Najczęstsze problemy z Ford B Max

Ford B Max Problemy

Ford produkuje jedne z najbardziej przystępnych cenowo i niezawodnych samochodów na rynku. Jednym z takich samochodów jest Ford B-Max, który jest pojazdem typu MPV. Samochód ten jest mały, ale przestronny, ekonomiczny i praktyczny. Ale jakie są najczęstsze problemy, z którymi boryka się Ford B Max?

Typowe problemy występujące w Fordzie B-Max to problemy z filtrem cząstek stałych, problemy z automatyczną skrzynią biegów, problemy z rozładowaniem akumulatora, problemy z układem elektrycznym, problemy z układem kierowniczym i uszkodzona tylna szyba. W porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie, Ford B-Max nie ma zbyt wielu problemów.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem B Max?

Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Głównym problemem, na który skarży się większość użytkowników Forda B-Max, jest automatyczna skrzynia biegów. Problemy ze skrzynią biegów zaczynają się już po przejechaniu 20 000 mil. Niektóre z rzeczy, których możesz doświadczyć w takim przypadku, to poślizg, wibracje i różne wzorce zmiany biegów w MPV.

Niektóre z objawów nieprawidłowego działania automatycznej skrzyni biegów to poślizg, przegrzanie, wyciek płynu, zapalenie się kontrolki silnika, nietypowe dźwięki oraz drżenie lub zgrzytanie. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów po przejechaniu ponad 20 000 mil, wiedz, że masz uszkodzoną automatyczną skrzynię biegów.

Naprawa automatycznej skrzyni biegów może być czasochłonna i kosztowna, ale jest bardzo ważna. Alternatywnie można zdecydować się na wymianę całej skrzyni biegów.

Problemy z filtrem DPF

Ten problem jest powszechny w Fordzie B-Max wyposażonym w silnik o pojemności 1,5 litra. Filtr cząstek stałych (DPF) zaczyna sprawiać problemy, gdy został wyłączony w połowie procesu regeneracji. Powoduje to zanieczyszczenie układu olejowego paliwem, co powoduje powolny wzrost poziomu oleju. W rezultacie może to doprowadzić do uszkodzenia silnika.

  Częste problemy z Ford Puma

Innym problemem związanym z filtrem DPF jest jego zatkanie. Występuje to powszechnie w modelach Forda. Można jednak tego uniknąć dzięki regularnemu czyszczeniu. Jeśli jednak filtr DPF jest uszkodzony lub zużyty, konieczna będzie jego wymiana.

Problemy z układem kierowniczym

Innym problemem, z którym powinni się liczyć użytkownicy Forda B-Max, są problemy z układem kierowniczym. Układ kierowniczy może być trudny do skręcenia lub mało responsywny. Zwykle jest to spowodowane wyciekiem płynu wspomagania układu kierowniczego. Innymi przyczynami mogą być zużyte paski wspomagania lub zanieczyszczenie płynu wspomagania.

Aby rozwiązać ten problem, należy zacząć od sprawdzenia płynu układu kierowniczego. Należy upewnić się, że w samochodzie jest odpowiedni poziom płynu, a jeśli jest on niski, należy go uzupełnić. Jeśli jednak pompa układu kierowniczego jest uszkodzona lub pęknięta, konieczna może być jej wymiana w celu zapewnienia sprawnego działania.

Problem z rozładowaniem akumulatora

Kilku użytkowników zgłosiło problem rozładowania akumulatora w swoim Fordzie B-Max. W większości przypadków przyczyną była awaria instalacji elektrycznej w samochodzie. Zanim więc dojdziesz do wniosku, że masz uszkodzony akumulator, sprawdź, czy układy elektroniczne w samochodzie działają prawidłowo. Poza tym, niektórzy zapominają wyłączyć zasilanie elektryczne, co prowadzi do rozładowania akumulatora.

Uszkodzone tylne szyby

Niektórzy użytkownicy Forda B-Max zgłosili, że mają uszkodzoną tylną szybę. W rezultacie zamykanie lub otwieranie okna staje się kłopotliwe. Główną przyczyną tego problemu są wadliwe uszczelki okienne. Ponieważ uszczelki okienne nie są prawidłowo zamontowane, z wiekiem mogą ulec uszkodzeniu. Należy więc wymienić uszkodzone uszczelki okienne na nowe.

  Ford Fiesta Niezawodność

Problemy z elektryką

Główną przyczyną problemów z elektryką w Fordzie B-Max jest szybko rozładowujący się akumulator. Jeśli akumulator jest rozładowany, niektóre części elektryczne ulegają uszkodzeniu. W rezultacie może dojść do przepalenia bezpiecznika, problemów z okablowaniem itp. Aby uniknąć większości z tych problemów, zawsze upewnij się, że akumulator w Twoim Fordzie B-Max jest zawsze naładowany.

FAQ

Czy Ford B Max jest niezawodny?

Tak, Ford B-Max jest bardzo niezawodnym samochodem. Należy on do nielicznych modeli Forda, na które złożono mniej niż 200 skarg. Poza tym, koszt części i usług jest niski, co oznacza, że nie będziesz musiał wydawać dużo na utrzymanie tego samochodu. Większość agencji niezawodności przyznaje temu samochodowi ocenę ponadprzeciętnej niezawodności, co również jest dobrym wynikiem.

Czy Ford B Max jest drogi w utrzymaniu?

Nie, Ford B-Max jest jednym z najtańszych w utrzymaniu modeli Forda. Jego części zamienne są tanie, podobnie jak serwis. Poza tym na samochód nie można narzekać, co oznacza, że nie psuje się często. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa i niedrogi podatek drogowy.

Czy Ford B-Max jest małym samochodem?

Tak, Ford B-MAX to samochód typu supermini MPV. Mimo że jest to mały samochód, jest bardziej przestronny niż większość samochodów w swojej klasie. Dzięki podwyższonej konstrukcji, która zapewnia więcej miejsca dla ludzi i ładunków. Jest to jeden z najlepszych małych samochodów MPV na rynku, ponieważ jest bardzo praktyczny. Można w nim przewieźć więcej niż w przeciętnym samochodzie MPV.

  Ford Transit Connect Niezawodność

Dlaczego Ford przestał produkować Forda B-Max?

Ford zaprzestał produkcji Forda B-Max, ponieważ nie był on zbyt rentowny. Ford zapowiedział wcześniej, że będzie kontynuował wycofywanie z produkcji nierentownych modeli i zastępowanie ich modelami przynoszącymi zyski. Ford B-Max był jednym z takich modeli. Jednak właściciele tego samochodu są bardzo zadowoleni i szczęśliwi ze swojego zakupu.

Jak długa jest żywotność Forda B-Max?

Mimo że Ford B-Max nie jest długo obecny na rynku, jest to jeden z najbardziej wytrzymałych samochodów typu supermini MPV. W ciągu ostatniej dekady istnienia tego samochodu użytkownicy zgłaszali mniej problemów, co czyni go bardzo niezawodnym. Tak więc Ford B-Max powinien przejechać ponad 200 000 mil, jeśli jest dobrze utrzymany.

Podsumowanie

Ford B-Max to wspaniały samochód typu supermini MPV z przestronnym wnętrzem i funkcjonalnymi drzwiami przesuwnymi, który jest bardzo praktyczny. Ponadto jest to samochód paliwooszczędny, niezawodny i wyposażony w liczne elementy bezpieczeństwa. Pomimo wielu zalet, Ford B-Max ma również pewne problemy, na które zainteresowani nabywcy powinni być przygotowani.

Podsumowując, jest to ładny i niedrogi samochód, który z pewnością spodoba się małym rodzinom. Jest on bardzo ekonomiczny i tani w eksploatacji. Jego cena początkowa jest jednak nieco wyższa niż w przypadku konkurentów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z