Najczęstsze problemy z Fordem KA Plus

Ford KA Plus

Ford KA Plus to mały, subkompaktowy samochód miejski o wyjątkowych właściwościach. Jest również niezawodny, wydajny i tani w utrzymaniu. Wiąże się to jednak z kilkoma problemami, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Jakie są najczęstsze problemy z Fordem KA Plus?

Najczęstsze problemy z Fordem KA Plus to brak możliwości uruchomienia silnika, grzechotanie silnika, brak zapłonu silnika, problem z zaworem kontroli prędkości biegu jałowego i awaria czujnika temperatury. Ponadto, niektórzy właściciele zgłaszali problemy z tylnymi hamulcami, zatrzymaniem przedniego przewodu hamulcowego i przetarciem przewodu monitorującego akumulator.

Jakie są najczęstsze problemy z Fordem KA Plus?

Silnik nie uruchamia się

Jest to jeden z głównych problemów, z którymi właściciele Fordów KA Plus powinni być gotowi się zmierzyć. Kilku właścicieli skarżyło się, że silnik nie chciał się uruchomić i zaczął się przegrzewać. Głównym winowajcą tego problemu jest uszkodzony czujnik temperatury w układzie chłodzenia.

Aby naprawić ten problem, należy udać się do profesjonalnego mechanika. Upewnij się, że mechanik wymieni uszkodzony czujnik temperatury, aby naprawić problem.

Niewypał silnika

Innym częstym problemem z Fordem KA Plus jest przerwa w zapłonie silnika. Wielu właścicieli Fordów KA+ skarżyło się, że silnik przerywa i wydaje wysoki dźwięk na biegu jałowym. Należy pamiętać, że problem ten jest zwykle spowodowany wadliwym pakietem cewek zapłonowych, który zwykle nie aktywuje kontrolki zarządzania silnikiem, gdy się zepsuje.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwy pakiet cewek zapłonowych. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnego mechanika do naprawy.

Grzechotanie silnika

Chociaż problem ten nie jest zbyt powszechny, kilku właścicieli Fordów KA zgłosiło również grzechotanie silnika. Wielu użytkowników skarżyło się, że słyszeli grzechotanie silnika podczas jazdy. Niektórzy skarżyli się, że ich samochód stracił moc. Głównym winowajcą tego problemu są uszkodzone lub zużyte popychacze krzywki.

  Wszystko o 2023 Ford F-350

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzone lub zużyte popychacze.

Problem z zaworem kontroli prędkości biegu jałowego

Zawór regulacji prędkości biegu jałowego jest również znany jako zawór obejściowy powietrza i znajduje się na kolektorze dolotowym. Usterka zaworu regulacji prędkości biegu jałowego może prowadzić do zgaśnięcia silnika na skrzyżowaniach i nierównej pracy na biegu jałowym. Głównym problemem powodującym problemy z zaworem regulacji prędkości biegu jałowego są osady węgla i oleju, które zatykają zawór.

Jeśli zawór regulacji prędkości biegu jałowego jest zatkany i nie jest uszkodzony, należy go wyczyścić i pozbyć się osadów węglowych. Jeśli jednak jest uszkodzony, należy go wymienić.

Awaria czujnika temperatury

Ten problem jest powszechny w starszych modelach Forda KA Plus. Czujnik temperatury w układzie chłodzenia jest podatny na awarie. Chociaż czujnik temperatury zwykle wyłącza przegrzany silnik, nie pozwoli na uruchomienie lub zatrzymanie samochodu, jeśli jest uszkodzony.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony czujnik temperatury.

Problemy z tylnymi hamulcami

Jest to jeden z problemów, który zmusił Forda do wycofania niektórych modeli Forda KA. Odkryto, że śruby tylnej płyty hamulcowej mogły nie być dokręcone wymaganym momentem obrotowym. Jeśli śruba tylnej płyty wpadnie do bębna hamulcowego, może dojść do uszkodzenia okładzin hamulcowych lub zablokowania koła.

Należy zauważyć, że Ford wycofał te modele, a problem został rozwiązany.

Zatrzymanie przedniego przewodu hamulcowego

Kolejny problem, który zmusił Forda do wycofania kilku modeli Ford KA Plus był spowodowany problemem z utrzymaniem przedniego przewodu hamulcowego. Istnieje prawdopodobieństwo, że przedni przewód hamulcowy może się zatrzeć i ocierać o obręcz przedniego koła, co może prowadzić do wycieku płynu hamulcowego i możliwej utraty skuteczności hamowania.

  Najczęstsze problemy z Ford B Max

Nieodłączony przewód monitorowania akumulatora

Ten problem został wykryty w modelach Ford KA Plus wyprodukowanych w latach 2017-2019. Producent wykrył przetarcie przewodu monitorowania akumulatora. Problem ten można naprawić, sprawdzając przewód BMW i wymieniając go, jeśli jest uszkodzony. Użyj taśmy materiałowej do owinięcia przewodów BMS i zainstaluj zacisk mocujący wiązkę przewodów we wszystkich samochodach.

FAQ

Czy Ford KA Plus jest niezawodny?

Tak, Ford KA Plus to niezawodny samochód. Wielu właścicieli zgłaszało przejechanie kilku kilometrów przed zarejestrowaniem drobnych problemów. Dodatkowo, utrzymanie tego samochodu jest tańsze w porównaniu z niektórymi rywalami. Poza tym ma cztery gwiazdki Euro NCAP w kategorii bezpieczeństwa, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Ile kilometrów wytrzymuje Ford KA Plus?

To zależy od tego, jak dobrze dbasz o samochód. Przy dobrej opiece i konserwacji Ford KA Plus powinien wytrzymać co najmniej 200 000 mil. Niektórzy właściciele Forda KA Plus, którzy nie dbali dobrze o swoje samochody, przejechali ponad 100 tysięcy kilometrów, co oznacza, że ten samochód jest bardzo niezawodny.

Czy Ford KA Plus jest drogi w utrzymaniu?

Podobnie jak większość popularnych samochodów, Ford KA Plus nie jest drogi w utrzymaniu. Poza tym ceny serwisowania są konkurencyjne dla obu silników benzynowych, a jednostka wysokoprężna nie będzie znacząco droższa w eksploatacji. Średnio właściciel Forda KA Plus powinien wydać około 210 dolarów na roczne utrzymanie samochodu.

Czy Ford KA Plus jest oszczędny?

Ford KA Plus jest samochodem oszczędnym, mimo że oferowany jest w dwóch wariantach mocy. Silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra jest najbardziej wydajny, ponieważ może osiągnąć 48,7 mpg w najniższej wersji wyposażenia. Z drugiej strony, wydajność spada w wyższych wersjach wyposażenia, a wersja Active oferuje do 43,5 mpg.

  Ford Expedition Niezawodność

Jaka jest różnica między Fordem KA a Fordem KA Plus?

Ford KA to trzydrzwiowy samochód miejski, który dzieli swoje mechaniczne podstawy z Fiatem 500. Z drugiej strony, nowszy Ford KA Plus jest oparty na Fieście, ale jest krótszy i ma znacznie bardziej przestronne wnętrze niż stary samochód. Poza tym Ford KA jest znacznie dłuższy niż Ford KA Plus.

Podsumowanie

Ford KA Plus może być wyjątkowym samochodem miejskim z wieloma niesamowitymi funkcjami, ale ma też wiele wad. Niektóre z nich to problemy z silnikiem, tylnymi hamulcami, zaworem regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego i wadliwymi czujnikami temperatury.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z