Najczęstsze problemy z Fordem C Max

Ford C Max

Ford C Max to pięciodrzwiowy kompaktowy pojazd wielofunkcyjny z wieloma fascynującymi funkcjami. Jest również praktyczny, niezawodny i ekonomiczny. Wiąże się to jednak z kilkoma problemami, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z Fordem C Max?

Najczęstsze problemy z Fordem C Max to awaria turbosprężarki, poślizg sprzęgła, problemy z tylnymi hamulcami i zawieszeniem. Ponadto niektórzy właściciele zgłaszali utratę wspomagania kierownicy, wadliwe drzwi pasażera, awarie klimatyzacji i przepalone reflektory.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem C Max?

Awaria turbosprężarki

Jest to jeden z najczęstszych problemów z Fordem C Max. Jest on powszechny w starszych modelach Forda C Max. Użytkownicy skarżyli się, że turbosprężarka nie uruchamia się. Głównym powodem tego problemu jest nagromadzenie się węgla, które prowadzi do zablokowania rury doprowadzającej olej.

Aby rozwiązać ten problem, należy wyczyścić przewód doprowadzający olej. Jeśli jednak problem jest poważny, konieczna będzie wymiana całej turbosprężarki.

Problemy z tylnymi hamulcami

Kilku właścicieli Fordów C Max skarżyło się również na brak skuteczności tylnych hamulców. Jeśli więc słyszysz hałas dochodzący z tyłu podczas cofania, masz problem ze wspornikiem montażowym zacisku.

Aby rozwiązać ten problem, konieczna może być wymiana klocków hamulcowych. Dodatkowo, będziesz musiał zdemontować wspornik zacisku i naprawić nowo poprawiony wspornik.

Ślizgające się sprzęgło

Sprzęgło ma tendencję do szybszego zużywania się w Fordzie C-Max. Jeśli więc zauważysz, że sprzęgło ślizga się podczas zmiany biegów, jest to znak, że sprzęgło jest zużyte. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana zużytego układu sprzęgła. W tym celu należy udać się do profesjonalnego mechanika.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Problemy z zawieszeniem

Innym częstym problemem Forda C-Max są problemy z zawieszeniem. Jeśli podczas powolnej jazdy słychać skrzypienie, może to być spowodowane awarią górnych mocowań przednich amortyzatorów. Należy pamiętać, że problem ten zmniejsza wydajność zawieszenia.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał ponownie skompresować gałązki.

Utrata wspomagania układu kierowniczego

Problem ten jest powszechny w modelach Forda C-Max wyprodukowanych między kwietniem a majem 2015 roku. Właściciele tych modeli skarżyli się, że samochód staje się trudny do kierowania. Należy pamiętać, że problem ten jest spowodowany niewłaściwym przewodem wspomagania układu kierowniczego.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić niewłaściwy przewód na właściwy. Pozostawienie tego problemu bez nadzoru może prowadzić do wycieków, które mogą spowodować pożar.

Awaria klimatyzacji

Jest to kolejny częsty problem z Fordem C Max. Problem ten jest zwykle spowodowany wadliwą rurą podłączoną do sprężarki. Wielu właścicieli skarżyło się, że rura zwykle się odrywa, powodując, że klimatyzator nie działa zgodnie z przeznaczeniem.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się odłączenie i zamontowanie nowej rury. Ponadto konieczne będzie napełnienie układu klimatyzacji gazem.

Uszkodzone drzwi pasażera

Jest to kolejny powszechny problem, z którym powinni liczyć się wszyscy właściciele Forda C-Max. Właściciele stwierdzili, że tylne drzwi pasażera nie blokują się, ale wszystkie inne drzwi są w porządku. Problem ten jest zwykle spowodowany przerwanym przewodem między drzwiami a słupkiem. Aby rozwiązać problem, należy wymienić uszkodzony przewód.

  Najczęstsze problemy z Ford Fiesta Ecoboost

Spalone reflektory

Przepalanie się reflektorów ksenonowych w Fordzie C-Max jest normalne. Wielu właścicieli skarżyło się, że światła te przestały działać w określonym czasie. Aby naprawić ten problem, właściciel będzie musiał wymienić reflektory. W tym celu należy udać się do profesjonalnego mechanika.

FAQ

Czy Ford C Max jest niezawodnym samochodem?

Tak, Ford C Max jest jednym z najbardziej niezawodnych pojazdów wielofunkcyjnych na rynku. C-Max ma wyjątkową historię niezawodności, ponieważ był najwyżej sklasyfikowanym MPV w badaniu JD Power Vehicle Dependability Survey 2019. Poza tym warto zauważyć, że został sklasyfikowany powyżej Citroena C4 Picasso i Vauxhalla Zafiry.

Ile kilometrów wytrzyma Ford C Max?

Podobnie jak większość modeli Forda, Ford C Max może wytrzymać ponad 200 000 kilometrów przy dobrej pielęgnacji i konserwacji. Niezależnie od tego, Ford C Max powinien wytrzymać co najmniej 150 tysięcy kilometrów. Jednak brak odpowiedniej konserwacji może sprawić, że właściciel doświadczy wielu problemów, gdy samochód osiągnie co najmniej 100 tys. mil.

Czy utrzymanie Forda C Max jest drogie?

Według YourMechanic utrzymanie Forda C-Max nie jest drogie, chyba że napotkasz poważny problem. Średnio utrzymanie Forda C-Max powinno kosztować od 95 do 1862 USD. Jeśli chodzi o roczne koszty, właściciel samochodu powinien wydać średnio 275 USD na utrzymanie tego MPV, co jest całkiem uczciwe.

Czy Ford C Max jest oszczędny?

Pomimo tego, że Ford C-Max jest wydajny, nie był tak wydajny, jak twierdził producent. Podczas gdy producent powiedział, że ma łączną wartość 47 mpg, ten samochód ma łączną wartość 37 mpg. Co więcej, zapewnia 35 mpg w mieście i 38 mpg na autostradzie. Tak więc większość rywali oferuje lepszą oszczędność paliwa.

  Ford Bronco Niezawodność

Dlaczego Ford wycofał model C Max?

Ford C Max został wycofany z produkcji z powodu słabej sprzedaży. Była to najgorzej sprzedająca się masowa amerykańska tabliczka znamionowa producenta samochodów. Należy zauważyć, że sprzedaż C-Max spadła w 2013 roku i nigdy nie powróciła. Jednym z powodów niskiej sprzedaży było pierwotnie zawyżone 47 mpg w jeździe miejskiej lub autostradowej dla hybrydy C-Max.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz już niektóre z typowych problemów z Fordem C Max, ważne jest, aby dbać o samochód i unikać większości z nich. Niektóre z problemów, na które należy zwrócić uwagę, to awaria turbosprężarki, poślizg sprzęgła, problemy z zawieszeniem, problemy z tylnymi hamulcami i utrata wspomagania kierownicy.

Nawet z tymi wszystkimi problemami, Ford C Max jest nadal niezawodnym i łatwym w utrzymaniu MPV. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji samochód ten może z łatwością przejechać ponad 200 tys. km.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z