Najczęstsze problemy z BMW X6

BMW X6 to średniej wielkości luksusowy crossover SUV z najwyższej klasy wnętrzem i pięknym wyglądem zewnętrznym, który wyróżnia go na tle konkurencji. Co więcej, osiągi BMW X6 są na bardzo wysokim poziomie i jest ono łatwe w obsłudze. Ale jakie są niektóre z najczęstszych problemów z BMW X6?

Jak każdy inny samochód, również BMW X6 doświadcza kilku problemów, do których należą problemy z silnikiem, przegrzewający się silnik, poluzowany spojler tylnej klapy, utrata mocy hamulców, problemy z elektrycznym hamulcem ręcznym i wadliwa elektronika.

Należy jednak pamiętać, że problemy te różnią się w zależności od rocznika i modelu BMW X6. Tak więc przed zakupem używanego lub nowego BMW X6, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać przed inwestycją w niego. Poza tym większość problemów może być rozwiązana przez certyfikowanego mechanika BMW lub w centrum serwisowym BMW.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW X6?

Problemy z silnikiem

Różne modele BMW X6 doświadczają różnych problemów z silnikiem. Jednym z najczęstszych problemów z silnikiem BMW X6 jest nieuruchamianie silnika. Jest to powszechne w modelach BMW X6 wyprodukowanych między lipcem 2020 a listopadem 2020. Możesz włączyć zapłon, ale samochód nie chce się uruchomić.

Główną przyczyną tego jest to, że kable akumulatora na 48V rozrusznik generator nie zostały prawidłowo naprawione podczas produkcji. Naprawienie tego problemu jest proste, ponieważ można wyregulować połączenie śrubowe na generatorze rozrusznika. Jeśli jednak nie jest to możliwe, można oddać samochód do serwisu BMW, który pomoże rozwiązać problem.

Luźny spojler tylnej klapy

Innym częstym problemem w BMW X6 jest luźny spojler klapy tylnej. Spoiler klapy tylnej może się chwiać lub nadmiernie drgać podczas jazdy. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowo przyklejonego spojlera tylnego. Spojler klapy tylnej zazwyczaj luzuje się w górnej części klapy tylnej oraz w miejscu, gdzie styka się z tylną częścią dachu.

  Najgorsze BMW do kupienia używane

Problemy z elektrycznym hamulcem ręcznym

Spora liczba modeli BMW X6 może mieć problemy ze zwolnieniem hamulca ręcznego. Jest to zazwyczaj spowodowane awarią siłownika hamulca ręcznego, co jest spowodowane błędem w oprogramowaniu. W przeciwieństwie do innych problemów na tej liście, ten może być łatwo naprawiony poprzez aktualizację oprogramowania.

Przegrzewający się silnik

Jak wspomniano wcześniej, BMW X6 doświadcza kilku problemów z silnikiem. Jednym z głównych problemów silnika, że ten samochód doświadczenie jest przegrzanie silnika. Problem ten jest powszechny w modelach BMW X6 wyprodukowanych między marcem 2014 a majem 2017 roku. Kiedy silnik się przegrzewa, włącza się kontrolka check engine i może wystąpić wyciek z rury wydechowej.

Problem ten jest zwykle spowodowany przez wadliwą chłodnicę EGR. W związku z tym, aby rozwiązać problem, należy wymienić uszkodzoną chłodnicę EGR.

Zużycie klamek drzwi

Chociaż problem ten jest powszechny w SUV-ach BMW X5, niektóre BMW X6 również mają ten sam problem. Zewnętrzna klamka drzwi po stronie kierowcy i pasażera podnosi się jak zwykle, ale drzwi nie otwierają się. Aby usunąć ten problem, właściciel będzie musiał wymienić cały system otwierania i zamykania drzwi.

Utrata siły hamowania

Jeśli jeździsz modelem BMW X6 wyprodukowanym między lutym 2020 a październikiem 2020, jest to problem, którego możesz doświadczyć. Możesz próbować hamować samochodem, ale zwolnienie pojazdu do całkowitego zatrzymania trwa zbyt długo. Jest to oznaka, że zintegrowany zespół hydrauliczny układu hamulcowego jest uszkodzony.

  BMW 328i VS 335i - co jest lepsze?

Wadliwa elektronika

Jest to częsty problem we wszystkich BMW. Jeśli więc w Twoim X6 pojawią się takie problemy, nie powinno to być zaskoczeniem. Dzieje się tak dlatego, że większość starych modeli BMW miała kiepską konstrukcję drenażu, która powodowała uszkodzenia w systemie okablowania, co prowadziło do wadliwej elektroniki.

FAQ

Czy warto kupić BMW X6?

Tak, BMW X6 jest warte zakupu. BMW X6 jest nie tylko dobrze skonstruowane i sportowe, ale ma również bardzo wysokie osiągi. Samochód ten jest również praktyczny, ponieważ posiada przestronne wnętrze, w którym może zmieścić się nawet pięć osób. Dodatkowo posiada dużą przestrzeń ładunkową i jest oszczędny w zużyciu paliwa w porównaniu do swoich konkurentów.

Jeśli jednak szukasz tańszego SUV-a, który jest bardziej praktyczny, szukaj dalej. BMW X5 ma podobne cechy, ale jest tańsze i bardziej praktyczne niż X6. Jest też bardziej przestronne z większą przestrzenią ładunkową.

Którego modelu BMW X6 powinienem unikać?

Powinieneś unikać BMW X6 z 2011 roku. Mimo że BMW X6 jest nieco powyżej średniej, jeśli chodzi o niezawodność, BMW X6 z 2011 roku jest najmniej niezawodnym modelem. Wynika to z faktu, że wiele osób skarżyło się na przegrzewanie się silnika i uporczywą kontrolkę systemu monitorowania ciśnienia w oponach.

Dlatego, jeśli nie chcesz mieć kłopotów, unikaj tego roku modelowego tak bardzo, jak to możliwe. Również modele BMW X6 z lat 2010 i 2018 mają kilka problemów. Stąd też plasują się one pomiędzy najlepszymi i najgorszymi modelami BMW X6.

  BMW M5 niezawodność

Czy BMW X6 jest drogie w utrzymaniu?

Tak, BMW X6 jest kosztowne w utrzymaniu. Dzieje się tak dlatego, że psuje się o wiele częściej niż większość SUV-ów klasy średniej. Poza tym, części zamienne i usługi BMW są kosztowne, zwiększając ogólny koszt posiadania. A ponieważ jest to SUV, zużywa również więcej paliwa, co zwiększa całkowity koszt posiadania.

Czym jest wysoki przebieg dla BMW X6?

BMW X6, które przejechało ponad 100 000 mil, jest uznawane za samochód z wysokim przebiegiem. Różni się to od samochodów BMW, które mogą mieć ponad 200,000 mil, aby być uznane za mające wysoki przebieg. Tak więc, jeśli kupujesz używane BMW X6, szukaj takiego z przebiegiem 100 000 mil lub mniejszym, aby uniknąć kosztownych napraw.

Wniosek

Przed zainwestowaniem w BMW X6, warto poznać wady i zalety samochodu. W tym artykule przyjrzeliśmy się niektórym problemom, których właściciele BMW X6 powinni się spodziewać, a są to: luźny spojler tylnej klapy, problemy z silnikiem, przegrzewający się silnik, wadliwa elektronika, utrata mocy hamulców oraz zużycie klamek drzwi.

BMW X6 może wydawać się mieć wiele problemów, ale różnią się one w zależności od modelu i roku produkcji. Dowiedz się więc, jakie problemy są powszechne w modelu BMW, który zamierzasz kupić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z