Najczęstsze problemy z Fiatem 500L Living

Fiat 500L Living to większa wersja Fiata 500L. Jest to eleganckie, przestronne, wydajne i praktyczne kombi. Jednak ma też pewne problemy, o których powinni wiedzieć nabywcy i właściciele. Ale jakie są typowe problemy z Fiatem 500 Living?

Niektóre z powszechnych problemów z Fiatem 500L Living to problemy z silnikiem, wadliwe elektryczne szyby, zatkane filtry cząstek stałych, lampki ostrzegawcze oleju, problemy z układem kierowniczym i niedziałający system infotainment. Należy pamiętać, że nie każdy Fiat 500L Living występuje z tymi problemami, ponieważ niektóre problemy można znaleźć w poszczególnych latach modelowych.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem 500L Living?

Problemy z silnikiem

Jak większość modeli Fiat 500, Fiat 500L Living również doświadcza problemów z silnikiem. Najczęstszym problemem z silnikiem zgłaszanym przez użytkowników jest wyłączanie się silnika. Może to być spowodowane przez wadliwy alternator lub zły czujnik wału korbowego.

Aby naprawić ten problem, będziesz miał mechanika sprawdzić i wymienić wadliwą część. Poza tym, należy w porę zająć się problemem, aby uniknąć rozwoju poważnych problemów.

Zatkany filtr cząstek stałych

Ten problem występuje tylko w modelach Fiat 500L Living z silnikiem wysokoprężnym. Filtry cząstek stałych pomagają uczynić Fiata 500L Living bardziej przyjaznym dla środowiska. Niemniej jednak, te filtry cząstek stałych są potrzebne do samooczyszczania, co mogą zrobić tylko przy niskich prędkościach. Jeśli nie samoczyszczą się prawidłowo, mogą się zatkać i spowodować poważne problemy.

Jeśli filtry cząstek stałych są zatkane, mogą one wymagać wymiany i są one dość drogie, aby uzyskać. Ale jeśli zatkany filtr cząstek stałych nie jest poważnie uszkodzony, można go odblokować, aby umożliwić mu normalne działanie.

  Czy Fiat Panda jest dobrym samochodem?

Problemy z układem kierowniczym

To kolejny częsty problem, na który skarżą się właściciele modelu Fiat 500. Na ten problem skarżyło się również kilku użytkowników Fiata 500L Living. Większość z nich stwierdziła, że ich samochód traci siłę kierowania podczas cofania lub parkowania. W większości przypadków problem ten jest inicjowany przez problem z silnikiem wspomagania kierownicy.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić silnik wspomagania kierownicy. Należy pamiętać, że jeśli samochód jest na gwarancji, Fiat naprawi ten problem za darmo, ponieważ jest to usterka układu elektrycznego.

Wielofunkcyjny system infotainment

Niektórzy użytkownicy zgłosili również usterki systemu infotainment. Może to spowodować, że audio i wideo nie będą działać prawidłowo. Może to również uniemożliwić sparowanie Bluetooth samochodu i Twojego telefonu. Niektóre z prawdopodobnych przyczyn to problem z okablowaniem, przepalony bezpiecznik samochodowy, przepalone zawory lub brak mocy do obsługi systemu.

Odwiedź profesjonalnego mechanika, aby przetestować i określić, która część powoduje nieprawidłowe działanie systemu infotainment.

Uszkodzone szyby elektryczne

Elektryczne szyby w Fiacie 500L Living są niezbędne, ponieważ chronią samochód przed żywiołami. Jednak po pewnym czasie użytkowania, elektryczne szyby mogą stać się wadliwe. Przyczyną może być uszkodzony silnik szyby, problem z okablowaniem, wadliwy przełącznik lub przepalony bezpiecznik.

Jeśli masz problemy z otwieraniem lub zamykaniem szyb elektrycznych, zleć wykrycie problemu i wymianę profesjonalnemu mechanikowi.

Lampka ostrzegawcza oleju

Lampka ostrzegawcza oleju jest bardzo często spotykana w modelach Fiat 500. Jeśli więc zauważysz, że w Twoim Fiacie 500L Living zapaliła się lampka ostrzegawcza oleju, nie powinieneś wpadać w panikę. Zamiast tego powinieneś zabrać swój samochód do profesjonalnego mechanika w celu przeprowadzenia odpowiedniej kontroli. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ECU ma problem.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Argo

Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że ECU jest przeprogramowane, a olej i filtr oleju są również zmieniane. Należy pamiętać, że wymiana oleju i filtra oleju w samochodzie powinna być przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć wielu problemów.

FAQ.

### Czy Fiat 500L Living jest samochodem niezawodnym?
Tak, Fiat 500L Living jest całkiem niezawodnym samochodem. Dzięki mocnym i niezawodnym silnikom, które oferuje producent. Dodatkowo Fiat 500L Living rejestruje mniej problemów niż większość jego rywali. Poza tym większość agencji niezawodności przyznaje mu ocenę 3,5 na 5,0, co oznacza ponadprzeciętną niezawodność.

Jak długo wytrzymuje Fiat 500L Living?

Fiat 500L Living to niezawodny samochód z niezawodnym silnikiem. Przy dobrej konserwacji, Fiat 500L Living może wytrzymać ponad 200 tys. mil. Niemniej jednak, aby Fiat 500L Living służył dłużej niż 13 lat, należy przestrzegać dobrych nawyków jazdy. Poza tym, użytkownicy muszą przestrzegać zalecanych przez Fiata usług serwisowych, jeśli ich samochód ma przetrwać tak długo.

Czy utrzymanie Fiata 500L Living jest kosztowne?

Tak, utrzymanie Fiata 500L Living jest nieco droższe niż większości modeli Fiata. Podczas gdy średni koszt utrzymania Fiatów wynosi około 600 dolarów, utrzymanie Fiata 500L Living będzie kosztowało właściciela Fiata 500L Living około 640 dolarów. Jest to o 4 dolary więcej niż średni koszt utrzymania Fiata.

Po ilu milach Fiat 500L Living zaczyna mieć problemy?

Podczas gdy Fiat 500L Living jest bardziej niezawodny niż Fiat 500L, nadal rozwija problemy już po 50 000 mil. Zgodnie z oczekiwaniami, użytkownicy będą musieli sprawdzić świece zapłonowe i cewki zapłonowe swojego samochodu zgodnie z zaleceniami producenta. Te dwie części jako pierwsze ulegają awarii i mogą ograniczyć wydajność samochodu, jeśli nie zostaną wymienione na czas.

  Czy Fiat 500X to dobry samochód?

Czy silniki Fiata są niezawodne?

Tak, silniki Fiata są znacznie niezawodne w porównaniu do większości swoich konkurentów. Silniki Fiata są uważane za siódme najlepsze po Hondzie, Toyocie, Mercedes-Benz, Volvo, Jaguarze i Lexusie. Silniki Fiata są lepsze i bardziej niezawodne niż Nissan, Ford i Range Rover.

Dlatego, jeśli szukasz niedrogiego samochodu z niezawodnym silnikiem, Fiat jest jedną z najlepszych marek samochodowych do rozważenia. Szacuje się, że 1 na 85 właścicieli Fiata miał problemy z silnikiem. Jest to lepszy wynik niż w przypadku Nissana, gdzie 1 na 76 właścicieli miał problemy z silnikiem, ale niższy niż w przypadku Hondy, gdzie 1 na 344 właścicieli miał problemy z silnikiem.

Wniosek

Pomimo posiadania kilku problemów, Fiat 500L Living jest nadal miłym samochodem. To kompaktowe kombi jest wygodne, paliwooszczędne, przestronne, niezawodne i niedrogie. Większość problemów, na które zwróciliśmy uwagę, można uniknąć dzięki właściwej pielęgnacji i konserwacji.

Jeśli dobrze utrzymany, ten samochód będzie trwał przez ponad 13 lat. Jest również praktyczny, co czyni go idealnym samochodem dla dużych rodzin.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z