Najczęstsze problemy z Citroën C5 X

Najczęstsze problemy z Citroën C5 X

Citroen C5 X to powrót Citroena do segmentu D z samochodem, który próbuje rywalizować z dużo droższymi samochodami, jeśli chodzi o komfort i łatwość obsługi. Citroen nie zaprojektował C5 X jako samochodu sportowego, co nie jest koniecznie dobrą rzeczą, jeśli lubisz samochody dające radość z jazdy, ale jeśli lubisz wygodne samochody, C5 X jest samochodem dla Ciebie.

W kwestii niezawodności nie możemy w tej chwili nic powiedzieć, ponieważ C5 X dopiero zaczyna schodzić z linii produkcyjnej. Dziennikarze motoryzacyjni mieli wystarczająco dużo czasu z C5 X i chętnie wskazywali na pewne problemy, które niekoniecznie są związane z niezawodnością.

Do problemów tych należy zaliczyć fakt, że hybrydowy układ napędowy samochodu nie jest tak dobrze skalibrowany jak niektóre inne hybrydy oraz to, że samochód ma tendencję do toczenia się na zakrętach. Innym potencjalnym problemem jest fakt, że C5 X nie będzie oferowany w ogóle w wersji z silnikiem wysokoprężnym, co z pewnością jest rozczarowaniem dla tych, którzy preferują samochody z silnikiem wysokoprężnym.

Musimy również wspomnieć, że C5 X nie jest wyposażony w napęd AWD, a szkoda, ponieważ samochód przypomina nieco samochody terenowe, takie jak Subaru Outback. Tak czy inaczej, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, zanim pojawią się wszystkie istotne oceny niezawodności, ponieważ samochód jest jeszcze zdecydowanie zbyt świeży, aby to się stało.

Citroen C5 X – problemy z kalibracją hybrydowego układu napędowego

Po pierwsze, nie jest to koniecznie problem z dwóch różnych powodów. Po pierwsze, kalibracje te można bardzo łatwo zmienić poprzez aktualizację oprogramowania, więc jeśli Citroen uzna, że kalibracja hybrydowego układu napędowego może być lepsza, to prawdopodobnie w pewnym momencie to zrobi. Niemniej jednak, musimy zwrócić uwagę, że wielu dziennikarzy motoryzacyjnych powiedział, że kalibracja nie jest tak gładka jak rywalizujących samochodów.

  Czy Citroën C5 Aircross to dobry samochód?

Innym powodem, dla którego nie jest to problem sam w sobie jest to, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy chcemy gwałtownie przyspieszyć. Po oczyszczeniu tego wszystkiego, możemy teraz powiedzieć, że wielu dziennikarzy skarżyło się na to, jak silnik elektryczny współdziała z silnikiem benzynowym podczas szybkich przyspieszeń.

Ten system hybrydowy został zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu paliwa, co oznacza, że silnik elektryczny i silnik spalinowy uzupełniają się wzajemnie, aby zawsze oferować Ci jak najbardziej wydajne doświadczenie. Jednakże, gdy zmniejszysz moc, sposób, w jaki silnik spalinowy włącza się do pracy, może być często niespokojny i niewyszukany dla niektórych.

Citroen C5 X – Body roll w zakrętach

We wstępie tego artykułu powiedzieliśmy, że C5 X nie jest zaprojektowany jako samochód sportowy. Nie oznacza to tylko, że auto nie jest szybkie w linii prostej. Warto wspomnieć, że ogromna liczba producentów samochodów ma tendencję do projektowania samochodów, które próbują robić więcej rzeczy na raz. W związku z tym, niektórzy z nich chcą, aby ich samochody były sportowe i wygodne, podczas gdy inni stawiają na pierwszym miejscu inne rzeczy.

Citroen postanowił porzucić etos samochodów sportowych i skupić się wyłącznie na komforcie i łatwości obsługi, co oznacza, że samochód naprawdę dobrze radzi sobie z nierównościami drogi. Agresywne wyboje nie przeszkadzają, a samochód pokonuje je z gracją i spokojem.

Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że gdy w trakcie pokonywania zakrętów zmniejszymy moc, samochód będzie się dość mocno obracał, co może spowodować podsterowność. To również nie jest problem, jeśli lubisz samochody zorientowane na komfort, jeśli lubisz samochody sportowe, prawdopodobnie nie pokochasz tego.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Picasso

Citroen C5 X – Brak diesla C5 X i brak AWD C5 X

Musimy również wspomnieć o tym, że C5 X nie jest oferowany jako samochód z silnikiem wysokoprężnym ani z napędem AWD. Samochody z silnikiem Diesla są obecnie nieco znienawidzone ze względu na to, że nie są zbyt dobre dla środowiska, a wiele marek (w tym Citroen) chce całkowicie pozbyć się samochodów z silnikiem Diesla. Dlatego też C5 X nie występuje w wersji z silnikiem wysokoprężnym.

Olej napędowy ma większą gęstość mocy, dlatego większość samochodów z silnikiem wysokoprężnym ma wyższy moment obrotowy i jest również preferowanym wyborem dla tych, którzy spędzają większość czasu na autostradzie, przynajmniej w Europie. Na domiar złego C5 X nie jest wyposażony w system AWD, a szkoda, bo podniesiona wysokość jazdy i wzmocnione zawieszenie mogłyby być mile widzianym dodatkiem podczas zimy.

Sekcja FAQ

Czy Citroen C5 X to kombi czy crossover?

Citroen C5 X wydaje się być samochodem, który czerpie inspirację z wielu różnych typów samochodów. Na początek, samochód robi jak kombi, gdy patrzysz na niego z boku. Jednak gdy spojrzymy na linię dachu, zobaczymy wyraźną krzywiznę, która sprawia, że C5 X przypomina również kombi.

Jednak C5 X ma również podwyższoną pozycję za kierownicą i podwyższony prześwit, co również nadaje mu utylitarny wygląd, ale bardziej po stronie crossovera. C5 X jest wyjątkowy, ponieważ nie ma wielu samochodów, które wyglądają w ten sposób. Audi A6 Allroad i Subaru Outback wydają się być nieco podobne.

  Najczęstsze problemy z Citroënem DS4

Czy Citroen C5 X jest samochodem luksusowym?

Citroen C5 X nie jest w pełni luksusowym samochodem, ponieważ nie ma ceny, która może rywalizować z A6 Allroad, prawdziwym luksusowym samochodem z tego segmentu. Jednak C5 X nie jest również standardowym samochodem ekonomicznym, ponieważ posiada wiele luksusowych elementów, które znacznie podnoszą poziom doświadczenia.

Kiedy Citroen C5 X pojawił się na rynku?

Citroen C5 X jest w sprzedaży już od kilku miesięcy, a na niektórych rynkach (np. w Australii i Nowej Zelandii), C5 X pojawi się prawdopodobnie pod koniec roku. Dlatego powinniśmy poczekać jeszcze kilka miesięcy, aż będziemy mogli dokładnie i prawidłowo ocenić niezawodność C5 X, ponieważ prawidłowa ocena niezawodności wymaga czasu, czasem nawet lat.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z