Najczęstsze problemy z Citroën C6

Najczęstsze problemy z Citroën C6

Citroen C6 to pełnowymiarowy sedan wykonawczy, który był produkowany w latach 2005-2012. Citroen stworzył C6, aby spróbować konkurować z już uznanymi luksusowymi sedanami wykonawczymi, głównie niemieckimi. Można śmiało powiedzieć, że C6 to naprawdę dobry samochód, ale nie jest na tym samym poziomie co Audi A6, BMW serii 5 czy Mercedes klasy E.

Jeśli chodzi o niezawodność, C6 nie wypada najlepiej, ponieważ większość rankingów niezawodności i ankiet przyznała mu co najwyżej przyzwoitą ocenę. Oznacza to, że większość klientów C6 zgłaszało wiele problemów z C6, do tego stopnia, że samochód ten jest obecnie znany jako jeden z najmniej niezawodnych modeli Citroena, jakie kiedykolwiek wyszły.

Najczęstsze problemy Citroena C6 związane są z różnymi problemami z wyposażeniem, problemami z silnikiem, problemami z zawieszeniem, problemami ze skrzynią biegów i problemami elektrycznymi. Niektóre z nich są naprawdę poważne i ich naprawa może kosztować więcej niż to, co samochód jest dziś wart. Dlatego też C6 uległo ogromnej deprecjacji, ponieważ niewiele osób jest na tyle odważnych, aby je kupić.

Jednak C6 to tak naprawdę naprawdę ciekawa puszka pod tymi wszystkimi problemami, ponieważ wygląda ciekawie w środku i na zewnątrz, a także jest naprawdę wygodnym samochodem. W sumie można by kupić taki używany, ale trzeba zrobić przynajmniej przegląd przed zakupem.

Citroen C6 – problemy związane z wyposażeniem

Najczęstsze problemy z wyposażeniem Citroena C6 związane są z wnikaniem wody do kabiny i przestrzeni bagażnika samochodu. Wielu właścicieli informowało, że pokrywa bagażnika w C6 jest źle ustawiona fabrycznie, co prowadzi do przeciekania wody do przestrzeni bagażnika. Szyberdach również był podatny na przeciekanie, zwłaszcza jeśli nie wyczyściłeś wszystkich odpływów w odpowiednim czasie.

  Czy Citroën C4 Aircross to dobry samochód?

To wszystko może prowadzić do problemów z korozją, których naprawa jest niezwykle trudna i czasochłonna. Pokrywa bagażnika nie jest jedynym miejscem, gdzie C6 ma tendencję do gromadzenia się rdzy, ale także wokół tylnych okien. Jeśli nie zajmiesz się tym odpowiednio wcześnie, korozja będzie się rozprzestrzeniać i w końcu przejdzie na całkowitą emeryturę samochodu.

Citroen C6 – problemy z silnikiem

Citroen C6 doświadcza dość dużo stosunkowo poważnych problemów związanych z silnikiem. Najczęstszy problem związany z silnikiem jest związany z EGR, który ma tendencję do zawodzenia kilka razy w ciągu życia C6. Jeśli zauważysz, że Twoja C6 pracuje nierówno lub odczuwasz znaczny brak mocy, istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyną jest zawór EGR.

Wypalone świece żarowe mogą sprawić, że silnik będzie bardzo głośny, a tym samym zrujnować ogólne luksusowe wrażenia, jakie oferuje C6. Wreszcie, musimy również powiedzieć o turbosprężarkach, które również są podatne na awarie. Jeśli już się zepsują, to ich naprawa również nie należy do najtańszych.

Citroen C6 – Problemy z zawieszeniem

Citroen C6 nie jest szczególnie lekkim samochodem, co oznacza, że zawieszenie C6 często nie jest w stanie odpowiednio podtrzymać samochodu. Jeśli przejeżdżasz przez wyboje lub poważniejsze nierówności na drodze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje drążki stabilizujące i przeciwwywrotne mogą się poddać w dowolnym momencie.

Jeśli słyszysz odgłosy dudnienia, jest to prawdopodobna przyczyna. Naprawa tych problemów nie jest zbyt trudna, ale również ma tendencję do kosztowania przyzwoitej sumy pieniędzy, co dodatkowo czyni C6 mniej pożądanym samochodem z drugiej ręki. Sprężyny i amortyzatory mogą również czasami ulec uszkodzeniu, ale te problemy nie są tak powszechne.

  Czy Citroën C4 Picasso to dobry samochód?

Citroen C6 – Problemy ze skrzynią biegów

Automatyczna skrzynia biegów znajdująca się w Citroenie C6 jest stosunkowo gładka i przyjemna, ale również cierpi z powodu różnych problemów. Przede wszystkim, zmiana biegów z 2 na 3 może być naprawdę szorstkim doświadczeniem, o czym donosiło wielu właścicieli. Problemy te wynikają z zanieczyszczonego płynu przekładniowego lub problemów z konwerterem momentu obrotowego.

Właściciele zgłaszali również, że samochód czasami nie chce włączyć biegu wstecznego, co może być naprawdę irytującym zjawiskiem w zależności od tego, gdzie i jak zaparkowałeś samochód.

Citroen C6 – Problemy elektryczne

Citroen C6 jest również podatny na całą masę problemów elektrycznych, z których niektóre są gorsze od innych. Na początek, wiele akcesoriów samochodowych związanych z systemem infotainment i klimatyzacją jest znanych z tego, że zawodzą naprawdę często. Reflektory samochodu są podatne na kondensację i ewentualną awarię. Elektryczne okna mają tendencję do awarii, podobnie jak elektryczne zamki.

Dział FAQ

Czy powinienem kupić Citroena C6?

Citroen C6 jest naprawdę trudnym samochodem do polecenia ze względu na jego różne problemy z niezawodnością, które mogą łatwo wycofać samochód całkowicie. Inne powody, dla których C6 jest złym samochodem, są związane z tym, jak drogi jest ten samochód w eksploatacji, zwłaszcza jak na Citroena. Te koszty eksploatacji są uważane za logiczne dla wielu uznanych marek luksusowych, ale Citroen nie jest jednym z nich.

Z drugiej strony, C6 jest jednym z najciekawszych samochodów, jakie Citroen kiedykolwiek stworzył i posiada wiele funkcji za nieduże pieniądze. W związku z tym, jeśli wiesz jak kupić i jak dbać o samochód, C6 może być dobrym zakupem.

  Czy Citroën C4 Cactus to dobry samochód?

Czy Citroen C6 jest samochodem luksusowym?

Citroen C6 jest i nie jest jednocześnie samochodem luksusowym. Powodem, dla którego nie do końca wierzę, że jest to samochód luksusowy jest to, że nie należy do luksusowej marki oraz dlatego, że nie jest tak dopieszczony jak jego konkurenci, którzy są w biznesie tworzenia luksusowych samochodów od dziesięcioleci.

Z drugiej strony, C6 jest wyposażony w wiele luksusowych funkcji, które z pewnością podnoszą wrażenia z jazdy na luksusowy poziom.

Dlaczego Citroen przestał produkować C6?

Powodem, dla którego Citroen zaprzestał produkcji C6 jest fakt, że sprzedaż nigdy nie była na tyle dobra, aby kontynuować produkcję C6. Wysokie ceny zakupu, ale nie luksusowa odznaka to znany przepis na katastrofę. Nawet jeśli C6 jest uważany przez wielu za naprawdę fajny i dobrze wyglądający samochód, niewtajemniczeni ludzie widzą po prostu samochód z plakietką Citroena.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z