Najczęstsze problemy z Citroën C5 Aircross

Najczęstsze problemy z Citroën C5 Aircross

Citroën C5 Aircross to kompaktowy crossover SUV produkowany przez Citroëna od 2016/2017 roku i produkowany do dziś. C5 Aircross jest globalnym modelem Citroëna, co oznacza, że można go kupić w wielu krajach, ale nie jest dostępny w Ameryce Północnej.

C5 Aircross otrzymał obfite odświeżenie w 2022 roku dzięki mnóstwu nowych części do przodu samochodu oprócz mnóstwa nowych funkcji wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli chodzi o niezawodność, C5 Aircross wydaje się lepszy od wielu samochodów, które pojawiły się przed nim, ale nadal nie jest to samochód całkowicie niezawodny. Niektóre rankingi plasują C5 Aircross na czołowych miejscach, podczas gdy inne umieszczają go na ostatnich.

Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z C5 Aircross są związane z różnymi systemami elektrycznymi, wyciekami paliwa, DPF (filtr cząstek stałych), nadmierną emisją spalin oraz niektórymi systemami związanymi z wyposażeniem i panelami nadwozia. W sumie te problemy nie są wielkim problemem na wczesnym etapie, co oznacza, że masz dużo czasu na ich rozwiązanie.

Jeśli nie będziesz działać szybko, istnieje duża szansa, że możesz napotkać poważniejsze problemy w dół linii. Podsumowując, C5 Aircross to przyzwoity samochód, ale musi być konserwowany, aby osiągnąć swój pełny potencjał.

Citroën C5 Aircross – problemy elektryczne

Najczęstsze problemy Citroëna C5 Aircross są związane z układami elektrycznymi samochodu. ECU wydaje się powodować szorstki i niespójny bieg jałowy, ale to może być łatwo rozwiązane z prostego przeprogramowania ECU, który powinien rozwiązać problem. Inne elektryczne gremliny obejmują problemy z łącznością telefoniczną i pewne błędy systemu infotainment.

  Czy Citroën C3 Aircross to dobry samochód?

Problemy z szyberdachem może być stresujące, a więc może różne problemy z samochodu systemów oświetlenia. Elektryczne szyby są znane z awarii w niektórych modelach, a wewnętrzne przyciski i przełączniki nie zawsze są tak czułe, jak byśmy chcieli.

Citroën C5 Aircross – wycieki paliwa

Niektóre dziwne problemy z okablowaniem i oprogramowaniem są znane z tego, że powodują wycieki paliwa w C5 Aircross, co nigdy nie jest dobrą rzeczą. Citroën nawet wycofał garść modeli C5 Aircross z powodu tego problemu, niektórzy twierdzą, że wycofana liczba jednostek jest między 5.000 – 10.000, co oznacza, że z pewnością jest to poważny problem.

Aby to naprawić, należy sprawdzić okablowanie i oprogramowanie samochodu, a także zlokalizować sam wyciek. Musisz uszczelnić wyciek i przeprogramować/przestawić okablowanie i oprogramowanie wiarygodne, aby ten problem nigdy się nie powtórzył. Ryzyko pożaru jest zawsze obecne, gdy twój samochód cierpi z powodu wycieków paliwa.

Citroën C5 Aircross – problemy z DPF

Citroën C5 Aircross jest również znany z problemów z filtrem DPF (diesel particulate filter) występujących w modelach z silnikiem Diesla. Najprostszym sposobem na wykrycie problemów z filtrem DPF jest sprawdzenie nadmiernego dymu wydobywającego się z wydechu, utraty mocy i zwiększonego zużycia paliwa do punktu, w którym po prostu nie można go zauważyć.

Naprawa uszkodzonego filtra DPF zazwyczaj oznacza jego oczyszczenie i przywrócenie mu dawnej świetności, ale czasami trzeba będzie go całkowicie wymienić, co jest naprawdę kosztowne. Citroën wydał również wycofanie z powodu problemów z DPF na początku linii życia C5 Aircross, ponieważ wydaje się, że trzeba wymienić DPF kilka razy, zanim samochód w końcu się poddaje.

  Czy Citroën C3 Picasso to dobry samochód?

Citroën C5 Aircross – Excessive emissions

Wydaje się, że Citroën miał pewne problemy z oprogramowaniem komputerowym zaangażowanym w pomiar emisji tlenku azotu przez samochód, co oznacza, że istnieją pewne modele Citroën C5 Aircross tam, że emitują znacznie więcej tlenku azotu niż limit prawny.

Samochody zbudowane między 2020 a 2021 rokiem wydają się być tymi, które mają te problemy, co oznacza, że powinieneś skontaktować się z dealerem i zapytać, czy Twój samochód należy do tej grupy. Jeśli tak, powinieneś zażądać darmowej naprawy od Citroëna, ponieważ jest to ich własna wina.

Citroën C5 Aircross – problemy z wyposażeniem

Aby zakończyć listę znanych problemów z Citroënem C5 Aircross, musimy również wziąć pod uwagę wszystkie problemy, z którymi boryka się wiele modeli Citroëna, jeśli chodzi o wyposażenie, wykończenie i różne części nadwozia. Niektórzy właściciele skarżyli się na zbyt szybkie zużywanie się wielu paneli wewnątrz samochodu, podczas gdy inni skarżyli się nawet na wnikanie wody.
Niektóre panele nadwozia nie układają się prawidłowo w niektórych modelach, a niektórzy właściciele zgłaszali problemy z szyberdachem i pokrywą bagażnika. W sumie te problemy są dość rzadkie, ale jest wiele problemów związanych z wyposażeniem, które mają tendencję do występowania, więc dlatego musieliśmy o nich tutaj wspomnieć.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Citroëna C5 Aircross?

Jeśli chcesz mieć samochód rodzinny typu crossover/SUV, który nie rozbija banku, ale jest wystarczająco nowy i dostaje wszystko, czego oczekujesz od ładnego samochodu rodzinnego, to C5 Aircross jest z pewnością godny rozważenia. Z drugiej strony, jeśli te samochody nie są dla ciebie, to na pewno nie spodoba ci się C5 Aircross, ponieważ nie robi nic szczególnie interesującego.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

Jest to Citroën stworzony do celów rodzinnych i nie rwie żadnych piór, jeśli chodzi o luksus, styl lub pożądanie. Jednak niektórzy ludzie lubią to i jeśli jesteś tym jednym, to z pewnością powinieneś skrócić listę Citroëna C5 Aircross.

Czy Citroën C5 Aircross jest bezpiecznym samochodem?

Citroën C5 Aircross jest rzeczywiście naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ uzyskuje 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa zderzeniowego dzięki przemyślanej konstrukcji i wielu funkcjom bezpieczeństwa oprogramowania. Należy jednak pamiętać, że wiele z tych funkcji jest dostępnych tylko w ramach dodatkowego wyposażenia.

Tak czy inaczej, sam samochód jest dobrze chroniony, ponieważ Citroën wie, że większość ludzi będzie używać C5 Aircross do celów rodzinnych.

Jak przestronny jest Citroën C5 Aircross?

Citroën C5 Aircross to naprawdę przestronny samochód, co oznacza, że bez problemu zmieści się w nim nawet 4/5 dorosłych osób z wystarczającą ilością miejsca w bagażniku. Przestrzeń bagażnika w Aircrossie jest szczególnie imponująca po złożeniu tylnych siedzeń, ponieważ wtedy oferuje więcej miejsca niż niektóre większe SUV-y. Podsumowując, jest to naprawdę praktyczny samochód z więcej niż wystarczającą ilością miejsca dla większości ludzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z