Najczęstsze problemy z Fiatem Argo

Fiat Argo należy do najpopularniejszych kompaktowych hatchbacków na rynku samochodowym w Ameryce Południowej. Ten samochód jest elegancki, przestronny, bezpieczny, praktyczny, wydajny i niedrogi. Ma jednak pewne problemy, z którymi użytkownicy powinni się liczyć w przyszłości. Ale jakie są wspólne problemy z Fiatem Argo?

Wspólne problemy z Fiatem Argo to niedziałające amortyzatory, problemy z deską rozdzielczą, słabe hamulce, problemy elektryczne, problemy z zawieszeniem i źle działająca kierownica. Niemniej jednak, należy zauważyć, że większość użytkowników nie doświadczyła większości tych problemów, ponieważ Fiat Argo nie jest długo na rynku.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Argo?

Problemy z deską rozdzielczą

Jest to jeden z najczęstszych problemów z najnowszymi modelami Fiata Argo. Fiat wydał wycofanie z rynku Fiata Argo z 2023 roku. Uważa się, że deska rozdzielcza przyszła z usterką w procesie montażu. W rezultacie problem ten powoduje niewymuszoną aktywację lub dezaktywację niektórych systemów samochodu, takich jak przycisk miejsca, poduszka powietrzna kierowcy, przyciski strzałek i elementy sterujące na kierownicy.

Jeśli ten problem nie zostanie naprawiony, może doprowadzić do poważnych wypadków, a nawet do zabicia pasażerów. Tak więc, jeśli planujesz nabyć lub już posiadasz Fiata Argo, koniecznie upewnij się, że producent usunął problem.

Niedziałające amortyzatory

Mimo że Fiat Argo nie jest na rynku długo, użytkownicy powinni spodziewać się tego problemu. Awaria amortyzatorów jest bardzo powszechna w większości modeli Fiata. Stąd też użytkownicy Fiata Argo powinni spodziewać się, że problem ten będzie występował w miarę starzenia się ich samochodu.

  Czy Fiat Panda jest dobrym samochodem?

Amortyzatory w Fiacie Argo będą się szybciej zużywać i powodować nieprzyjemny dźwięk za każdym razem, gdy kierowca skręci kierownicą. Niemniej jednak, przy odpowiednim serwisie, mechanik zadba o to, aby ten problem nie wystąpił, wymieniając amortyzatory w odpowiednim czasie.

Słabe hamulce

Kolejnym częstym problemem w większości modeli Fiata są słabe hamulce. Hamulce w kompaktowych modelach Fiata są bardzo nieprzewidywalne i nieskuteczne. W niektórych przypadkach, hamulec będzie działał dobrze, podczas gdy w innych czasach może być nieskuteczny.

Pierwszym miejscem, które należy sprawdzić, jeśli masz problemy z hamulcami w swoim Fiacie Argo, jest kontakt pomiędzy sprężynami kompresora hamulca a tylnymi metalowymi przewodami hamulcowymi. To zwykle powoduje utratę płynu hamulcowego, co sprawia, że hamulce są mniej skuteczne i zawodne.

Aby naprawić ten problem, zleć mechanikowi sprawdzenie miejsca styku i przewodów hamulcowych. Wymień uszkodzone części, aby naprawić problem.

Problemy z zawieszeniem

Fiat Argo jest wyposażony w niezawodny układ zawieszenia. Jednak i ten system po pewnym czasie ulega uszkodzeniu, tym bardziej jeśli samochód nie jest odpowiednio konserwowany. Jeśli zauważysz stukający dźwięk dochodzący z tylnego zawieszenia podczas jazdy przez nierówności prędkości lub szorstkie powierzchnie, jest to oznaka złego zawieszenia.

Zabierz swój samochód do mechanika, aby sprawdzić tuleje. Jeśli tuleje zawieszenia nie są smarowane w miarę potrzeb, może wystąpić ten problem. Poza tym, ten problem może również emanować, jeśli tuleje zawieszenia są uszkodzone. Wymień uszkodzone części, aby uzyskać płynną pracę.

Nieprawidłowe działanie kierownicy

Kierownica ze wspomaganiem w większości modeli Fiata pojawia się z problemami. Wielu użytkowników Fiata zgłaszało, że wspomaganie kierownicy ściąga na jedną stronę lub czasami w ogóle nie działa. Jeśli ten problem dotyczy Twojego Fiata Argo, jest to wskazówka, że masz uszkodzony silnik wspomagania kierownicy lub kolumnę kierownicy.

  Najczęstsze problemy z Fiatem 500e

Należy zidentyfikować wadliwą część i zlecić mechanikowi jej wymianę. Przywróci to prawidłowe funkcjonowanie wspomagania kierownicy.

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są również bardzo częste w większości modeli Fiata. Fiat Argo nie jest wyjątkiem, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłosili problemy elektryczne ze swoim samochodem. Oznaki problemów elektrycznych to problemy z akumulatorem, zapach palonego plastiku, silnik nie będzie dobrze korbował, a także reflektory i inne światła nie działają prawidłowo.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów elektrycznych jest sprawdzenie alternatora, bezpiecznika, akumulatora i wiązki przewodów lub kabli. Jeśli bezpiecznik się przepalił, wymień go. Jeśli masz luźne lub złamane przewody, upewnij się, że są one naprawione. A jeśli alternator jest zły, wymień go.

FAQ.

Czy Fiat Argo jest samochodem niezawodnym?

Ogólnie rzecz biorąc, Fiat nie jest bardzo niezawodną marką samochodową. Ale nadal większość jego modeli samochodów, takich jak Fiat Argo, zarejestrowała nieco powyżej średniej niezawodności. To dlatego, że ten model nie zgłasza wielu emitentów na 100 problemów, ale nadal ma spore problemy. Poza tym, części zamienne do Fiata Argo są dość trudne do znalezienia.

Jak długo wytrzymuje Fiat Argo?

Jak większość modeli Fiata, Fiat Argo powinien wytrzymać więcej niż 200 000 lub 250 000 mil, jeśli jest dobrze utrzymany. Aby tak się stało, właściciel musi przestrzegać zalecanego harmonogramu przeglądów serwisowych Fiata Argo. Dodatkowo, muszą ćwiczyć odpowiednie metody jazdy lub samochód nie będzie trwał długo.

  Czy Fiat 500e jest dobrym samochodem?

Jaki jest najczęstszy problem z Fiatem Argo?

Ponieważ Fiat Argo nie jest na rynku długo, nie ma wielu zgłoszonych problemów. Niezależnie od tego, samochód ten ma kilka wspólnych problemów, z których najbardziej szalejącym są problemy z deską rozdzielczą. Zaraz za nim plasują się problemy z hamulcami i kierownicą.

Czy utrzymanie Fiata Argo jest drogie?

Nie, utrzymanie Fiata Argo jest całkiem przystępne. Wynika to z faktu, że ten model nie jest tak problematyczny jak popularny model Fiat 500. Jednak znalezienie części zamiennych do Fiata Argo jest dość trudne. Ponadto, koszt części zamiennych jest nieco po wyższej stronie. Średnio na roczne utrzymanie Fiata Argo odkłada się od 550 do 600 dolarów.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, Fiat Argo to ładny hatchback z wieloma wyjątkowymi cechami, które sprawiają, że jazda nim jest przyjemnością. Samochód jest bezpieczny, wygodny, przestronny, praktyczny, ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Jeśli dobrze zadbasz o Fiata Argo, może on przetrwać ponad 13 lat.

Większości typowych problemów, które omówiliśmy powyżej, można uniknąć. Wystarczy zapewnić przestrzeganie zalecanych przez Fiata usług serwisowych. Dokonuj również napraw na czas, aby uniknąć eskalacji problemów i kosztownych napraw.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z