Najczęstsze problemy z Fordem Fusion

Ford Fusion był jednym z najbardziej popularnych rodzinnych sedanów średniej wielkości od czasu jego pierwszej premiery w 2005 roku. Niestety, Ford postanowił zaprzestać produkcji modelu Fusion w roku rynkowym 2022, ponieważ obecnie koncentrują się na produkcji SUV-ów, ciężarówek i crossoverów, aby nadążyć za zwiększonymi wymaganiami w obecnej branży.

Chociaż niektóre samochody Forda, takie jak Fusion i Focus, były stosunkowo popularne, dopóki nie zostały wyrzucone, Ford uważa, że crossovery, ciężarówki i SUV-y będą tylko kontynuowały zdobywanie coraz większej popularności w miarę upływu lat. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Forda Fusion, będziesz musiał rozważyć rynek używanych samochodów z drugiej ręki.

Niezawodność, Ford Fusion wydaje się być przyzwoity samochód, ale istnieją pewne kwestie, które warto rozwodzić się nad. Na początek, automatyczna skrzynia biegów wydaje się być dość problematyczne, i tak jest kwestia z spuchnięte nakrętki lug. Wielu właścicieli zgłosiło, że samochód ma również tendencję do cierpienia z powodu problemów związanych ze wspomaganiem kierownicy, jak również.

Silniki na rękę wydają się być przyzwoite, jak również, ale nie są one idealne, jak również doświadczają problemów. Wreszcie, zawieszenie również należy wspomnieć, jak to nie jest najlepiej zbudowany najbardziej niezawodny system zawieszenia tam.

Ford Fusion – Problemy ze skrzynią biegów

Kwestie związane ze skrzynią biegów wydają się być najczęściej poruszanymi problemami z Fordem Fusion. Lata modelowe od 2006 do 2018 są najbardziej skarżonymi modelami Fusion spośród wszystkich. Wielu właścicieli zgłaszało problemy z poślizgiem skrzyni biegów oraz z tym, że skrzynia biegów staje się nieregularna lub opóźniona. Ponadto, było wiele skarg na to, że skrzynia biegów jest naprawdę powolna w reagowaniu na wejścia kierowcy w ogóle.

  Częste problemy z 10-biegową skrzynią biegów Forda

Znak 80k mil wydaje się być gdzie te problemy są najbardziej powszechne, ale niektórzy właściciele skarżyli się, że te miały miejsce nawet dla samochodów z mniej niż 15k mil. Oprogramowanie powinno być zaktualizowane i powinieneś ewentualnie wymienić moduł sterujący układu napędowego (PCM) lub moduł sterujący skrzynią biegów (TCM), aby całkowicie rozwiązać problem.

Ford Fusion – problemy z napuchniętymi nakrętkami mocującymi

W Fordzie Fusion występują problemy ze spuchniętymi nakrętkami mocującymi, szczególnie w latach modelowych po 2010 roku. Problem jest spowodowany przez stalowe śruby, które wykorzystują aluminiowe nakładki, które po pewnym czasie zmieniają swój kształt. Jest to dość dziwne, ponieważ większość producentów samochodów tam, może nawet wszystkie z nich, używać stali dla całego zespołu, który nie pozwala na obrzęk.

Problem z aluminiowych czapek jest to, że mają tendencję do pęcznienia, jeśli są one narażone na działanie jasnego światła słonecznego na chwilę, a jeśli moment obrotowy je zbyt wiele. Pozwalają one również wilgoć w co może zwiększyć proces korozji. Ponieważ te nasadki zmieniają kształt, nie możesz użyć standardowego klucza do ich wyjęcia.

Ford Fusion – problemy z układem wspomagania kierownicy

Wiele nowszych modeli Fusion, zwłaszcza tych wyprodukowanych w 2011 roku jest również podatnych na różne problemy związane z układem wspomagania kierownicy. Wielu właścicieli zgłaszało, że system EPAS (Electronic Power-Assist Steering) może czasami całkowicie się zepsuć.

  Najczęstsze problemy z Ford Fiesta Ecoboost

80k mil znaku jest najczęściej, gdzie ten problem ma miejsce, ale niektóre źródła twierdzą, że mogą one wystąpić znacznie wcześniej niż to. Zła wiadomość jest taka, że naprawa EPAS zazwyczaj kosztuje dość dużo pieniędzy, do tego stopnia, że niektórzy mechanicy obciążą Cię za nią kwotą od 1000 do 2000 dolarów.

Ford Fusion – problemy z silnikiem

Korpus przepustnicy silnika wydaje się być najbardziej rozpowszechnionym problemem związanym z silnikiem w Fordzie Fusion, zwłaszcza w przypadku modeli wyprodukowanych w 2010 roku. Zgłaszano jednak wiele innych problemów z silnikiem, ale żaden z nich nie jest tak powszechny jak ten z korpusem przepustnicy.

Niektóre szacunki mówią, że naprawa wszystkich tych problemów kosztuje od 75 do 1000 dolarów, co nie jest złą rzeczą, biorąc pod uwagę, że mówimy o kłopotach z silnikiem.

Ford Fusion – problemy z zawieszeniem

Na początku powiedzieliśmy, że Ford Fusion ma mniej niż idealny układ zawieszenia, co nie musi oznaczać, że powoduje on poważne problemy. Problemem jest tutaj to, że wiele modeli Forda Fusion z odrobiną przebytych kilometrów zaczyna doświadczać dziwnych odgłosów dochodzących spod samochodu, a wszystko to wskazuje na to, że wiele elementów zawieszenia jest zużytych i wręcz zmęczonych.

Belka kołysząca czasami wychodzi i najłatwiej powiedzieć, jeśli samochód jest pochylony na jedną lub drugą stronę. Wstrząsy i amortyzatory mogą również zawieść, a najprostszym sposobem, aby powiedzieć, czy twoja jazda jest szorstka, a jeśli samochód czuje się niestabilny.

Sekcja FAQ

Czy Ford Fusion jest dobrym samochodem?

Ford Fusion może być dobrym samochodem, jeśli wiesz, jak kupić go używanego. Te samochody nie są szczególnie zawodne lub problematyczne, ale niektóre przykłady są rzeczywiście lepsze niż inne. Dlatego trzeba zwrócić baczną uwagę na wiele istotnych kwestii związanych z samochodem wymienionych w tym artykule.

  Czy Ford Focus Ecoboost to dobry samochód?

Powinieneś zrobić inspekcję przed zakupem, aby mieć 100% pewności, że samochód, na który patrzysz jest solidny i może być zakupiony. Jeśli zrobisz wszystko, co wymienione i upewnij się, aby uzyskać przykład z nie zbyt wiele mil na zegarze, Fusion może być dobry zakup.

Czy Ford Fusion powróci?

Rok lub dwa temu, Ford oficjalnie stwierdził, że zamierzają zaprzestać Fusion całkowicie, ale istnieją pewne kawałki oficjalnych informacji, które wydają się zaprzeczać, że. Sądząc po najnowszych informacjach, Fusion rzeczywiście wraca jako hybryda, która ma na nowo wyobrazić sobie podejście Forda do tworzenia sedanów.

Ford powiedział, że nowy Fusion będzie o wiele bardziej futurystyczny i że będzie starał się nadążyć za swoimi kuzynami z segmentu crossover/SUV, którzy wydają się być coraz bardziej błyszczący ostatnio.

Czy Ford Fusion jest samochodem luksusowym?

Ford Fusion nie jest luksusowym samochodem, ale przychodzi w niektórych dość luksusowych poziomach wykończenia, co oznacza, że jest blisko luksusowego samochodu. Fusion zawsze był Fordem przeznaczonym dla tych, którzy chcą mieć bardziej wyrafinowany samochód w porównaniu do Focusa czy Fiesty.

Najnowsze modele Fusion wydają się wypełniać lukę pomiędzy przystępnością cenową a luksusem w sposób, który mógłby potencjalnie zaszkodzić wybitnym europejskim markom luksusowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z