Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Picasso

Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Picasso

Citroën C4 Picasso to pięciodrzwiowy samochód rodzinny MPV, który podkreśla przestrzeń, komfort i łatwość użytkowania. Był w produkcji w latach 2006-2018, kiedy został zastąpiony przez C4 Space Tourer. Citroën C4 Picasso jest nadal naprawdę popularnym samochodem w Europie, ponieważ oferuje wiele nowoczesnych funkcji przyjaznych rodzinie, które sprawiają, że czujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Jeśli chodzi o niezawodność, C4 Picasso jest wszędzie, ponieważ niektóre modele mają tendencję do bycia lepszymi niż inne. Tak czy inaczej, możemy powiedzieć, że jeśli chcesz cieszyć się jednym, musisz utrzymać go w dobrym stanie, ponieważ problemy na tych może dodać się w czasie, co może łatwo spowodować garść bardziej poważnych problemów.

Najczęstsze problemy Citroën C4 Picasso są związane z hamulcami, sprzętem, elektryką, wyciekami i skrzynią biegów. Niektóre z tych problemów są gorsze niż inne, takie jak wycieki paliwa i problemy z hamulcami. Jeśli nie zostaną one naprawione odpowiednio wcześnie, mogą sprawić, że samochód będzie granicznie niezdatny do jazdy i wyjątkowo niebezpieczny.

W sumie nie ma powodu, dla którego nie powinieneś rozważyć jednego z nich jako używanego transportera rodzinnego, ponieważ istnieje wiele wspaniałych funkcji, z których możesz skorzystać. Jeśli tak, upewnij się, aby zrobić inspekcję przed zakupem, ponieważ nie chcesz ryzykować problemów, które nie są nawet świadomi istnienia.

Citroën C4 Picasso – problemy z hamulcami

Citroën jest jedną z tych marek, które często cierpią z powodu podobnych problemów bez względu na model lub rok modelowy. Wiele modeli Citroëna cierpiało, cierpi i prawdopodobnie będzie cierpieć z powodu problemów z hamulcami, z których niektóre nawet skłoniły Citroëna do całkowitego wycofania modelu C4 Picasso. Najgorszy potencjalny problem związany jest z tylnym zaciskiem hamulcowym, który może puścić po zaciągnięciu hamulca postojowego i sprawić, że samochód zacznie się toczyć.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Może się to skończyć katastrofalnie, jeśli samochód z oczywistych względów znajduje się na pochyłości lub spadku. Wielu właścicieli zgłaszało również, że C4 Picasso po kilku latach użytkowania ma tendencję do problemów z ciśnieniem w układzie hamulcowym, co utrudnia zatrzymanie samochodu w logicznej odległości.

Citroën C4 Picasso – problemy z wyposażeniem

Citroën C4 Picasso nie jest samochodem luksusowym, ale otrzymuje zaskakująco dużo elementów wyposażenia z wyższej półki, które rzeczywiście ułatwiają życie. Świetnym przykładem jest duży szyberdach, który powinien ułatwiać życie, ale wydaje się, że może je również znacznie utrudnić, ponieważ szklany panel jest znany z odrywania się z powodu niewłaściwego formowania.
Pasy bezpieczeństwa są również bolący punkt dla wielu modeli Citroën i C4 Picasso nie jest inaczej. Niektórzy skarżą się, że pasy bezpieczeństwa zużywają się trochę za szybko, podczas gdy inni zgłosili problemy z klamrą pasa, która nie chce się zablokować z mechanizmem fotela bezpieczeństwa.

Citroën C4 Picasso – problemy z elektryką

Wspomnieliśmy już, że C4 Picasso cierpi na wiele różnych problemów, które są obecne w wielu innych modelach Citroëna. Kwestie elektryczne są również mniej więcej takie same, ponieważ wszystkie modele Citroëna z tej epoki cierpią na problemy elektryczne, zwłaszcza po kilku latach użytkowania. Najczęstsze problemy elektryczne są związane z wycieraczkami, systemem oświetlenia i akumulatorem.

Silnik rozrusznika jest również znanym problemem dla C4 Picasso, ponieważ często nie udaje się uruchomić samochodu. Większość źródeł podaje, że ten problem wynika z problemu z wiązką przewodów. W sumie istnieje wiele innych potencjalnych problemów elektrycznych, ale te są najczęstsze.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C4 Aircross

Citroën C4 Picasso – wycieki

Jednym z najgorszych problemów z Citroënem C4 Picasso są te związane z wyciekami paliwa. Jest raczej oczywiste, że wycieki paliwa mogą spowodować garść niepożądanych problemów, z których najgorszym jest wybuch samochodu w płomieniach. Problemy te dotyczą głównie modeli C4 Picasso z silnikiem Diesla, zwłaszcza tych zbudowanych między lipcem a październikiem 2010 roku.

Znane jest, że czepiec paliwowy może się rozłączyć i spowodować ogromny wyciek paliwa. W związku z tym, jeśli twój samochód został zbudowany w tej epoce, zwróć baczną uwagę na czepiec.

Citroën C4 Picasso – problemy ze skrzynią biegów

C4 Picasso jest wyposażony w dość kontrowersyjną automatyczną skrzynię biegów EGS, która z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu, nawet jeśli działa bez zarzutu. Wielu właścicieli zgłaszało, że skrzynia biegów jest powolna, szarpana, twarda i niezdecydowana.

Wielu właścicieli zgłaszało również problemy ze sprzęgłem, które może wymagać wymiany jeszcze przed osiągnięciem przez samochód znacznej ilości kilometrów.

Sekcja FAQ

Czy Citroën C4 Picasso to dobry zakup?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dość dużego samochodu rodzinnego, który będzie wykonywał swoją pracę bez zamieszania, a jednocześnie będzie naprawdę nienachalny i pod radarem, to C4 Picasso jest idealnym samochodem dla Ciebie. Ponieważ oferuje tak dużo miejsca i dlatego, że kosztuje tak mało, jak to robi, C4 Picasso jest naprawdę popularnym samochodem rodzinnym na rynku wtórnym.

Z drugiej strony, jeśli nie lubisz MPV, nie będziesz lubić C4 Picasso albo. Jest to samochód, który nie robi nic specjalnego, po prostu idzie o swojej działalności, jak gdyby nic. Nie jest przyjemny w prowadzeniu, nie jest przyjemny w patrzeniu i nie jest luksusowy w żaden sposób.

  Czy Citroën C4 Aircross to dobry samochód?

Jak długo może trwać Citroën C4 Picasso?

Naprawdę trudno jest ocenić, jak długo jakikolwiek samochód może trwać, ale możemy bezpiecznie powiedzieć, że C4 Picasso powinien trwać co najmniej 100.000 do 200.000 mil bez konieczności poważnego remontu, jeśli utrzymasz go w dobrym stanie. Ten samochód wymaga stałej konserwacji, ale plusem tego jest to, że samochód będzie Ci służył najdłużej, a jednocześnie nie będzie wcale drogi.

Dlaczego Citroën zaprzestał produkcji modelu C4 Picasso?

Citroën C4 Picasso doszedł do końca swojej linii życia, więc Citroën tak naprawdę nie zaprzestał jego produkcji, ponieważ samochód trochę się rozkręcił. Citroën zastąpił C4 Picasso modelem C4 Space Tourer, który jest w zasadzie tym samym samochodem, ale z całą masą aktualizacji w celu jego modernizacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z