Najczęstsze problemy z ekranem wyświetlacza BMW

BMW tworzy jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na rynku. Jego ekran jest jednym z najlepszych i posiada wiele przydatnych funkcji. Jednakże, jeśli na wyświetlaczu pojawią się problemy, może to być bardzo frustrujące dla użytkownika. Mając to na uwadze, jakie są niektóre z powszechnych problemów z ekranem wyświetlacza BMW?

Typowe problemy z ekranem wyświetlacza BMW to uszkodzenie ekranu, odłączony kabel zasilający, przepalony bezpiecznik, błąd oprogramowania, uszkodzenie wiązki przewodów oraz usterki systemu nawigacji satelitarnej BMW iDrive Multi-Function Display.

Dobra wiadomość jest taka, że większość problemów z ekranem wyświetlacza BMW jest łatwa do naprawienia i nie występuje często. Dodatkowo większość z tych problemów jest powszechna w starych samochodach BMW, w porównaniu z nowymi samochodami.

Jakie są częste problemy z ekranem wyświetlacza w BMW?

Odłączony kabel zasilający

Jedną z głównych przyczyn problemów z ekranem wyświetlacza w BMW jest odłączony kabel zasilający. Jeśli kabel zasilający zostanie odłączony pod deską rozdzielczą, wyświetlacz nie będzie działał prawidłowo i nie pozwoli użytkownikowi na wykonywanie różnych funkcji. Podobnie, luźny kabel zasilający może również powodować problemy z wyświetlaczem, ponieważ będzie powodować przerywane zakłócenia funkcji wideo.

Jeśli Twój BMW ma martwy lub przerywany ekran wyświetlacza, powinieneś zacząć od sprawdzenia kabla zasilającego. Kabel powinien być podłączony prawidłowo lub wymieniony, jeśli jest uszkodzony.

Uszkodzenie ekranu

Inną rzeczą, która może powodować problemy z ekranem wyświetlacza w BMW jest uszkodzenie ekranu. A jedną z głównych rzeczy, które powodują uszkodzenie ekranu wyświetlacza BMW jest ciepło. Zdarza się to często ludziom, którzy uwielbiają zostawiać swoje samochody na zewnątrz na słońcu lub tym, którzy mieszkają w gorących stanach, takich jak Teksas, Floryda lub Arizona.

  Najczęstsze problemy z silnikiem BMW N20

Nadmierne ciepło wewnątrz samochodu powoduje, że ekran wyświetlacza zużywa się i staje się wyblakły. Nie ma to jednak wpływu na funkcjonalność radia lub innych funkcji. Ekran będzie szybko blaknąć i utrudniać przeglądanie ustawień lub funkcji na wyświetlaczu.

Zauważ, że jest to bardzo częste w starych modelach BMW niż w nowych. Zapewnij ochronę ekranu samochodu lub zaparkuj samochód wewnątrz garażu, aby uniknąć uszkodzenia ekranu.

Uszkodzenie wiązki przewodów

Wiązka przewodów w Twoim BMW jest niezbędna, ponieważ umożliwia przesyłanie sygnałów sterujących i energii elektrycznej do urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Jeśli więc wiązka przewodów w Twoim ekranie wyświetlacza jest skorodowana lub wadliwa, wpłynie to na funkcjonalność ekranu wyświetlacza.

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy wiązka przewodów jest zła jest biorąc swój samochód do profesjonalnego mechanika. Mechanik wymieni skorodowane przewody i naprawi te wadliwe.

Błąd w oprogramowaniu

Oprogramowanie BMW określa wiele z doświadczeń użytkownika, w tym układ menu i zestaw funkcji za pośrednictwem różnych aplikacji BMW iDrive. Jeśli więc oprogramowanie BMW ma problemy lub nie jest aktualne, mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem.

Zabierz samochód do mechanika w celu sprawdzenia. Mechanik lub dealer BMW określi, czy Twój samochód wymaga aktualizacji oprogramowania, czy też ekran wyświetlacza ma inne problemy.

Niemniej jednak, naprawa problemów z oprogramowaniem jest łatwa. Zacznij od aktualizacji oprogramowania. Jeśli jednak Twój samochód jest na gwarancji, zabierz go do dealera, aby zaktualizować lub naprawić oprogramowanie.

  Najczęstsze problemy z BMW E36

Przepalony bezpiecznik

Bezpiecznik to element używany do ograniczania prądu elektrycznego przepływającego przez przewody w celu ochrony określonych części. Dlatego też, jeśli wyświetlacz Twojego BMW miał zwarcie, bezpiecznik łączący go z innymi elementami elektrycznymi może wybuchnąć, aby chronić go lub inne części elektryczne. W rezultacie może to wpłynąć na sposób działania wyświetlacza lub całkowicie uniemożliwić jego działanie.

Jeśli Twoje BMW ma przepalony bezpiecznik, profesjonalny mechanik lub salon BMW powinien wymienić go na nowy.

Usterki systemu nawigacji satelitarnej BMW iDrive Multi-Function Display

Użytkownicy BMW z systemem nawigacji satelitarnej BMW iDrive MFD Multi Function Display zgłosili wystąpienie całkowitej awarii ekranu. W niektórych przypadkach ekran stał się pusty i pozostawił ich zastanawiających się, co robić dalej.

Ponieważ pusty ekran wyświetlacza BMW jest bardzo powszechny, ma on szybką naprawę. Możesz to rozwiązać, wyłączając samochód i uruchamiając go ponownie. Jeśli jednak nie uda się go uruchomić, być może trzeba będzie wymienić cały zespół wyświetlacza.

FAQ

Dlaczego ekran mojego BMW ciągle się wyłącza?

Według większości techników BMW, Twój ekran wyłącza się z powodu ponownego uruchomienia się systemu iDrive. Niektórzy użytkownicy BMW zgłaszali, że widzą pojawiające się logo BMW i zamarzają. Jeśli zauważysz taki problem, zleć profesjonalnemu technikowi obejrzenie swojego samochodu.

Jak wyczyścić ekran systemu BMW iDrive?

Najlepszym sposobem czyszczenia ekranu BMW iDrive jest użycie ściereczki z mikrofibry. Unikaj stosowania środków czyszczących na bazie alkoholu, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę ochronną ekranu. Zamiast tego użyj środka do czyszczenia szkła lub okien, ponieważ są one mniej ścierne.

  BMW M2 Niezawodność

Jaka jest procedura przywracania ustawień fabrycznych w moim BMW iDrive?

Aby zresetować dane osobowe i ustawienia w Twoim BMW z systemem operacyjnym 7, oto procedura, którą należy wykonać:

  • Wejdź w menu samochodu.
  • Kliknąć na ustawienia
  • Ustawienia ogólne
  • Resetuj dane pojazdu
    Jeśli jednak Twój samochód ma system operacyjny 8, oto procedura, którą należy wykonać:
  • Odwiedź Menu
  • Kliknij na ustawienia systemowe
  • Wyzerować dane pojazdu

Jaki jest najlepszy system BMW iDrive?

Chociaż najnowszym systemem BMW iDrive jest iDrive 8.0, to iDrive 7.0 jest nadal najlepszym systemem, jaki BMW kiedykolwiek wyprodukowało. Dzięki swoim znakomitym funkcjom, takim jak zestaw instrumentów BMW live cockpit, sterowanie gestami, usługi wspomagające kierowcę BMW, inteligentny asystent osobisty oraz konfigurowalny wyświetlacz infotainment BMW iDrive.

Wnioski

Samochody BMW dają radość z jazdy dzięki swoim wyjątkowym osiągom i zaawansowanej technologii. Ale kiedy niektóre z ich funkcji, takie jak ekran wyświetlacza, pojawiają się problemy lub nie działają, mogą stać się koszmarem. Problemy z ekranem wyświetlacza są często doświadczane przez ludzi, którzy mieszkają w gorących obszarach w porównaniu do tych, którzy mieszkają w chłodnych miejscach.

Jak wszystkie inne części BMW, właściwa konserwacja i opieka są potrzebne, aby uniknąć większości problemów z ekranem wyświetlacza BMW. Jeśli więc regularnie zabierasz swój samochód do profesjonalnego mechanika na przeglądy lub konserwację, nie powinieneś mieć się czym martwić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z