Najczęstsze problemy z Ford F-150 Lightning

Najczęstsze problemy z Ford F-150 Lightning

Ford F150 Lightning jest pierwszym elektrycznym pickupem Forda i Ford rozpoczął wysyłkę pierwszych modeli około miesiąc lub dwa temu. Firma Ford zdołała umieścić w modelu F150 Lightning całkiem sporo elementów, które sprawiają, że samochód ten jest wyjątkowy w porównaniu z większością innych elektrycznych pickupów dostępnych na rynku.

Jeśli chodzi o niezawodność, trudno jest ocenić, na ile niezawodny jest F150 Lightning, ponieważ dopiero co pojawił się na rynku. Tak czy inaczej, w przypadku modelu F150 pojawiło się już kilka przypadków wycofania go z rynku, o których warto wspomnieć. Podsumowując, samochody elektryczne są bardziej niezawodne niż spalinowe, ponieważ nie są tak skomplikowane. Wygląda na to, że model F150 Lightning do tego momentu trzyma się naprawdę dobrze.

Pierwszym problemem związanym z modelem F150 Lightning jest jego dostępność, ponieważ Ford nigdy nie spodziewał się, że będzie on tak popularny, jak jest. Drugim problemem jest to, że Ford nie oferuje opcji przedłużonego okresu eksploatacji akumulatora dla modelu Lightning Pro, ponieważ opcja ta jest dostępna tylko dla tych, którzy kupują pojazdy flotowe.

Kolejnym problemem związanym z modelem F150 jest szalona marża, jaką dealerzy pobierają za modele F150 Lightning. Warto również wspomnieć, że większość cech, które naprawdę definiują cały urok modelu F150 Lightning, jest opcjonalna i droga.

Ford F150 Lightning – Popyt

Kiedy Ford po raz pierwszy zaprezentował model F150 Lightning, spodziewał się, że samochód zostanie przyjęty, ale pomyślał też, że elektryczny F150 nie zachwyci bardziej lojalnych i starszych grup klientów. Szczególnie tych, którzy są przyzwyczajeni do posiadania modeli F150 z silnikami wysokoprężnymi i tych, którzy używają ich jako wołów roboczych. Wszystko to oznaczało, że Ford próbował sobie wyobrazić, ile osób będzie chciało kupić F150 Lightning i zdecydować, ile egzemplarzy będzie produkowanych każdego roku.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Ford pomylił się w tej kwestii, ponieważ model F150 Lighting przerósł oczekiwania wszystkich i Ford otrzymał o wiele więcej rezerwacji na tę ciężarówkę, do tego stopnia, że przez jakiś czas nie będzie w stanie wyprodukować tylu modeli F150 Lightning. Ford zapowiedział, że zainwestuje 850 milionów dolarów w zwiększenie produkcji modelu F150 Lightning, co – miejmy nadzieję – wystarczy na wyprodukowanie około 80 000 sztuk rocznie, w porównaniu z 40 000.

Ford F150 Lightning – rozszerzony pakiet akumulatorów

Według informacji prasowej Forda, linia F150 Lightning będzie składać się z czterech różnych poziomów wykończenia. Podstawowy poziom PRO F150, XLT, LARIAT i najwyższy PLATINUM. Według wstępnych doniesień, większość osób jest zainteresowana zakupem podstawowego modelu PRO, ponieważ oferuje on większość funkcji, których potrzebuje przeciętny właściciel Forda F150.

Jednak prawie nikt nie spodziewał się, że Ford zarezerwuje opcję wydłużonego akumulatora tylko dla trzech najwyższych poziomów wyposażenia. Oznacza to, że nie można kupić Forda F150 Pro z rozszerzonym pakietem akumulatorów, co oznacza około 70 mil dodatkowego zasięgu. Największy problem polega na tym, że Ford oferuje rozszerzony pakiet akumulatorów dla modelu Pro, ale tylko dla tych, którzy kupują je jako pojazdy flotowe.

Ford F150 Lightning – marże dealerów

Kiedy nowy, popularny samochód trafia na rynek amerykański, dzieją się dwie rzeczy. Po pierwsze, początkowe modele zyskują na wartości i można je łatwo sprzedać, ponieważ popyt jest znacznie wyższy niż podaż. Po drugie, dealerzy zdają sobie z tego sprawę i gdy dostaną kilka modeli, są skłonni naliczać głupie marże, aby szybko zarobić kilka groszy z powodu początkowych braków w podaży.

  Czy Ford Bronco Raptor to dobry samochód?

Nie jest to zbyt duży problem, jeśli trzeba zapłacić niewielką kwotę powyżej naklejki, aby być jednym z pierwszych klientów, ponieważ wiadomo, że samochód i tak dobrze zachowuje wartość. Jednak. W Internecie krąży wiele doniesień, że niektórzy dealerzy pobierają 50% lub nawet więcej marży za F150 Lightning, co nie ma najmniejszego sensu. Co gorsza, nadal to robią, nawet po tym, jak zostali potępieni przez dyrektora generalnego Ford Automobiles.

Ford F150 Lightning – wyposażenie opcjonalne

Wszyscy wiemy, jak działa przemysł motoryzacyjny i że wyposażenie opcjonalne jest tym, na czym większość producentów samochodów zarabia najwięcej pieniędzy. To dlatego niektóre marki, takie jak Porsche, pobierają nieprzyzwoite opłaty za wyposażenie opcjonalne, które jest standardem w samochodach takich jak Toyota RAV4. Jednak częściowo z tego powodu Porsche ma największą marżę zysku na samochód w całym przemyśle samochodowym.

Ford F150, którego wszyscy widzimy w reklamach i na billboardach, to samochód z niemal wszystkimi dodatkowymi elementami wyposażenia. Jeśli porównamy stosunkowo prosty model F150 Lightning z modelami o podwyższonym wyposażeniu, nie wydaje się, aby były to te same modele. W związku z tym, jeśli chcesz doświadczyć prawdziwych wrażeń, będziesz musiał zapłacić dużo pieniędzy za wyposażenie dodatkowe.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Forda F150 Lightning?

Ford F150 Lightning zaskoczył świat, ponieważ oferuje funkcje, których nikt z nas tak naprawdę się nie spodziewał. Według wstępnych raportów model F150 został przyjęty znacznie lepiej niż ktokolwiek przypuszczał, ponieważ jest wyjątkowy i autentyczny, ale nadal jest to Ford F150, który od jakiegoś czasu jest najlepiej sprzedającym się samochodem w USA.

  Ford Explorer Niezawodność

W związku z tym, jeśli ktoś uwielbia lekkie samochody ciężarowe i chce mieć samochód elektryczny, może kupić model F150 Lightning i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Oznacza to, że F150 Lightning jest naprawdę wart swojej ceny i powinieneś go rozważyć.

Dlaczego Ford stworzył model F150 Lightning?

Ford po raz pierwszy zaprezentował Forda Mustanga Mach-E i jego przyjęcie było naprawdę dobre. Powodem, dla którego Ford postanowił stworzyć elektrycznego pickupa, jest chęć bycia pierwszym oraz fakt, że jest właścicielem najlepiej sprzedającego się pickupa na świecie.

F150 Lightning ma znaczenie, ponieważ dociera do grupy osób, które początkowo nie były zainteresowane zakupem pojazdów elektrycznych. Musimy pamiętać, że amerykańscy klienci uwielbiają pickupy, więc stworzenie elektrycznego pickupa przez Forda ma duży sens.

Co jest takiego wyjątkowego w Fordzie F150 Lightning?

Ford F150 Lightning oferuje kilka naprawdę innowacyjnych rozwiązań, które nigdy wcześniej nie były spotykane. Po pierwsze, F150 Lightning może zasilać całe gospodarstwo domowe przez kilka dni dzięki opcji współdzielenia energii. Po drugie, F150 Lightning jest najbardziej praktycznym pickupem w historii, ponieważ oferuje dwa ogromne schowki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z