Najczęstsze problemy z Fiatem Qubo

Fiat Qubo

Fiat Qubo to solidny minivan o wyjątkowej kabinie i przestrzeni ładunkowej. Jest również paliwooszczędny i bardzo praktyczny. Ale jak większość jego rodzeństwa, Fiat Qubo ma również kilka problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Ale jakie są powszechne problemy z Fiatem Qubo?

Do najczęstszych problemów Fiata Qubo należą: zmniejszona skuteczność hamowania, problemy z poduszkami powietrznymi, nieprawidłowe działanie filtra DPF, problemy z rozruchem oraz problemy z przednimi wycieraczkami. Niektóre problemy były wynikiem wad producenta, a inne są wynikiem długotrwałego użytkowania samochodu.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Qubo?

Zmniejszona skuteczność hamowania

Jest to powszechny problem wśród modeli Fiata. Producent odkrył ten problem i wycofał niektóre modele Fiat Qubo. Złącze na przewodzie serwa hamulcowego może ulec awarii i doprowadzić do utraty wspomagania podciśnieniowego sprawiając, że kierowca będzie wkładał dodatkowy wysiłek podczas hamowania, ze względu na zmniejszoną skuteczność hamowania.

Najbardziej dotknięte były modele Fiat Qubo wyprodukowane między 01/06/201 a 31/09/2014. Fiat wycofał te modele i problem został rozwiązany.

Niezamierzone rozwinięcie poduszki powietrznej

Przy dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera poprzez menu deski rozdzielczej, zapłon na poduszkę powietrzną pasażera może zostać ponownie aktywowany po szybkim przejechaniu kluczyka zapłonu. Ponadto zgasłaby również lampka ostrzegawcza wyłączenia poduszki powietrznej pasażera, ale kierowca może o tym nie wiedzieć.

Dlatego w przypadku kolizji lub w szczególnych warunkach niezamierzone wyzwolenie poduszki powietrznej może doprowadzić do wypadku. Problem ten dotyczył zazwyczaj modeli Fiat Qubo wyprodukowanych między 01/07/2014 a 31/07/2014. Dobra wiadomość jest taka, że Fiat przypomniał sobie o dotkniętych modelach i naprawił problem.

  Czy Fiat 500X to dobry samochód?

Niepowodzenie w rozmieszczeniu poduszek powietrznych

Oprócz problemu niezamierzonego rozwinięcia poduszki powietrznej, użytkownicy Fiat Qubo zgłosili również awarię rozwinięcia poduszki powietrznej. Jest to spowodowane tym, że mieszanina chemikaliów zapłonu poduszek powietrznych jest nieprawidłowa. W rezultacie, w razie wypadku, może to uniemożliwić uruchomienie poduszki powietrznej.

Większość modeli Fiata Qubo, których dotyczy problem, została wyprodukowana między wrześniem 2016 roku a listopadem 2016 roku. Niemniej jednak Fiat odwołał wszystkie dotknięte modele, a problem został naprawiony. Tak więc, jeśli kupujesz używany Fiat Qubo, upewnij się, że sprawdzisz, czy właściciel miał naprawiony ten problem.

Problemy z rozruchem

Innym problemem, który zgłosiło kilku użytkowników Fiata Qubo jest to, że ich samochód dłużej się uruchamia. Chociaż żadna konkretna część nie została do tej pory powiązana z tym problemem, istnieje kilku kluczowych podejrzanych. Problemy z uruchomieniem samochodu są zwykle spowodowane przez złe świece zapłonowe, martwy lub umierający akumulator, skorodowane kable połączeniowe, wadliwy rozrusznik lub zły alternator.

Możesz naprawić ten problem, zlecając mechanikowi kontrolę samochodu i wymianę lub naprawę wadliwej części.

Awaria DPF

Filtr cząstek stałych w Twoim Fiacie Qubo ma za zadanie blokować cząstki zanieczyszczające, które Twój silnik uwalnia do atmosfery. Poza tym wyposażony jest w system samoczyszczący, który pracuje przez całą dobę, aby zapobiec zatkaniu DPF. Jeśli jednak DPF się zatka, można go odblokować lub wymienić jako ostatnie rozwiązanie.

DPF w Twoim Fiacie Qubo zwykle zatyka się z powodu krótkich jazd lub zbyt płynnej jazdy. Tak więc, poprawa nawyków jazdy może zapobiec zatkaniu DPF i działać płynnie. Niektóre z oznak zatkanego filtra cząstek stałych to utrata mocy silnika, zapalenie się lampki kontrolnej DPF i wysokie zużycie paliwa.

  Czy Fiat Argo to dobry samochód?

Problem z przednią wycieraczką

Wycieraczki przedniej szyby Twojego Fiata Qubo pomagają utrzymać szybę samochodu w czystości poprzez ścieranie wody, śniegu, płynów i innych zanieczyszczeń. Jednak po pewnym czasie użytkowania wycieraczki te mogą stać się niesprawne i nie spełniać swojej funkcji. Jeśli więc zauważysz, że przednie wycieraczki Twojego Fiata Qubo są uszkodzone, zleć ich naprawę jak najszybciej!

Niektóre z oznak uszkodzenia wycieraczek przednich w Qubo to przeraźliwy hałas i mała prędkość. Świszczący dźwięk jest zwykle wynikiem zużycia gumowego ostrza miotacza. Należy je wymienić, aby zażegnać problem. Jeśli jednak wycieraczka działa wolno, to przyczyną może być silnik.

FAQ

### Czy Fiat Qubo jest niezawodny?
To zależy od modelu Fiata Qubo. Pierwsze lata modelowe Fiata Qubo są bardziej niezawodne niż ostatnie lata modelowe Fiata Qubo. Najmniej niezawodne modele Fiat Qubo to te z silnikami Multijet. Tak więc, jeśli chcesz mieć bardziej niezawodny Fiat Qubo, rozważ te wyprodukowane między 2008 a 2012 rokiem. Lata modelowe 2014 i 2016 zgłaszają więcej problemów niż te pierwsze.

Czy utrzymanie Fiata Qubo jest drogie?

Nie, utrzymanie Fiata Qubo jest dość tanie. Wynika to z faktu, że nie notuje on wielu problemów jak większość modeli Fiata 500. Średnio użytkownik będzie musiał rozstać się z kwotą od 500 do 600 dolarów, aby utrzymać to tanie MPV.

Dlaczego Fiat Qubo został wycofany z produkcji?

Fiat Qubo był produkowany w latach 2008-2019. Jednak z powodu niskiej sprzedaży, Fiat musiał zaprzestać produkcji Fiata Qubo. Mimo to, na rynku wciąż można znaleźć wysokiej jakości używane modele Fiat Qubo. Tak więc, jeśli chcesz mieć używanego Fiata Qubo, nadal możesz go zdobyć, ale koniecznie musisz wiedzieć, że znalezienie jego części zamiennych może również stanowić wyzwanie, jeśli samochód ulegnie awarii.

  Czy Fiat Tipo to dobry samochód?

Jak długo wytrzymuje Fiat Qubo?

Fiat Qubo jest dobrze wykonany, aby przetrwać. Jeśli jest właściwie utrzymywany i prowadzony, ten samochód może trwać przez ponad 200 tys. mil. Niemniej jednak, aby tak się stało, użytkownik musi przestrzegać zaplanowanych przez Fiata usług serwisowych. Dlatego średnio Fiat Qubo powinien wytrzymać co najmniej 12 lat.

Po ilu kilometrach Fiat Qubo zaczyna mieć problemy?

Fiat Qubo jest dość niezawodnym samochodem. Niemniej jednak, zaczyna mieć problemy już po 30 000 mil. Jednymi z pierwszych części, które rozwijają problem są świece zapłonowe i cewki zapłonowe. Również opóźnienie w wymianie oleju może prowadzić do brudnych lub białych spalin pochodzących z wydechu.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz niektóre z powszechnych problemów, z którymi boryka się Fiat Qubo, możesz przygotować się z wyprzedzeniem, aby sobie z nimi poradzić. Pomoże to przedłużyć żywotność samochodu poprzez zajęcie się nimi jeszcze przed ich wystąpieniem. Pomijając te problemy, Fiat Qubo jest miłym samochodem rodzinnym z wieloma fantastycznymi funkcjami. Jest również niedrogi i tani w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z