Najczęstsze problemy z Ford Ecosport

Ford Ecosport Problemy

Ford EcoSport to najmniejszy SUV Forda, dzięki czemu idealnie nadaje się do manewrowania i parkowania w mieście. Jest również bardzo wydajny i praktyczny. Jednak z samochodem tym wiąże się również kilka problemów, o których właściciele powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z Fordem EcoSport?

Do najczęstszych problemów z Fordem EcoSport należą: niezamykające się drzwi, szarpiąca skrzynia biegów, źle zamontowany dolny wahacz, zgrzytający hałas hamulców, wadliwy system zwijający pasy bezpieczeństwa, uszkodzony napinacz paska pompy oleju silnikowego oraz przypadkowe zwarcia elektryczne.

Może się wydawać, że Ford EcoSport ma wiele problemów, ale tak nie jest. Gdy porównasz te problemy z innymi SUV-ami Forda, przekonasz się, że Ford EcoSport jest o wiele bardziej niezawodny.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem EcoSport?

Szarpiąca skrzynia biegów

Częstym problemem, z którym borykają się właściciele Forda EcoSport, jest szarpiąca skrzynia biegów i nierówna zmiana biegów. Dzieje się tak, gdy kierowca zbliża się do przystanku. W rezultacie prowadzi to do problemów z przyspieszaniem i zmianą biegów. Niektóre z głównych przyczyn to uszkodzony czujnik, niski poziom płynu przekładniowego, zużyte końcówki drążków skrzyni biegów i uszkodzona cewka elektromagnetyczna.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzone części. Należy pamiętać, że może być konieczna wymiana całej skrzyni biegów, co może okazać się kłopotliwe i kosztowne.

Szlifujący hałas hamulców

Mimo że ten problem jest powszechny w Fordzie EcoSport 2018, można go znaleźć również w innych modelach Forda EcoSport. Szlifujący odgłos zwykle wydobywa się z hamulców. Co zaskakujące, problem ten można znaleźć również w najnowszych latach modelowych EcoSport.

Jeśli słyszysz taki hałas, powinieneś sprawdzić klocki hamulcowe, czy nie są uszkodzone, zabrudzone lub niskiej jakości. W razie potrzeby należy je wyczyścić lub wymienić.

  Ford Focus RS Niezawodność

Drzwi nie zamykają się

Kilku właścicieli Forda EcoSport skarżyło się również na to, że drzwi nie zamykają się podczas deszczu lub w mokrych warunkach. Niektórzy kierowcy byli nawet zmuszeni do ręcznego zamykania drzwi z wnętrza samochodu lub używania pilota. Niektóre z podejrzewanych przyczyn to uszkodzony przekaźnikowy przełącznik blokady, wadliwy siłownik blokady i przepalony bezpiecznik.

Przypadkowe zwarcia elektryczne

Innym częstym problemem, z którym borykają się właściciele Forda EcoSport, jest podatność układu elektrycznego na krótkie spięcia. Do zwarcia dochodzi z powodu usterki w instalacji elektrycznej pojazdu, która normalnie odcina prąd między różnymi obwodami.

Niektóre z oznak zwarcia elektrycznego to nieregularne światła przednie, przepalony bezpiecznik i niedziałające światła przednie.

Uszkodzony mechanizm zwijający pasy bezpieczeństwa

Problem ten występuje powszechnie w modelu 2021 Ford EcoSport wyprodukowanym między 5 lutego a 9 marca tego samego roku. Ponieważ system zwijania pasów bezpieczeństwa jest wadliwy, może on nie utrzymać pasażera na miejscu w przypadku gwałtownego hamowania. W rezultacie zwiększa to ryzyko odniesienia obrażeń.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwy mechanizm zwijający pasy bezpieczeństwa. Ponadto, była to wada producenta i samochody, których dotyczyła ta usterka, zostały wycofane z rynku.

Źle zamontowany dolny wahacz

W roku modelowym 2017 Ford EcoSport występuje ten problem. Mimo to producent wycofał samochody, w których wystąpił ten problem, i problem ten został rozwiązany. Wykryto, że spoina dolnego wahacza może nie być prawidłowo zespawana. W związku z tym zespół przedniego koła uderza w nadkole, co powoduje zablokowanie przedniego koła, prowadząc do utraty kontroli nad układem kierowniczym i mocy napędowej.

Uszkodzony napinacz paska pompy oleju silnikowego

Jest to częsty problem w Fordzie EcoSport z 2018 roku. Gdy napinacz paska pompy oleju silnikowego jest uszkodzony, nastąpi utrata ciśnienia oleju. Będzie to miało wpływ na osiągi samochodu. Ponadto naprawa tego problemu wymaga zakupu nowego silnika, co jest bardzo kosztowne.

  Najczęstsze problemy z Ford Edge

FAQ

Czy Ford Ecosport jest samochodem niezawodnym?

Tak, Ford EcoSport to niezawodny samochód, który może się również pochwalić wydajnymi osiągami i niezawodnymi funkcjami bezpieczeństwa. Jest to również jeden z najbardziej niezawodnych SUV-ów Forda, ponieważ charakteryzuje się ponadprzeciętną niezawodnością. Co więcej, koszty naprawy i konserwacji Forda EcoSport są dość niskie, co czyni go dobrym samochodem do codziennego użytku.

Czy utrzymanie Forda Ecosport jest drogie?

Nie, utrzymanie Forda EcoSport subkompaktowego SUV-a jest bardzo tanie. Wynika to z faktu, że samochód ten rejestruje mniej problemów, a większość z nich zaczyna się po przejechaniu ponad 100 000 mil. Poza tym, koszt części zamiennych i usług serwisowych jest dość przystępny w porównaniu z większością konkurentów.

Po jakim czasie Ford Ecosport zaczyna mieć problemy?

To zależy od wielu rzeczy, takich jak rok modelowy, wersja i jak dobrze jest utrzymywany. Mimo że większość modeli Forda EcoSport zaczyna mieć problemy po przejechaniu ponad 100 000 mil, w roku modelowym 2018 problemy zaczęły się pojawiać już po przejechaniu 10 000 mil. Dlatego też należy unikać tego modelu tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Co to jest wysoki przebieg dla Forda Ecosport?

Większość modeli Forda EcoSport ma przebieg ponad 100 000 mil, zanim zaczną się pojawiać poważne problemy. Jeśli jednak użytkownik będzie konserwował swojego SUV-a EcoSport zgodnie z zaleceniami producenta, powinien bez problemu przejechać ponad 150 000 mil bez większych problemów.

  Najczęstsze problemy z Ford Kuga plug-in hybrid

Dlatego też, jeśli chcesz kupić używany samochód Ford EcoSport, upewnij się, że ma on mniej niż 150 000 mil przebiegu na desce rozdzielczej. Wszystko powyżej tej wartości może okazać się problematyczne i kosztowne w naprawie i utrzymaniu.

Jaki jest najmniej niezawodny Ford Ecosport?

Tytułem dla najmniej niezawodnego roku modelowego Forda EcoSport jest rok modelowy 2014. Zaraz za nim plasuje się rok modelowy 2018. Ford EcoSport z 2014 roku rejestruje najwięcej problemów. Niektóre z głównych problemów to drżenie samochodu podczas hamowania i zawodny system audio.

Pomimo największej liczby problemów, model z roku modelowego 2014 nie ma tak poważnych problemów, jak Ford EcoSport z roku 2018. W modelu 2018 EcoSport problemy pojawiają się już po przejechaniu 10 000 mil. Jednym z częstych problemów w tym roku modelowym jest blokowanie się hamulców lub piszczenie, co powoduje, że drzwi się nie zamykają.

Uwagi końcowe

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli planujesz zakup Forda EcoSport, powinieneś dowiedzieć się o problemach, z jakimi będziesz musiał się zmierzyć podczas jego posiadania. Pozwoli to odpowiednio dbać o samochód i przedłużyć jego żywotność. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji Ford EcoSport może służyć przez bardzo długi czas.

Należy również zauważyć, że mimo iż Ford EcoSport ma wiele problemów, jest to bardzo niezawodny subkompaktowy SUV. Jest on również praktyczny, wydajny i łatwy w utrzymaniu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z