserwacji są wysokie. Co więcej, centra serwisowe BMW lub certyfikowani technicy BMW pobierają duże opłaty.

Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW X5?

Najbardziej niezawodnym modelem BMW X5 jest BMW X5 z 2005 roku. Zaraz za nim plasuje się BMW X5 z 2000 roku, które jest pierwszą generacją. Samochody te zgłaszają mniej problemów niż inne modele BMW. Ponadto mają one mocne silniki i są solidnie zbudowane.

Który rocznik X5 jest najlepszy?

Ponieważ model BMW X5 z 2016 roku zapewnia wiele luksusów, cieszy się dobrą opinią wśród konsumentów. Model ten miał tylko jedno wycofanie i jest niezwykle niezawodny. Rok 2016 to popularny model, z bardzo małą liczbą skarg.

  Czy hybrydowe BMW jest tego warte?

Lata z największą liczbą problemów?

  1. 2005 BMW X5
  2. 2008 BMW X5
  3. 2009 BMW X5
  4. 2012 BMW X5
  5. 2013 BMW X5
  6. 2014 BMW X5

Jakie są problemy z BMW X5 z 2005 roku?

Według Repairpal niektóre z najczęstszych problemów w roku 2005 to: wyciek oleju z silnika, wyciek płynu chłodzącego z pompy wodnej, utrata płynu chłodzącego i nie otwierające się lub nie zamykające się okna. Od czasu do czasu możesz usłyszeć o problemie z pojazdem, który jest tak powszechny w jednym roku, że sprawia, że decydujesz się unikać tego roku. BMW X5 jest właśnie takim rokiem.

Jakie są problemy z BMW X5 z 2008 roku?

Głównym problemem jest woda przedostająca się do wnętrza SUV-a. Raport stwierdza, że woda zalała elektrykę i nie została wystarczająco odprowadzona z rur spustowych. Naprawa tego problemu będzie kosztować około 10 000 dolarów. Znaleźliśmy, że ten problem został spowodowany przez jeden raport z Car Complaints. Możecie to zrobić tak daleko, jak chcecie.

Jakie są problemy z BMW X5 z 2009 roku?

Istnieje kilka problemów z tym pojazdem, takich jak wycieki oleju lub topniejące światła hamulcowe.
Według różnych forów motoryzacyjnych, chociaż ma tylko dwie skargi od Car Complaints na temat wycieków oleju, są one dość powszechne. Jeden z użytkowników zgłosił dwa wycieki oleju. Dealer twierdził, że problem wynikał z wadliwych pokryw rozrządu i wsporników alternatora. Zażądał 5 000 dolarów.
Topniejące światła tylne to kolejny problem związany z rokiem X5. Może to spowodować pojawienie się lampek ostrzegawczych na desce rozdzielczej, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jakie są problemy z BMW X5 z 2012 roku?

Jeden z właścicieli zgłosił, że pojazd wibruje podczas skrętów. Jest to najprawdopodobniej problem z przekładnią. Według właściciela X5 BMW chciało wymienić skrzynię transferową i zażądało 4 000 dolarów po pokryciu 20% kosztów przez dealera.
W modelu X5 z 2012 roku występują problemy ze światłami hamowania, podobnie jak w modelu z 2009 roku. Uszkodzenie zespołu tylnych świateł hamulcowych przez wodę może prowadzić do korozji styków diod LED.

Jakie problemy występują w BMW X5 z roku 2013?

Consumer Reports przyznaje BMW X5 z 2013 roku słabą ocenę niezawodności 1 na 5. To sprawia, że jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych BMW X5 w tym roku. BMW X5 2013 ma zbyt wiele problemów, które są w kolorze czerwonym.
Wielu właścicieli zgłaszało problemy z układem paliwowym w swoim BMW X5 z 2013 roku. Jeden z właścicieli twierdził, że pompa paliwowa uległa awarii, a w układzie paliwowym pozostały cząstki stałe. Inni zgłaszali, że pompa paliwowa uległa awarii i musiała zostać wymieniona z powodu zgaśnięcia lub utraty mocy.
Ten rok X5 jest doskonałym przykładem wycieku oleju. Wielu użytkowników twierdzi, że ich SUV jest albo zbyt oleisty, wycieka wszędzie, albo jedno i drugie.

  Które BMW ma silnik V6?

Jakie są problemy z 2014 BMW X5?

W drugim roku 2014 BMW X5 nie radzi sobie dużo lepiej. Consumer Reports przyznał modelowi 2014 BMW X5 kolejną ocenę 1/5 niezawodności.
Consumer Reports ma listę właścicieli, którzy skarżyli się na integralność nadwozia 2014 X5. Jeden z użytkowników skarżył się na wycieki wody z dachu, który odprowadza wodę na podłogę po stronie kierowcy. Wiele osób skarżyło się również na irytujące grzechotki i piski w pojeździe, co ich zdaniem jest nie do przyjęcia dla luksusowego modelu.
Consumer Reports przyznał również ocenę 1 na 5 układowi paliwowemu, zawieszeniu, silnikowi, mniejszym, większym i elektrycznemu.

Czy BMW X5 35i jest niezawodne?

Modele N55 35i i X5 są najbardziej niezawodne. Silnik N55 jest nadal niezawodnym silnikiem, z wyjątkiem kilku wycieków oleju i problemów z układem chłodzenia. Silnik N20 BMW nie jest pozbawiony wad. Jest to jednak mocny silnik.

2017 bmw x5 xdrive35d niezawodność

Consumer Reports również ocenił 2017 X5 5/5 za niezawodność. Nie ma doniesień o piszczeniu hamulców czy niesprawnym układzie klimatycznym dla 2017 BMW X5. BMW X5 z 2017 roku można kupić jako używane.

Dlaczego świeci się kontrolka check engine?

Kontrolka Check Engine może być spowodowana przez uszkodzony czujnik tlenu, wadliwą uszczelkę głowicy, nieprawidłowo działający układ wtrysku paliwa, zanieczyszczony czujnik przepływu powietrza, wadliwe części kontroli emisji i uszkodzone świece zapłonowe.

Czy BMW X5 ma problemy ze skrzynią biegów?

Właściciele zgłaszają problemy z mechanizmem zmiany biegów, gdy prowadzą swoje X5 na długich dystansach lub podczas długich dojazdów do pracy. Właściciele skarżą się, gdy samochód nie przełącza się na wyższe biegi. Zdarza się to najczęściej, gdy X5 osiąga prędkość 50 mph.

Co oznacza awaria skrzyni biegów w BMW X5?

Najczęstszym problemem, który powoduje awarię skrzyni biegów BMW jest niski poziom płynu przekładniowego. Pojazd może początkowo jeździć dobrze, ale następnie przejść w tryb awaryjny. Wadliwy korpus zaworu – To częsty problem.

Bottom line

BMW X5 jest najmniej niezawodnym modelem BMW na rynku. Ten samochód może być doskonałym SUV-em dla off-roaderów, ale ma też mnóstwo problemów. Niektóre z problemów, których należy się spodziewać podczas posiadania X5 to przegrzewanie się silnika, niewypał silnika, problemy ze skrzynią biegów, zgaśnięcie silnika, zużycie klamek drzwi, skrzypienie tylnej klapy, utrata mocy hamulców i wiele innych.

Podsumowując, BMW X5 to wspaniały i bardzo praktyczny samochód. Do tego jest luksusowy, bezpieczny i przyjemny w prowadzeniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z