Najczęstsze problemy z Citroën C4 Cactus

Najczęstsze problemy z Citroën C4 Cactus

Citroën C4 Cactus to subkompaktowy crossover/SUV zaprojektowany i zbudowany przez francuskiego producenta samochodów w latach 2014-2022. C4 Cactus jest przeznaczony jako młodzieńczy, fajny, autentyczny samochód rodzinny, który może wykonywać zarówno jazdę miejską, jak i długodystansowe podróże. C4 Cactus jest powszechnie uważany za SUV, jednak dzieli wiele swoich podwalin z mniejszymi modelami Citroëna.

Jeśli chodzi o niezawodność, C4 Cactus wydaje się być ogólnie w porządku, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać bardziej szczegółowo. Na początek, samochód DPF (filtr cząstek stałych) jest znany z tego, że wcześnie zawodzi, co może być prawdziwym kłopotem. Niektóre problemy związane z wyposażeniem są również powszechne w C4 Cactus, zwłaszcza z zewnętrznymi panelami nadwozia.

Automatyczna skrzynia biegów cierpi z powodu problemów z siłownikiem, a także czasami jest niezdecydowana, powolna i niestabilna. Problemy elektryczne mogą powodować drobne niedogodności we wnętrzu, ale mogą również spowodować pożar, jeśli problem dotyczy rozrusznika samochodu. Wreszcie, musimy również wspomnieć, że niektóre modele C4 Cactus cierpią z powodu wycieków paliwa, które mogą być naprawdę niebezpieczne, jak również.

Podsumowując, C4 jest lepszy niż niektóre z jego poprzedników, ale to nie sprawia, że wszystko jest tak niezawodne. Wiele z tych problemów może być katastrofalnych, co oznacza, że musisz poświęcić dużo uwagi, jeśli jesteś zainteresowany kupnem jednego używanego.

Citroën C4 Cactus – problemy z filtrem DPF

Filtr DPF (Diesel particulate filter) ma za zadanie przekształcić toksyczne gazy z oleju napędowego w mniej szkodliwe substancje przed wypuszczeniem ich przez układ wydechowy samochodu. Jeśli ten system działa zgodnie z przeznaczeniem, samochód będzie bardziej przyjazny dla środowiska, co wydaje się być niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, zwłaszcza w przypadku samochodów napędzanych silnikiem Diesla.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Picasso

Jednak modele Citroën C4 Cactus wyprodukowane między styczniem a majem 2018 roku mogą pakować uszkodzony DPF, który nie jest tak wydajny. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem C4 Cactus, upewnij się, że sprawdzisz to, ponieważ prawdopodobnie będzie wymagał wymiany DPF, która kosztuje sporo pieniędzy.

Citroën C4 Cactus – problemy z wyposażeniem

Citroën C4 Cactus cierpi również na wiele różnych problemów związanych z wyposażeniem, takich jak te związane z listwą zderzaka samochodu, która jest znana z odpadania. Problem ten jest spowodowany przez nieprawidłowo sklejony element, który może łatwo się odkleić. Aby to naprawić, trzeba będzie zabrać samochód do dealera, gdzie mogą ponownie przykleić go z lepszym klejem.

Inne C4 Cactus equipment related-issues obejmują również problemy z zatrzaskiem maski. Wydaje się, że wszystkie wczesne modele 2014-2015 są dotknięte tym problemem. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, ponieważ ryzykujesz zmianę otwarcia bagażnika podczas jazdy z większą prędkością.

Citroën C4 Cactus – Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Wygląda na to, że niektóre 2016 C4 Cactus cierpią na dość poważne problemy z siłownikiem automatycznej skrzyni biegów, który może wpływać na to, jak dobrze samochód przechodzi przez biegi. Jeśli ten problem nie zostanie rozwiązany w odpowiednim czasie, może to spowodować poważne uszkodzenie skrzyni biegów. W takim przypadku konieczna będzie wymiana siłownika, a w niektórych przypadkach nawet całej skrzyni biegów.

Inne problemy związane ze skrzynią biegów to m.in. niestabilna zmiana biegów, chwiejna zmiana biegów, a czasem nawet ślizganie się biegów. Wydaje się, że wiele modeli Citroëna cierpi z powodu tych problemów, jednak wiele osób uważa to za normalne, mimo że tak nie jest.

  Czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Citroën C4 Cactus – problemy z elektryką

Citroën C4 Cactus cierpi również na wiele różnych problemów elektrycznych, które mogą mieć wpływ na wiele różnych systemów w samochodzie. Najpoważniejszy problem elektryczny C4 Cactus jest związany z rozrusznikiem. W rzadkich okolicznościach przekaźnik elektryczny może się przegrzać do tego stopnia, że może nawet wywołać pożar. Modele C4 Cactus z roku 2016 wydają się być najbardziej dotknięte tym problemem.

Inne problemy elektryczne obejmują problemy z niektórymi systemami samochodowymi, takimi jak łączność telefoniczna i problemy związane z infotainment. Niektórzy właściciele skarżyli się również na problemy z elektrycznymi szybami i elektrycznymi zamkami.

Citroën C4 Cactus – problemy z wyciekiem paliwa

Wygląda na to, że wiele modeli Citroën C4 Cactus wyprodukowanych w latach 2016-2017 cierpi na wycieki paliwa, które rzeczywiście mogą być katastrofalne. Problem wynika ze zużytego węża paliwowego, który ma tendencję do pogarszania się z powodu przebywania w pobliżu gorących elementów silnika. Teoretycznie może to doprowadzić do powstania płomieni, ale wygląda na to, że problemy takie jak te nie zdarzały się tak często lub wcale.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Citroëna C4 Cactus?

Jeśli interesuje Cię subkompaktowy SUV/crossover przeznaczony głównie do użytku rodzinnego, Citroën C4 Cactus może być dobrym wyborem. Samochód ten został zaprojektowany w dość przystępnej cenie, co oznacza, że większość rodzin powinna móc sobie na niego pozwolić. Jest to samochód, który wykonuje wszystkie obowiązki rodzinne naprawdę dobrze i często jest na równi lub nawet lepiej niż większość jego konkurentów.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Z drugiej strony, C4 Cactus nie jest naprawdę dobrze wyglądającym samochodem, jak wiele modeli Citroëna. Dodane plastikowe panele na samochodzie są zupełnie niepotrzebne i sprawiają, że samochód wygląda zbyt mocno jak zabawka. Jeśli jednak podoba Ci się design, powinieneś rozważyć cały samochód.

Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód rodzinny?

Citroën C4 Cactus jest jednym z najpopularniejszych samochodów rodzinnych Citroëna, co oznacza, że naprawdę jest dobrym samochodem rodzinnym. Oferuje dużo miejsca do siedzenia we wnętrzu, nie ograniczając przy tym ogólnej dostępnej przestrzeni bagażnika. Samochód posiada wiele przyjaznych dla rodziny funkcji, które sprawiają, że samochód jest łatwy do życia.

Oprócz dobrego wyposażenia, C4 Cactus jest również naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Posiada on również wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, które sprawiają, że jest on na równi z nawet niektórymi droższymi samochodami.

Jak długo może wytrzymać Citroën C4 Cactus?

To zależy od tego, jak dobrze go utrzymasz. Jeśli robisz wszystko, co trzeba we właściwym czasie, nie ma powodu, by sądzić, że C4 Cactus będzie miał się gorzej niż inne samochody. W związku z tym, 100 000 do 200 000 mil to bardzo realistyczny szacunek.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z